یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

«پروسه تغییرات روال عادل خود را طی می‌کند و نامیدن یک مدیر به عنوان دوزیست و سه‌زیست حرکتی افراطی است و نباید به آن دامن زد. برای تغییر مدیر تنها استاندار نقش ندارد و اگر مدیری دو برابر میانگین کشوری در کارهای عمرانی موفق بوده و عملکرد مثبتی داشته را نباید به خاطر برداشت‌های شخصی تغییر داد.»
سخنان بالا را استاندار لرستان در واکنش به برخی انتقادات از مدیران لرستان روز شنبه در جلسه ستاد تسهیل در سرمایه‌گذاری استان بیان کرده است. این سخنان در حالی از سوی هوشنگ بازوند به عنوان نماینده عالی دولت در استان لرستان عنوان شده است که او این روزها از ناحیه اصلاح‌طلبان و حامیان دولت به شدت تحت فشار است و حتی کمپینی با عنوان «عزل مدیران دوزیست لرستان» نیز به منظور فشار به دولت و شخص استاندار لرستان برای عزل برخی از مدیران استان راه‌اندازی شده و این کمپین حواشی را در فضای مجازی ایجاد کرده است.
مخالفت‌ها با عملکرد و تداوم مدیریت برخی از مدیران لرستان تنها به ایجاد کمپین عزل مدیران «دوزیست» محدود نشده و این روزها فضای سیاسی استان به‌شدت تحت تأثیر حضور برخی از مدیرانی است که به‌زعم اصلاح‌طلبان حامی دولت در چهار ساله گذشته در مسیر همسویی با دولت گام برنداشته و عمدتاً این مدیران بازماندگان دولت گذشته هستند که در دولت اول روحانی نیز مدیریتشان تداوم یافته است.
سیاسیون استان در حالی این روزها منتقد جدی حضور برخی مدیران احمدی‌نژادی و ناهمسو با دولت در بدنه مدیریتی استان هستند که در روزهای اخیر حتی گمانه‌زنی‌ها در خصوص برخی تغییرات مدیریتی در حوزه‌های مدیریتی لرستان آغاز شده و این امر باعث ایجاد برخی حواشی در سطح افکار عمومی شده و هر کس به فراخور ارزیابی خود از عملکرد مدیران خواهان تغییر و ترمیم کابینه مدیریتی دولت در لرستان می‌شود.
استاندار برخلاف شرایط سیاسی سال‌های گذشته با برخی تغییرات و ترمیم در کابینه مدیریتی خود که از بهار سال گذشته کلید خورد توانسته است جای پای خود را در بین سیاسیون استان محکم کند و او دست‌کم می‌تواند از رضایت‌مندی قاطبه سیاسیون اصلاح‌طلب حامی دولت و احزاب اصلاح‌طلب اطمینان حاصل کند اما برخلاف این رضایت مندی، عملکرد ضعیف برخی مدیران و در کنار آن عدم همسویی با دولت، به‌ویژه تلاش‌های برخی از اعضای کابینه‌اش برای موفقیت سید ابراهیم رئیسی رقیب اصلی دولت در انتخابات اردیبهشت‌ماه باعث شده است تا استاندار از سوی افکار عمومی و فعالان سیاسی حامی دولت فشارها را حس کرده و خود نیز لزوم تغییر در بدنه مدیریتی و عزل و نصب‌های متناسب با رأی مردم لرستان را بیش از در اولویت برنامه‌های لحاظ نماید.
هوشنگ بازوند نیک می‌داند که استمرار وضع موجود با مدیرانی که بخشی از آن‌ها میراث دولت گذشته بوده و حضور آن‌ها با نارضایتی اصلاح‌طلبان حامی دولت مواجه شده است نه‌تنها بدنه مدیریتی دولت در استان که کابینه استاندار لرستان محسوب می‌شوند را تضعیف می‌کند بلکه باعث می‌شود حامیان دولت هیچ رغبتی به حمایت از چنین چینش مدیریتی نداشته و ترجیح می‌دهند در قبال آن موضعی انتقادی بگیرند که در بلندمدت به نفع دولت و نماینده عالی‌اش در لرستان نخواهد بود خواه این شخص هوشنگ بازوند باشد و خواه هر فرد دیگری که قرعه فال به نام او بیفتد.
استاندار مدیری زیرک است و خوب می‌داند علاوه بر اینکه کمربند مدیریتی دولت اگر ضعیف شود چه تبعاتی دارد و علاوه بر این تقویت مخالفین دولت می‌تواند به تضعیف موقعیت خود به‌عنوان نماینده عالی دولت نیز منجر شود. ا و در انتخابات دوازدهم برخی نا همراهی‌ها را از اعضای کابینه‌اش به عینه دیده و می‌داند که اگر برخی حوزه‌های تاثیر گذار مدیریتی حداقل در قبال انتخابات سکوت می‌کردند و موضعی در مخالفت با دولت اتخاذ نمی‌کردند دست کم امروز رأی مردم لرستان به روحانی بالای 65 درصد بوده و می‌توانست به عنوان یک دستاورد خوب و ارزشمند برای دولتمردان لرستان و سیاسیونش پشتوانه شود.
گرچه رأی 54 درصدی مردم لرستان به روحانی با وجود همه تلاش‌های رقیب و برخی نا همراهی‌های مدیران قابل‌قبول جلوه می‌دهد اما طیف وسیعی از اصلاح‌طلبان شاخص لرستان به پاره‌ای عملکردهای دولت در استان انتقاد داشته و معتقدند شمیم اعتدال باوجود انتصاب برخی اصلاح‌طلبان شاخص در چند حوزه مدیریتی حساس نظیر حوزه سیاسی استانداری و آموزش‌وپرورش، هنوز از سوی حامیانش در استان استشمام نشده و باید یک خانه‌تکانی مدیریتی با عزل مدیران اصولگرای دولت قبل و تقویت مدیران اصلاح‌طلب حامی دولت و کنار گذاشتن مدیران ناکارا که برخی از آن‌ها از یک عمر مدیریتی چهار تا شش‌ساله و بعضاً فراتر از آن برخوردار هستند صورت گیرد. نوک پیکان منتقدین مدیرانی را هدف قرار داده که پاشنه آشیل استاندار است و یقین استاندار لرستان می‌داند تداوم وضع موجود به تضعیف او و کابینه‌اش در استان منجر شده و اگر آستین‌ها را در این راستا بالا نزند روند با ثبات رضایت‌مندی سیاسیون از عملکردش فروکش کرده و روزهای سختی او را احاطه خواهد کرد.
استاندار لرستان به‌خوبی از ضعف مدیران خود به‌ویژه ناکارایی برخی از افرادی که اتفاقاً از برخی حمایت‌های سیاسیون استان نیز برخوردار بوده آگاه است و در خلوت خود روزهای را مرور می‌کند که برای انتصاب برخی از این افراد از آبروی خود مایه گذاشته و از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است اما چاره‌ای ندارد برای جلوگیری از بی‌انگیزگی در بین مدیران فعلی و کاهش تبعات منفی برخی مخالفت‌ها که می‌توانست به شیوه‌ای بهتر و منطقی‌تر از سوی اصلاح‌طلبان حامی دولت دنبال شود گاهی اوقات به مجبور به اتخاذ مواضعی می‌شود که برگرفته از درونیات او نیست ولی او چاره‌ای ندارد این‌گونه موضع‌گیری کند.
استاندار لرستان روز بیست و هفتم خرداد در واکنش به فشارها و البته برای مدیریت اوضاع مجبور شد در اولین اظهارنظرش پس از انتخابات ریاست جمهوری در خصوص شایعاتی مبنی بر تغییر مدیران مجبور شد در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان در استانداری بگوید: «بعد از انتخابات به‌صورت معمول شایعاتی مبنی بر عزل و نصب مدیران در استان به ویژه در فضای مجازی شکل می‌گیرد اما از همه مدیران تقاضا دارم که بدون توجه به این شایعات باقدرت به کار خود ادامه دهند و به مردم خدمت‌رسانی کنند». نکته مهم این است که شخص هوشنگ بازوند می‌داند که او از دو ناحیه تحت‌فشار برای تغییر است یکی منتقدینی که به برخی مدیران ناهمسوی کابینه استاندار لقب دوزیست داده اند و دوم تبعات ناشی از ضعف مدیرانی که در حوزه کاری خود، کاری از پیش نمی‌برند و برای جامعه پیامد منفی بر جای می‌گذارند.
او برای برون‌رفت از این وضعیت فعلا مجبور است خود را حامی کابینه فعلی نشان دهد اما به طور قطع می‌داند وقتی در نشست های مختلف مدیرانش حرفی برای گفتن ندارند که عرضه کنند و فشار ضعف مدیران را بر روی شانه‌های خود احساس می‌کند چاره ای جز تغییر نخواهد دید.
نماینده عالی دولت در نشست های مختلف بر رفع موانع سرمایه‌گذاری تاکید می کند اما باگذشت زمان و مصوبات متعدد در نشست هایش می بیند که کاری که او انتظار دارد صورت نمی‌گیرد و آهنگ فعالیت‌های مدیران متناسب با اعتبارات و خواستش نیست. با وجود افزایش بی سابقه اعتبارات استان و سهم 792 میلیاردی لرستان به عنوان پنجمین استان بهره‌مند از اعتبارات اقتصاد مقاومتی اما همچنان درب بر همان پاشنه می‌چرخد و به دلیل ضعف مدیریت‌ها اقدامات انجام گرفته زیر ساختی نیز به چشم نمی‌آیند و مخالفین و منتقدین همچنان در خصوص توسعه لرستان با دید تردید به هوشنگ بازوندی می‌نگرند که برای توسعه استان از هیچ کوششی فروگذار نکرده و افزایش اعتبارات و کارهای زیر ساختی در حوزه راه و حمل و نقل ریلی و هوایی و فعال کردن چند واحد صنعتی راکد نظیر کشت و صنعت و…نشان دهنده عزم او برای توسعه لرستان است.
بازوند این روزها البته در ساختمان‌های مجاور دفتر کاری خود رقبایی را نیز احساس می‌کند که روزی خود آن‌ها را از مدیریت‌های میانی به حوزه‌های تصمیم گیر منصوب کرده و در دولت دوازدهم سودای استاندار شدن دارند و به هر صورت فشارها را از هر ناحیه‌ای احساس می‌کند اما آنچه او باید مد نظر قرار دهد این است که برای مدیریت‌های مورد مناقشه افرادی را به کار گیرند که در وهله نخست همراه دولت باشند، اهل کار بوده و انتصاب شان در قیاس با مدیران قبلی تبدیل به احسن شود.
هیچ فردی انتصاب مخالفین دولت را تحت عنوان شایسته‌سالاری ارزیابی نمی‌کند اما واقعیت این است که استان لرستان امروز به مثابه جزیره‌ای با ثبات به خاستگاه مدیران ضعیف و همیشه همراه تبدیل شده که تحرک را از استان گرفته و شاید پر بیراهه نباشد که بگوییم منتقدین در انتقادات خود از استاندار در حوزه سیاسی محق هستند گرچه در راه‌های انتقاد برخی شیوه های خوبی انتخاب نکرده و بیش از آنکه محرکی برای تغییر باشند، مشوقی برای مخالفینی هستند که دل در گروی ناهمگونی در بدنه سیاسی استان و تشدید اختلافات در بین حامیان دولت و شکاف بین دولت و مردم داشته و دارند. امروز قبل از اینکه لرستان نیازمند ایجاد کمپینی برای عزل مدیران دوزیست باشد باید بستری برای توسعه گفتمانی، تقویت رابطه دولت و ملت با بکار گیری مدیران همراه و کارا و تبدیل تغییرات به احسن و در نهایت توسعه همه جانبه استان فراهم کند.
 
عباس دارایی / شهاب آسمانی

دیدگاه‌ها   

#1 حق گو 1396-04-18 22:33
چه دوزیست چه دوگانه سوز و چه بادزی هر اسمی که بگذاریم منظور افراد منفعت طلبی هست که برای تثبیت منافع خود به هر سویی چنگ میزنند
اتفاقا مشکل را نه تنها در مدیران قدیمی بلکه در برخی مدیران اصلاح طلب نما باید جستجو کرد که برای برخورداری از حمایت ارگان های مختلف با هر ایده و سلیقه و هدفی خواه موافق و خواه مخالف دولت معامله میکنند و یکی به نعل و یکی به میخ میکوبند
ای کاش امکانی مهیا بود که بتوان آنها را رسوا کرد و اعمالشان را به گوش همگان رساند
برای نمونه اشاره میکنم به ....
نقل قول کردن
#2 حمید از کرج 1396-04-18 22:37
درود خداوند بر مهندس بازوند ....استاندار نمونه کشوری.....فوق العاده دلسوز و باعرضه است.......خداون حافظ و نگهدارش انشاالله....به امید پیشرفت روز افزون لرها.....
نقل قول کردن
#3 دانشجو 1396-04-19 00:30
آقای محترم جناح بازی یعنی چی بزارید هر مدیری که خوب کار کرده به کار خودش ادامه بده این کارا یعنی چی استاندار خودش کارشو بلده خدا رو شکر استاندار فعالی هم هست خودش از من وشما بهتر میدونه کی کار کرده کی نه پس خواهشا این همه فشار بهش نیارین
نقل قول کردن
#4 ارباب رجوع 1396-04-19 13:01
اداره کل ...کارگاه آموزشی برای مدیران غیر بومی تبدیل شده و مدیریت در این اداره کل همسو با دولت تدبیر و امید نیست و چیدمان اداره کل تماما نیروهای مخالف دولت و شناسنامه دارند
نقل قول کردن
#5 م 1396-04-19 13:27
هیچ فردی انتصاب مدیران مخالف دولت را تحت عنوان شایسته سالاری نمی پذیرد
احسنت درود بر قلمت
نقل قول کردن
#6 خاک خوردۀ میراث 1396-04-19 16:03
یکی از معضلاتی که اداره کل میراث فرهنگی لرستان همیشه با آن دست و پنجه نرم کرده است، کمبود مدیری متخصص و آشنا به وظایف میراث فرهنگی است. پیشتر، سکان هدایت کشتی میراث لرستان را اصلاح طلبی دلسوز بنام عبدالرضا مهاجری نژاد بر عهده گرفت که پس از کش و قوس ها و ماجراهای فراوانی که برایش بوجود آوردند و نسبتهای ناروایی که به وی داده شد؛ علی رغم میل باطنی خود، میراث لرستان را ترک گفت و به سازمان مرکزی برگشت.
پس از آن استاندار لرستان یکی از افراد کابینه خود را بر کرسی مدیریت میراث فرهنگی نشاند که در مدت مدیریت خود نشان داد که تسلطی بر میراث ندارد و میراث لرستان باید همچنان منتظر میراث بانی باشد که متخصص در این حوزه است.
ادامه دارد
نقل قول کردن
#7 خاک خوردۀ میراث 1396-04-19 16:04
ادامه

چند روزی است که شایعاتی مبنی بر مدیریت یکی از کارکنان اداره کل توسط رسانه های منتصب به اصلاح طلب بر زبانها رانده شد که اکنون پس از چند روز، حضور مدیری از استانهای جنوبی را خبر می دهند. این در نوع خود بی نظیر است که احزاب و حتی حزب حاکم تاکنون نتوانسته اند از سرمایه های استان استفاده بهینه را ببرند و یک مدیر متخصص، بی حاشیه و با عرضه را در جایگاه استراتژیک مدیریت میراث فرهنگی بکارگیری نمایند اما با این اوضاع، موجب دلسردی کارکنان دلسوز دیگر شوند. ضمن اینکه شایعات فراوانی از کارکشنی عده ای فرصت طلب خبر می دهد که خود کاندید مدیریت و یا طرفداران آنها بوده اما صلاحیت های مربوطه را کسب ننموده اند! ولی با ایجاد تشنج، اکنون حضور یک غیر بومی را برای خود موفقیتی بزرگ می دانند. با این حساب، گویی هنوز میراث لرستان فاصله زیادی با آنچه که باید، دارد و مبین است که انتظار جهانی شدن را باید در اعماق وجود خود دفن کنیم.
نقل قول کردن
#8 آیت میردریکوند 1396-04-19 17:55
به نقل از خاک خوردۀ میراث:
یکی از معضلاتی که اداره کل میراث فرهنگی لرستان همیشه با آن دست و پنجه نرم کرده است، کمبود مدیری متخصص و آشنا به وظایف میراث فرهنگی است. پیشتر، سکان هدایت کشتی میراث لرستان را اصلاح طلبی دلسوز بنام عبدالرضا مهاجری نژاد بر عهده گرفت که پس از کش و قوس ها و ماجراهای فراوانی که برایش بوجود آوردند و نسبتهای ناروایی که به وی داده شد؛ علی رغم میل باطنی خود، میراث لرستان را ترک گفت و به سازمان مرکزی برگشت.
پس از آن استاندار لرستان یکی از افراد کابینه خود را بر کرسی مدیریت میراث فرهنگی نشاند که در مدت مدیریت خود نشان داد که تسلطی بر میراث ندارد و میراث لرستان باید همچنان منتظر میراث بانی باشد که متخصص در این حوزه است.
ادامه دارد

احسنت
نقل قول کردن
#9 احسان 1396-04-20 00:32
شایستگی و کارایی ملاک اصلی انتخاب مدیران باشد بعضی افراد صرفا بدلیل طرفداری از روحانی انتظار دارند به پست و مقامی برسند . دولت دولت تدبیر و امید است متعلق به قاطبه میانه رو کشور .
نقل قول کردن
#10 سید محمد قاسمی 1396-04-20 08:04
محتوی و نگرش شما در این یادداشت خوب است . یک ایراد تکنیکی دارد : بعضی جملات بسیار ظولانی هستند و بعضی حتی به اندازه یک پاراگراف . با تشکر .
نقل قول کردن
#11 خرم آبادیم 1396-04-20 09:23
اول که ممنون برا طرح این مبحث
مدیران دوزیست باید حذف بشن چرا که مانع پیشرفت شهر و استان هستن
اگه یه اوریج از عملکرد این مدیران بگیرید متوجه میشید که فقط پدر زن و مادر زن هاشون ازشون رازی هستن چرا که فقط اونان که میتونن پز بدن که دامادمون مدیره
مدیری مدیره که یک رنگ باشه و برا بقا دس به همه کاری نزنه و بعد از اتمام مدیریتش بگه من این عملکردها رو داشتم اونم عملکردهای واقعی نه اونا که تو باد هوا معلقن
نگارنده مبحث جالبی رو مطرح کرده به راستی این دوزیست ها چگونه میتونن با مشی هر دولتی خودشون رو سازگار کنن؟
کشور و به خصوص لرستان مدیر یک رنگ و کارکن و متخصص میخواد
کارشناسان امر عملکرد مدیران مرتبط با حوزه کاریشون رو وارد مرحله نقد کنند اگه نمره اوردن بمونن نیاوردن زودتر برن چرا که دیر رفتن اینا باعث سقوط بیشتر شهر و استان میشه.
لازم به ذکره علاوه بر دوزیست ها ما مدیرانی داریم که بالای ۳۲ سال سابقه دارن این عزیزان اگه تو شهر توسعه
نقل قول کردن
#12 خرم آبادیم 1396-04-20 09:23
اول که ممنون برا طرح این مبحث
مدیران دوزیست باید حذف بشن چرا که مانع پیشرفت شهر و استان هستن
اگه یه اوریج از عملکرد این مدیران بگیرید متوجه میشید که فقط پدر زن و مادر زن هاشون ازشون رازی هستن چرا که فقط اونان که میتونن پز بدن که دامادمون مدیره
مدیری مدیره که یک رنگ باشه و برا بقا دس به همه کاری نزنه و بعد از اتمام مدیریتش بگه من این عملکردها رو داشتم اونم عملکردهای واقعی نه اونا که تو باد هوا معلقن
نگارنده مبحث جالبی رو مطرح کرده به راستی این دوزیست ها چگونه میتونن با مشی هر دولتی خودشون رو سازگار کنن؟
کشور و به خصوص لرستان مدیر یک رنگ و کارکن و متخصص میخواد
کارشناسان امر عملکرد مدیران مرتبط با حوزه کاریشون رو وارد مرحله نقد کنند اگه نمره اوردن بمونن نیاوردن زودتر برن چرا که دیر رفتن اینا باعث سقوط بیشتر شهر و استان میشه.
لازم به ذکره علاوه بر دوزیست ها ما مدیرانی داریم که بالای ۳۲ سال سابقه دارن این عزیزان اگه تو شهر توسعه
نقل قول کردن
#13 خرم آبادیم 1396-04-20 13:10
یافته ای باشن عیب نداره اما تو شهر توسعه نیافته باید بازنشسته بشن و به عنوان مشاور ازشون استفاده بشه . خرم آباد نیاز به مدیر مبارز داره تا مشکلاتش رو برطرف کنه بنابراین ما باید از جوانها بهره ببریم چرا که بدنش انرژی لازم رو برا شب و روز کار کردن داره اما مدیر مسن که قابل احترام هم هستن و زحماتشون رو کشیدن بعد از دو ساعت کار کردن فشار و قندشون میفته و باید به سمت خونه روانه بشن.
نقل قول کردن
#14 خرم آبادیم 1396-04-20 13:28
یافته ای باشن عیب نداره اما تو شهر توسعه نیافته باید بازنشسته بشن و به عنوان مشاور ازشون استفاده بشه . خرم آباد نیاز به مدیر مبارز داره تا مشکلاتش رو برطرف کنه بنابراین ما باید از جوانها بهره ببریم چرا که بدنش انرژی لازم رو برا شب و روز کار کردن داره اما مدیر مسن که قابل احترام هم هستن و زحماتشون رو کشیدن بعد از دو ساعت کار کردن فشار و قندشون میفته و باید به سمت خونه روانه بشن.
نقل قول کردن
#15 پیمانکار 2017-07-10 13:20
تشکر بابت متن زیبایتان جناب دارایی
در برخی از ادارات استان سیاست مدیران در راستای سیاست های دولت تدبیر و امید نیست و از استاندار محبوب درخواست داریم سریعا نسبت به جابجایی این مدیران اقدام نماید خصوصا اداره ای که ارباب رجوی محترم در کامنت بالا فرمایش کردند
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا