یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

شنیده‌ها حاکی از آن است که پرورش ماهی سد حوضیان به‌زودی جمع‌آوری خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، طرح پرورش ماهی در قفس بهمن‌ماه سال ۹۴ در دریاچه سد حوضیان راه‌اندازی شد و انتقاد مسؤولین و رسانه‌های شهرستان الیگودرز را با خود همراه ساخت؛ اما سماجت و اصرار سرمایه‌گذار از یک‌سو و انتقادات و عدم پذیرش این طرح توسط مردم الیگودرز از طرفی دیگر موجب شد تا همواره این سرمایه‌گذاری در شهرستان الیگودرز به‌عنوان یک اقدام غیر قانونی مطرح شود.
خدا بخشی نماینده مردم الیگودرز، به‌عنوان یکی از منتقدان طرح مذکور در نخستین جلسه شورای اداری آغاز مسؤولیت خود به‌صراحت با طرح مذکور مخالفت نمود و مدیران استان را بر احترام به افکار عمومی شهرستان دعوت نمود و در مدت یک سال گذشته هم با پیگیری‌های مداوم مخالفت سرسختانه خود را در اکثر جلسات که مدیران بالادستی حضور داشته‌اند با این طرح اعلام نموده و از بر چیده شدن آن به‌عنوان یکی از مطالبات به‌حق مردم الیگودرز یاد کرده است.
البته در این مدت سرمایه‌گذار طرح پرورش ماهی سد حوضیان هم با تأکید بر قانونی بودن فعالیت خود اصرار بر ماندن و برچیده شدن طرح را منوط به دریافت خسارت نموده و همواره برای گریز از فشارها قراردادی که با مدیریت سابق آب منطقه‌ای استان منعقد نموده به رخ مسؤولین و مردم کشیده است، اما چنانچه به مصاحبه سیفی مدیرعامل وقت آب منطقه‌ای لرستان با کیهان نظری داشته باشیم، حمایت‌های قاطع مدیریت استان از این سرمایه‌گذار مبرهن و آشکار می‌شود؛ به‌طوری‌که وی در پاسخ به پرسش کیهان مبنی بر اینکه چرا به‌رغم دستور وزارت نیرو و تأکید بر انجام مطالعات اجازه سرمایه‌گذاری را در بستر دریاچه صادر نمودید، گفت: به دستور استاندار به سرمایه‌گذار اجازه فعالیت داده‌ایم که همین جمله یک حمایت همه‌جانبه استانی و فراتر از قانون را از سرمایه‌گذار تداعی می‌نماید.
به هر حال بر اساس شنیده‌ها قرار است خواسته مردم الیگودرز تحقق یابد و به‌زودی طرح پرورش ماهی سد حوضیان برای همیشه جمع‌آوری گردد، مردمی که همواره در چارچوب قانون مطالبات خود را مطرح نموده و هیچ‌گاه اجازه نداده‌اند در تصمیم‌گیری‌ها عقلانیت قربانی احساسات شود.
 و ما نیز امیدواریم بار دیگر این دریاچه به الیگودرزی‌ها لبخند بزند و فضایی آرام برای آن‌ها مهیا گردد و مسؤولین نیز از ظرفیت‌های موجود آن صرفاً جهت توسعه گردشگری منطقه و به نفع عموم مردم بهره‌برداری نمایند.
کلام آخر؛ نگارنده بر اساس رسالت رسانه‌ای تاکنون ده‌ها مقاله انتقادی در رابطه با اجرای این طرح به رشته تحریر در آورده و اکنون هم مردم انتظار دارند در صورت جمع‌آوری طرح مذکور اجازه فعالیت مجدد آبزی‌پروری حتی به سرمایه‌گذار بومی در دریاچه مذکور داده نشود و در بحث واگذاری گردشگری نیز به‌گونه‌ای عمل شود که منافع حاصل از آن نصیب عموم مردم الیگودرز شود و چنانچه شرایطی به وجود آید که گردشگری در قالب رانت به شخص یا اشخاصی خاص واگذار گردد یقیناً هیچ تغییری ایجاد نشده و تاکنون تمام پیگیری‌ها بی‌نتیجه و حاصلی نداشته است.

عباس شاه‌علی/ الیگودرز

دیدگاه‌ها   

#1 بچه لر 1396-04-12 09:01
آقای استاندار همیشه به مردم الیگودرز لطف داشتن ان شاء الله خدا عوضشون بده.
بعضی از مسئولین محترم ظاهرا فراموش کرده اند که امام خمینی فرمود مردم ولی نعمتان ما هستند. حال جای تعجب ندارد که بجای دفاع از ولی نعمتان به دفاع از سرمایه گذار غیرقانونی روی بیاوریم.
نقل قول کردن
#2 سپهر 1396-04-12 11:46
بخش های آبخیز الیگودرز لرستان یواشکی به اصفهان الحاق شده تا اصفهان هم مرز خوزستان بشه!بام آبی ایران را به تاراج بردند...
نقل قول کردن
#3 همشهری 1396-04-13 05:53
پرورش ماهی سد حوضیان با هماهنگی نماینده وقت آقای توکلی و معاون استاندار مجوز غیر قانونی گرفته است که البته بعد از اعتراض مردم اقای توکلی حرفی برای گفتن نداشت و با حرف مزدم همراه شد
نقل قول کردن
#4 فعال محیط زیست 1396-04-13 10:37
البته که بودن یا نبودن این پرورش ماهیان در سد حوضیان برای لرستان نفاوتی ندارد چرا که قطره ایی از این آب و سدهای الیگودرز به مصرف استان و شهرستان الیگودرزنمی رسد ...تا جایی که آب شرب شهرالیگودرز از رودخانه کمندان و دره تخت ازنا تامین میشود ....
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا