یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

روز جمعه سرهنگ برامکی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج الیگودرز در بخشی از سخنان قبل از خطبه‌های نماز جمعه به بحث فضای مجازی و این که لازم است این عرصه به فضای همدلی و رفاقت مبدل شود. اشاره نمود و گفت: مسؤولین شهر همدل و همراه برای خدمت به مردم تلاش می‌کنند و نیاز به یاری مردم دارند و یقیناً با مطالب عنوان ‌شده یکی از روش‌های مشارکت مردم مدیریت فضای مجازی است.
مدتی است در فضای مجازی رویه‌ای ناپسند به‌واسطه نادیده گرفتن خدمات نمایندگان و مسؤولین گذشته و فعلی شکل گرفته است که ادامه روند تخریب شخصیت‌های ملی شهرستان به نفع هیچ‌کس نیست.
همان‌گونه که بارها عنوان داشته‌ایم وظیفه یک نماینده قانون‌گذاری در مجلس است اما همین قانون‌گذاری هم می‌تواند به‌نوعی مرتبط با رفع محرومیت حوزه‌های انتخابیه گردد، به‌ گونه‌ای‌ که نماینده می‌تواند با توجه به ظرفیت‌ها و همچنین مشکلات شهرستان با هماهنگی و همراهی سایر نمایندگان با شرایط مشابه در راستای مکلف کردن دولت و در نهایت تصویب قانونی به نفع حوزه انتخابیه خود گام بردارد.
همچنین ارتباط با مجموعه دولت و چانه‌زنی‌ها وزیر را مجاب به استفاده از اختیارات خود جهت واگذاری امتیازی برای شهرستان نماید و به‌رغم بی‌عدالتی‌ها و نگرش یک‌سویه دولت‌ها و مدیران میانی تاکنون نیز نمایندگان ما با استفاده از این روش‌ها توفیق‌هایی به دست آورده‌اند و هرکدام آثار مثبتی برای این شهرستان داشته‌اند.
اما برادر و خواهری که زیر کولر لم‌داده‌ای و دشوارترین جهد و کوشش تو لمس کردن حروف گوشی می‌باشد، نمایندگی مجلس آن‌گونه که گمان می‌کنی و بی‌محابا می‌نویسی و همه مسؤولین را به باد انتقاد می‌گیری و درنهایت روحیه منتقدانه خود را با تخریب آلوده می‌نمایی نیست، باید در گود حضورداشته باشی تا مشکلات این مسیر را بدانی و یقیناً رجزخوانی قاعده درستی نخواهد بود.
اما امروز دکتر خدا بخشی به‌عنوان نماینده اکثریت اولین سال مسؤولیت خود را سپری نموده و از جمله حقوق شهروندان است که مطالبات خود را در فضایی منطقی و همراه به احترام مطرح نمایند، حال به‌راستی خودمان قضاوت کنیم تاکنون مطالبه‌ها را مطرح کرده‌ایم یا بیشتر بهانه‌گیری و ایراد و توهین و... اساس پرسشگری‌ها بوده است؟!
در فضایی که برخی با عناوین نامشخص وارد شده و شخصیت همگان را با تیغ تیز ادبیاتی عاری از اخلاق مورد هجوم قرار دهند، آیا رویه غیرعقلانی انکار دیگران با هدف اثبات خود تداعی نمی‌کند؟!
بی‌شک نمایندگان ادوار مختلف الیگودرز با هر دیدگاه سیاسی و گرایش به‌اندازه توان خود تلاش نموده و خدماتی هم داشته‌اند که نباید فراموش شود و قضاوت در رابطه با آن‌هایی هم که تا کنون موفق نشده‌اند وارد مجلس شوند خطاست و در حقیقت تنها این املای نانوشته است که غلط ندارد و...
 همچنین در این مدت نیز دکتر خدا بخشی هر آنچه در توان داشته برای این شهرستان وقت و انرژی گذاشته است که لازم و البته بخشی از انصاف و اخلاق است که هنگام نقد و نقادی، نکات مثبت را نیز یادآور شویم که بیان کاستی‌ها در کنار داشته‌ها از بروز سوءتفاهم غرض‌ورزی ممانعت خواهد کرد.
اما سخنی هم با هواداران دکتر خدا بخشی؛ اینکه ایشان در این مدت اقدامات خوبی را پیگیری نموده است بر هیچ‌کس پوشیده نیست و بازهم اینکه او نماینده همه است و بارها هم تأکید داشته‌اید حقیقتی انکارناپذیر و بسیار پسندیده است و نباید غیر از این هم باشد، اما به‌راستی آیا در نوشته‌ها و گفته‌های شما هم این‌گونه بوده است؟!
هنگامی‌که با هدف تعریف و تمجید از عملکرد دکتر خدابخشی کمی غلو و زیاده‌روی شود و البته بعضاً برای این مقصود جملات و عباراتی را چاشنی نوشته‌ها نمایند که هیچ عقل سلیمی نمی‌پذیرد، نمی‌توان باور داشت که احترام به تمام افراد با دیدگاه‌های مختلف مدنظر قرار داشته باشد؟!
وقتی عنوان شود در این یک سال به ‌اندازه تمام ادوار و حتی بیش از نمایندگان گذشته در الیگودرز کار انجام شده است! یقیناً این نوعی دفاع نادرست و اظهارنظرهای احساسی است و به‌طور طبیعی با واکنش‌هایی نیز مواجه خواهد شد و البته گویندگان این سخنان نه دوستدار دکتر خدا بخشی می‌باشند و نه می‌خواهند به افکار عمومی جامعه احترام بگذارند و بعضاً مشاهده می‌شود برخی از این افراد در پاسخ به انتقادات با نگاه پیش‌گویانه آینده را چماق کرده و بر سر گذشته می‌زنند که این هم قضاوتی عجولانه است.
سخن پایانی، در این شرایط یاری نماینده و تمام مسؤولین برای توسعه و پیشرفت الیگودرز ضروری و به سود عامه مردم است و در حقیقت نقد منصفانه و صادقانه یکی از راه‌های حمایت از مسوولین می‌باشد که منتقدان باید با حفظ احترام نقدهای خود را دلسوزانه و البته با ارائه راهکار بیان نمایند و در مقابل دکتر خدا بخشی نیز بدون توجه به مشاوره‌های غلط برخی مشاوران از ظرفیت همه صاحب‌نظران و توانمندان و دلسوزان این شهر با هر اندیشه‌ای بهره برد.
بیاییم برای اثبات خود شخصیت‌های ملی شهرستان که از افتخارات ما می‌باشند را تخریب نکنیم.

عباس شاه‌علي
عباس شاه‌علی

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا