یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

رکود اقتصادی، افزایش بیکاری، توقف تولید، کاهش سطح درآمد مردم، تعطیلی برخی کارخانه‌ها، کاهش اعتبارات و توقف پروژه‌های عمرانی، مشکلات معیشتی مردم و ... امروز نه تنها منتقدان بلکه مردم کوچه و خیابان را راغب بحث و اظهارنظر قرار داده است.
این موارد در کنار پدیده‌هایی چون حقوق‌های نجومی و سرانجام برجام، محافل سیاسی متمایل به دولت را نگران کرده است.
جیب اکثر مردم بخصوص اقشار بزرگ و اصلی بدنه جامعه نظیر کارگران و فرهنگیان خالی است و آن‌ها نیز در این اثنای انتخابات و سال جدید دستشان به جیب خالی‌شان است و نگاهشان به مرحمت دولت!
انگار همین دیروز بود که مردم با هزاران امید پای سخنرانی‌های رئیس دولت امید نشستند بلکه طی 100 روز وعده داده‌شده، تمام مشکلات مالی و اقتصادی‌شان حل شود اما چه زود 4 سال گذشت و چندین یک‌صد روز به سرآمد و «کلید تدبیر» نتوانست سفره‌های مردم را رنگین و جیب‌های تهی را پر از پول کند و در عوض دولت و مجلس جدید، با موضوع حقوق‌های نجومی، نتوانستند فاصله طبقاتی ایجاد شده در جامعه را کم کنند و اخیراً نیز مجلس‌نشین‌های دوره دهم، در جهت افزایش این شکاف و بالا بردن حقوق شماری از مدیران، گام‌های مؤثری با تصویب 60 درصدی افزایش حقوق مدیران برداشتند!
امروز «کارگزاران تدبیر و امید» در لرستان، خسته از افتتاح پروژه‌هایی نظیر افتتاح استخر شنا در یک شهرستان و افتتاح گلخانه کشاورزی در شهرستان دیگر و نیز افتتاح مزرعه‌ی آبیاری قطره‌ای در جای دیگر و ... آن‌هم با زحمت انداختن وزرا (که ظاهراً در این برهوت بی پروژه‌ای، دست به دامان این گونه پروژه‌های کوچک شده‌اند) حل ضربتی مشکل معیشتی مردم را فراموش کرده و وعده طولانی‌مدت و پس از افتتاح و تکمیل پروژه‌ها و جذب سرمایه‌گذار و رفع بیکاری را می‌دهند!
و اما جابه‌جایی فرمانداران در این بین چه دردی را درمان می‌کند؟!
در اخبار، فضای مجازی و در محافل سیاسی بسیار شنیده‌ایم که فرمانداران شهرهای استان به صورت چرخشی در حال تغییر هستند.
اولین موضوعی که به ذهن می‌رسد این است که رفع نگرانی مردم، تعطیلی پروژه‌های عمرانی و یا عدم کارایی برخی فرمانداران، مسئولان را به فکر انداخته تا باقیمانده‌ی عمر این دولت را به رتق‌وفتق امور مردم و حل مشکلات روستاها و شهرهای استان بپردازند تا با ایجاد رضایت‌مندی در مردم، زمینه‌ی موفقیت دولت را در دور دوم نیز رقم بزنند!
یا حداقل این که اوضاع نابه‌سامان شهرهای موردبحث، ازجمله تعطیلی کارخانه‌ها و بنگاه‌های تولیدی، عدم پیشرفت برنامه‌های توسعه و افزایش نرخ بیکاری در خرم‌آباد و یا تعطیلی زنجیره‌ای صنایع سنگ و نارضایتی مردمی در روستاهای فراوان محروم در الیگودرز و یا تعطیلی قریب‌الوقوع کارخانه فارسیت و کاهش تولید کارخانه سیمان و توقف برنامه‌های توسعه و عمران دورود یا زمین‌گیر شدن ذوب‌آهن و منطقه آزاد اقتصادی و صنایع کوچک در ازنا؛ باعث جابه‌جایی و تغییر سکان فرمانداری این شهرها شده است.
اما با کمی دقت در نوع جابه‌جایی و تغییرات در حال وقوع فرمانداران، تنها امید این مردم صبور برای توجه به مطالباتشان و توسعه‌ی شهر و استانشان، به یاس مبدل شد، زیرا جابه‌جایی‌های چرخشی و زنجیره‌ای، آن هم در عنفوان شروع پروسه‌ی انتخابات پیش رو، تنها یک‌چیز را در ذهن متبادر می‌سازد و آن‌هم «آرایش صرفاً انتخاباتی» کارگزاران دولت تدبیر در استان است؛ همین و بس!
دولتمردان «تدبیر و امید» در استان چاره‌ی کار را در حصارکشی و مستحکم کردن دژهای سیاسی شهرها و بخش‌ها دیده‌اند تا با لشگر تا دندان مسلح سیاسیون همراه، به سکان‌داری فرمانداران و بخشداران خود به کارزار انتخاباتی پا نهند که امیدی به موفقیتش را کم می‌دانند مگر با صف‌آرایی سیاسی مقابل توده‌ی مردم ناراضی از مشکلات معیشتی و خسته از فرافکنی‌ها!
لذا با تقویت ارکان سیاسی خود در برخی شهرهایی که مردم با نارضایتی از بی‌تدبیری‌ها، امیدشان به یاس مبدل شده است، قصد ترمیم لشگر انتخاباتی خود را کرده‌اند و با عجله در حال «صف‌آرایی و گرفتن آرایش جنگی انتخاباتی» هستند.
http://yaftenews.ir/images/93/94-2/goodarzim.jpgاینک حل مشکلات مردم؛ افزایششان پاسپورت ایرانی؛ افزایش درآمد مردم؛ کاهش نرخ بیکاری؛ افزودن رشد اقتصادی و تولید و همه‌ی شعارهای دولت فعلاً بماند تا بعد انتخابات و 100 روز اول دور دوم حاکمیت دولت تدبیر و امید که ازنظر نگارنده بعید به نظر می‌رسد!محمدرضا گودرزی
 توضیح: مطالب ارسالی، لزوماً دیدگاه پایگاه خبری یافته نیستند اما مطابق فلسفه‌ي رسانه‌های بی‌طرف، آمادگي داريم نوشته‌ها و دیدگاه‌های دیگران را نیز در خصوص این موضوع و موضوعات مختلف به‌شرط رعایت قوانین مطبوعات، منتشر نماییم

دیدگاه‌ها   

#1 معلم 1395-12-15 11:19
خوشبختانه شورای نگهبان وجود داره و اگه تقلب بشه صندوق رو باطل می کنه. فکر کنم بدونی که شورای نگهبان در اختیار دولت نیست.در هشت سال دولت عدالت محور که نفت هشت سال با بشکه ای بیش از صد دلار به فروش میرسید و ان اختلاس های میلیاردی مطلبی از این دست نوشتی! مذاکرات هستی هم تحت نظر مقام معظم رهبری انجام شده. البته که ایراد هست و باید نقد سازنده وجود داشته باشد ولی کاش قضاوت شبه حزبی و عجولانه نکنیم و اخرت خود را برای دنیای دیگران نفروشیم
نقل قول کردن
#2 ابراهیمی 1395-12-15 16:17
احسنت احسنت کاهش کمی فتیله رک گویی را بالاتر میبردی
نقل قول کردن
#3 مهدی 1395-12-15 20:35
فرمانداری که عملکرد خوبی در شهری نداشته معلومه هرجا بره موفق نیست
شاید این تغییرات کیفی نیست
مردم هم ناراضی از عملکرد اهستند و این تغییر فرمانداران هم کارساز نخواهد شد
نقل قول کردن
#4 عزیزی 1395-12-15 23:16
احسنت بسیار جالب است ای کاش در جراید استان نیز قلم بزنید
شیوا و رسا بود
نقل قول کردن
#5 رضایی 1395-12-16 00:25
واقعا مشکل مردم با این تغییرات فرمانداران و بخشداران حل میشه؟؟
چرا دولت و استانداری به فکر معیشت مردم ، جوانان بیکار نیستند
نقل قول کردن
#6 شهروند 1395-12-16 00:35
باسلام
یکسری حرفهایتان درست.ولی این داستانهایی که شاید هم بحق فرمودید رو شما از کجا میدانید???آرایش انتخاباتی!!!وقت ی واسه ی فلان نماینده آرایش انتخاباتی میشد چطور از این مقاله ها نمینوشتید?!!!یا شاید هم آرایش انتخاباتی به نفع شما و کاندیدایتان درست است و برای بقیه غلط?!!!!
نقل قول کردن
#7 م 1395-12-16 01:30
وجدان داشته باش! از خدا بترس! آقای نگارنده و سایت انتشار دهنده تا حالا کجا بودی؟ در زمان دولت قبل که کشور 100 سال به عقب برگشت چرا انتقاد نمیکردی؟ با خودتان فکر کنیین اگر دولت دکتر روحانی نبود چه بلایی سر کشور میامد؟ چرا در زمان محسنی ثانی، صابری و دهمرده روزه سکوت گرفته بودید؟ چرا در زمانی که بودجه استان برگشت میخورد روزه سکوت گرفته بودی؟
نقل قول کردن
#8 لرستانی 1395-12-16 13:27
[واقعا" نگارنده درست گفتند .بهترین استاندار تاریخ لرستان دهمرده بوده چرا انتقاد پذیر نیستید .
نقل قول کردن
#9 حسین 1395-12-17 08:23
قلمی و که بی طرف باشه باید ستود نه قلم شما که در خدمت یه جریان و نماینده خاص هست...
نقل قول کردن
#10 محمد 2017-03-05 17:56
درود بر صاحبان قلمی که برای رضایت خداوند دردها و مشکلات مردم و واقعیتها را منعکس میکنند، دقیقا این جابجایی ها و انتصابهای نه چندان کیفی در این زمان (2 ماه به انتخابات) بیانگر دست خالی دولت از عملکردی قابل نمایش است
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا