یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

مدت زمانی زیادی تا انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا باقی نمانده است، بدون شک شهروندان تأثیر بسزایی در اداره و آبادانی شهر دارند و انتخاب اعضای شورا یکی از مهم‌ترین راه‌های تأثیر شهروندان بر آبادانی شهر می‌باشد.
انسان اشرف مخلوقات و خليفه الهي در زمين می‌باشد، در يك ويژگي اساسي نسبت به ساير موجودات برتري دارد و آن ويژگي،‌ قدرت انتخاب و امكان گزينش است. ما به‌عنوان انتخاب‌گر بایستی اهمیت حق انتخابی که اصل ششم قانون اساسی به ما داده است را بدانیم و آن را به ارزانی از دست ندهیم.
شوراها بر اساس قانون تشكيلات، وظايف و انتخابات شوراهاي اسلامي كشور و انتخاب شهرداران مصوب 1375، وظایف متعددی را عهده‌دار شده‌اند که مهم‌ترین آن‌ها را می‌توان انتخاب شهردار، نظارت بر امور اجرایی شهرداری و تصویب عوارض و بهای خدمات شهرداری دانست. نقش شوراهای اسلامی در اداره جامعه بر هیچ‌کس پوشیده نیست و ورود افراد با دانش و متخصص و کارآمد در شوراهای اسلامی شهر و روستا برای خدمت‌رسانی به مردم از اهمیت فراوانی برخوردار است.
شورای منتخب ما باید آینده‌ساز باشد، متخصص باشد نه فاقد تخصص، مدیر و مدبر باشد نه ناآشنا به اصول مدیریتی، دلش برای شهر بتپد نه برای منافع خود و طایفه، شورای را برای خدمت بخواهد نه برای شهرت و خیانت، شورای شهری که از موقعیت خود سو استفاده نکند و منافع شهر را بر هر چیزی مقدم بدارد.
 در لرستان برخی از کاندیداهای احتمالی جلسات تبلیغاتی خود را که به‌ صورت رفتن منزل به منزل است، شروع کرده‌اند! متأسفانه برخی داوطلبان شوراها تجربه و تخصص و کارآمدی خود را در نیمه‌های شب با گشت‌زنی‌های منزل به منزل جستجو می‌کنند که این رویه منسوخ باعث مزاحمت، سلب آسایش و ایجاد مشکلات فراوانی برای شهروندان شده است و داوطلبان با حضور شبانه درب منزل به عینه ثابت می‌کنند برای حقوق شهروندی هیچ‌گونه احترامی قائل نیستند.
برخی کاندیداها که تا شش ماه قبل به‌سختی جواب سلام می‌دادند امروزه با رویی گشاده و چهره‌ای خندان از چندم‌تری با دو دستی و دست به سینه سلام می‌کنند. در واقع این‌گونه سلام‌ها، سلام‌هایی هستند که بوی رأی می‌دهند...

امروزه خوشبختانه به برکت جوانان آگاه و جمعیت تحصیل‌کرده و روشنفکر جامعه هم‌اکنون می‌توان برنامه و برهان را از عوام‌فریبی تشخیص داد و امیدواریم مردم در انتخاب خود نه بزرگی به این‌گونه تبلیغات شبانه بگویند و شاهد تغییر رویکرد انتخاب مردم از طایفه و سیاسی بازی به شایسته‌سالاری و تخصص گرایی باشیم و از میان داوطلبان، افرادی را انتخاب کنند که علاوه بر تخصص، تعهد و تجربه به دور از هرگونه سیاسی بازی و طایفه‌گرایی فقط و فقط در چارچوب منافع مردم و شهر تلاش و کار کنند.
 
عمل درمــــــان درد مردم شهــــــر
شعـــــــار بی‌عمل صد کاسه زهـــــر
 
مدیـــــــری کاردان بایـــد گزیـــــدن
نــباشی شرم‌سار از مردم دهـــــر


مجتبی پسند

دیدگاه‌ها   

#1 حسین 1395-12-14 11:21
درود برشما
طرف تا چند وقت پیش جواب سلام ملت رو نمیداد حالا میگه مردمی ،
وقتی که پستی گرفته فقط واسه خانواده خودش وفامیلاش کار کرده میگه به دور از طایفه گرایی،
درزمان یه نماینده خاص یا دولت خاص بهش پست دادن بعد میگه غیر سیاسی وجناحی

مردم میدونند کیا راست میگه کیا دروغ
نقل قول کردن
#2 امیر 1395-12-14 13:10
الان تعداد زیادی با سفارش اعضای شورای شهر استخدام شهرداری شدن که هیچ تخصص و فایده ای هم ندارن و فقط باری مالی دارن .اونوقت رفتگر و کارگر آبرومند شهرداری چندین ماهه حقوق نگرفته ولی آقایون سفارش شده غیر مفید سر ماه بدون تاخیر حقوق مفت میگیرن
نقل قول کردن
#3 کاندیدا 1395-12-15 08:16
سلام‌هایی که بوی رأی...
سالهاست که بوی رای مشام ها رو نوازش میده و بعد میفهمیم که این بو ؛ اون بو نبوده بلکه ....
بنده ازون کاندیداها نیستم و با اجازه ی شما؛ همین الانش هم ؛ جواب سلام نمی دم. :P
نقل قول کردن
#4 همشهری خرم ابادی 1395-12-30 02:58
رفتم شهرداری تا دیروز جواب سلام زا نمی دادند حالا که قصد کاندیدا شدن دارند جهره مردمی بخود گرفتن وشماره تلفن رو اخذ در گروه تلکرامی عضوت می کنند شهردار محترم لطفا تذکر دهیذ تا پرسنل در وقت اداری تبلیغ نکنند.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا