یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

در میان حرفه‌ها و مشاغل گوناگون مشاغلی هستند که همواره به خاطر کارکردها و جایگاهی که بالذات متوجه آن‌هاست از ارزش و اعتبار قابل‌توجهی در سطح افکار عمومی برخوردار هستند و این سطح از اعتبار و ارزش منوط و مختص به رابطه وثیقی است که در رابطه با انسان معنا می‌گردد، حرفه پزشکی است.
 حرفه پزشکی ازجمله مشاغلی است که همواره درگذشته، آنجا که انسان با درد و آلام و زجرهای فراوان مواجه و عجین گشته، این طبیبان بوده‌اند که توانسته‌اند با بینش و مهارت و تخصص خویش از آلام و اندوه مردم بکاهند و همواره به‌عنوان تکیه‌گاهی محکم و امیدبخش از دست‌گیری و مساعدت نسبت به افراد دردمند از هیچ تلاشی فروگذار دریغ نورزند.
با گسترش جوامع بشری و ازدیاد جمعیت، بالطبع امراض و مرض‌های گوناگون در میان مردم شیوع و رواج پیدا نموده که درگذشته همین بیماری‌ها، شخص را به کام مرگ فرومی‌برد ولی امروزه با توجه به پیشرفت روزافزون علم و گسترش آن شاهد شکل‌گیری تخصص‌های گوناگون در امر پزشکی هستیم که همین سیر پیشرفت‌های چشم‌گیر توانسته بسیاری از مریض‌ها و امراض لاعلاجی را که امیدی به بهبود و یا کنترل این‌گونه بیماری‌ها نمی‌رفت تا حدودی برطرف نماید.
هرکدام از ما در سیر و روند زندگی چه به‌صورت مستقیم و یا غیرمستقیم شاهد بیماری‌ها و نارسایی‌های بدنی مهلک و وخیمی در نزدیکان و یا اقوام بوده که حادترین نوع بیماری که واقعاً مریض و حتی اطرافیان را در ملالت و شرایط طاقت‌فرسایی قرار می‌دهد بیماری سرطان می‌باشد که در یک پروسه کوتاه و یا درازمدت، شخص بیمار را به لحاظ سیستم بدنی و نوع شدت و حدت آن می‌تواند از پای درآورد که همین نوع بیماری، احتیاج به مراقبت و توجهات ویژه و رسیدگی مداوم در چرخه مداوا و کنترل و جلوگیری از پیشرفت بیماری از اهمیت به سزا و شایانی برخوردار هست که نقش پزشک و نوع تشخیص و فراست علمی او در مواجه با نوع بیماری و پیش‌گیری از آن از اهمیت تعیین‌کننده‌ای برخوردار است که می‌تواند بیمار را از مصائب و گرفتاری‌ها و تهدیداتی که متوجه اوست دور ساخته و یا حتی سلامتی دوباره را نصیب بیمار نماید.
یکی از پزشکان حاذق و متخصص که همواره توانسته بامتانت و حلم و بردباری و گشاده‌رویی با بیماران برخورد نماید، آن‌هم بیماران نوع سرطانی که واقعاً سعه‌صدر و ویژگی‌های خاص شخصیتی و انسانی را می‌طلبد، دکتر مجتبی گرجی است که انصافاً توانسته باشخصیت جامع‌الاطرافش، توانسته در راستای خدمت و دست‌گیری از بیماران با صبوری و متانت خویش وتوام با تبحر و برخورد امیدبخش و امیدآفرینی که با بیماران دارد از او یادکرد که همین روش و رویه ایشان نقش قابل‌توجهی در درمان و مداوای بیماران بر عهده داشته که جای قدردانی و سپاس فراوان دارد و وجود امثال ایشان در میان طبقه پزشکان باعث فخر و آبروی این مجموعه می‌باشد که توانسته رسالت و مسؤولیت حرفه‌ای خویش را به نحو احسن و مطلوب و شایسته انجام دهد.
جا دارد که مجموعه علوم پزشکی استان در جهت نکوداشت و پاسداشت و معرفی پزشکانی که واقعاً در حرفه خویش موفق بوده و رضایت‌مندی مطلوبی در میان بیماران و مردم را به لحاظ جایگاه حرفه‌ای و اخلاقی خویش کسب نموده، نقش خویش را ایفا نماید و اصل قدرشناسی و پاسداشت و تکریم از ارزش‌های اخلاقی و انسانی را فراموش نکرده و از آن غافل نباشیم.
 
محسن رستمی
 

دیدگاه‌ها   

#1 فیروز 1395-12-13 11:03
خذا خیرش دهد بیش خدا بی جواب نمیمون
نقل قول کردن
#2 جمالزاده 1395-12-13 11:06
دورد بر ایشان و کسانی همچون ایشان علم پزشکی خود توام با اخلاق نیکو به بیماران انتقال و موجبات خوشحالی و بهبودی آنان را فراهم می سازند،کم نیستند پرشکان عزیزی همنند جناب دکتر عبدالهیان،جناب دکتر مختاری،جناب دکتر ملا خسروی و......که در جامعه پزشکی از فرهیخته گان هستند،و قابل تقدیر.
نقل قول کردن
#3 خادم ملت 1395-12-13 11:56
احسنت هر کسی برا ملت زحمت بکشه عزیز و محترمه
اما متاسفانه بعضی از پزشکانم هستن که به سوگندی که یاد کردن وفادار نمیمونن
دو مطلب اساسی هست که بعضی از پزشکان با رعایت نکردن آن در حال توهین به قوم بزرگ و با عظمت لر هستن
مطلب اول : بعضی از پزشکان انگار یادشون میره که فقط ایشون محرم بیماره. این پزشکان همزمان با بیمار دو الی سه بیمار دیگه رو به اتاق معاینه دعوت میکنن به گونه ای که بیماری که نوبتشه روش نمیشه حرف بزنه چونکه به جز ایشون و دکتر سه بیمار دیگه هم تو اتاق حضور دارن اعتراض که میکنی میگه عیب نداره اینام بیمارن ( تو مریخ هم از این اتفاقات نمیفته)
مطلب دوم عدم معاینه کافی یا همان وقتی هست که قانون برای بیمار جهت ویزیت در نظر گرفته. سلام آقای دکتر رو که میگی گوشی رو؛ رو قلب میذاره در حد یک دقیقه پاشو برو هیچیت نیست. اقای دکتر نمیگیم ده دقیقه ؛ پنج دقیقه به خاطر خدا بذار بیمارت تو اتاق بمونه و در رابطه با بیماریش باهاش حرف بزن به خدا هیچ مشکلی پیش نمیاد.
نقل قول کردن
#4 اکبر-ظ 1395-12-13 11:59
ما هم برای چنین پزشک دلسوزی دعا و ارزوی موفقیت می کنیم .
نقل قول کردن
#5 خرم آباد زیبای من 1395-12-13 12:31
اگه فقط یک روز مسئولیت خوبی در این شهر داشته باشم تندیس سه نفر را در سه نقطه شهر نصب میکنم دکتر گرجی و دکتر طغیانی و دکتر مجید فیروزی
نقل قول کردن
#6 فیروز 1395-12-13 15:42
:-x خدا خیرش دهدتوشه ای برای اخرت افرین
نقل قول کردن
#7 ستار 1395-12-14 01:16
انشالله خداوند به همه خدمتگذاران عرصه سلامت توفیق و اجر جزیل عنایت فرماید..یادی کنیم از پزشک خدمتگذار ملت مرحوم دکتر حسین فرید ..روحش شاد و یادش باقی
نقل قول کردن
#8 همشهری خرم ابادی 1395-12-14 02:36
ضمن گرامیداشت یاد بزشک انساندوست دکتر اعظمی جا دارد از تلاشهای بی شائبه دکتر معظمی گودرزی که انصافا هم خوش بر خورد و هم پزشک حاذقی است تشکر کرد چند وقت پیش مادرم را نزد ایشان بردم اکثر بیماران دیابتی از ایشان رضایت داشتند ودر عوض داریم بعضی از پزشکان را که فقط به پول فکر میکننذ و پنج نفر پنچ نفر برای معاینه وارد اتقاشان می فرستند واصلا توجهی به معاینه دقیق بیما ر ندارند.
نقل قول کردن
#9 رضا 1395-12-17 08:16
باسلام حدودبیست وچند سال پیش که در خرم اباد زندگی میکردم دکتری بنام دکتر خشنود بود که بادلسوزی تمام به بیماران رسیدگی میکرد ازبیمار شغلشو میپرسید یااگه بیمار زن وبچه بود از شغل سرپرستش سوال میکرد اگه شغل ودرآمد ضعیفی داشت به منشیش زنگ میزد واشاره میکرد پول ویزیت یا مقداری از آن رو پس میداد نمیدونم هنوز هست یا نه کاش عزیزان یافته ای پیگیری کنن اگه هست از زحمات ومهربونیاش تجلیل کنن
نقل قول کردن
#10 فریده 1395-12-26 08:12
دکتر گرجی حیف شد که از خرم آباد رفت هرجا هست خدا نگهدارش باشه
نقل قول کردن
#11 همشهری 2638-05-25 10:21
با سلام

به نوبه خود از همه عزیزانی که به مردم کمک

میکنن کمال تشکر رو دارم بخصوص پزشکانی

که از لحاظ مالی به بیماران کم بضاعت کمک میکنن

جا دارد یادی بکنیم از پزشک مردمی و انساندوست

لرستانی دکتر هوشنگ اعظمی لرستانی یادش گرامی
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا