یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

استانداران در جایگاهی قرار دارند که قادرند در پرتو این هوشمندی همه ظرفیت‌ها را فعال کنند؛ با طبقات مختلف اجتماعي بنشينند و با دیگران گفت‌وگو کنند، مسائل را به بحث بگذارند و راه‌حل‌ها را بررسي كنند؛ پیوندها را تحکیم بخشند، اولویت‌ها را تعیین کنند، ایده‌ها را نشر دهند، فرصت‌ها را به وجود آورند و خلاقیت‌ها را مجال دهند.
اما استانداران چه جایگاهی دارند؟ استانداران عالی‌ترین مقام دولتی در سطح استان هستند و حلقه واسطی بین سطح ملی و منطقه‌ای! سیاست‌های دولت را در منطقه دنبال کرده و توسعه استان را در سطح دستگاه‌های ملی نمایندگی می‌کنند، دولت را از بازخورد سیاست‌ها مطلع می‌کنند، در تشخیص اولویت‌ها و ظرفیت‌های استان و انتقال آن به سطح ملی یاری می‌رسانند، برنامه توسعه استان را در تعاملات پیوسته با دستگاه‌های ملی به پیش می‌برند، مطالبات رئیس‌جمهور را پیگیری و از پیوندهای سیاسی و اجتماعی پاسداری کرده و افزایش سرمایه اجتماعی را برنامه‌ریزی می‌کنند؛ ناظر هوشیاری بر عملکرد دستگاه‌های استانی بوده و کاستی آن‌ها را گوشزد کرده و رفع آن را پیگیری می‌کنند. دستگاه‌های ملی را از زاویه‌ای کلان و متمایز از ساختارهای درون دستگاهی از کمیت و کیفیت عملکرد نمایندگان استانی خود آگاه می‌کنند؛ دستگاه‌های استانی را هماهنگ کرده، هم‌افزایی آنان را موجب می‌شوند؛ تصویر جذاب و امیدبخشی از استان را در منظر سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و گردشگران قرار می‌دهند.
استعدادهای ناب استانی را در داخل و خارج کشور شناسایی کرده و با بهره‌گیری از عشق به وطن و سرزمین مادری مشارکت مؤثر آنان برای حضور در برنامه‌های استان را تمهید می‌کنند.
و از همه مهم‌تر همچون پدر یا مادر گوش شنوایی برای مردم و مطالباتشان و زبان گویایی برای تبیین سیاست‌های دولت هستند، منادی وحدت‌اند و نماینده اعتدال. بر اشتراکات تأکید می‌کنند و از واگرایی‌ها و اختلافات می‌کاهند؛ بیشترین همگرایی را برای تحقق اهداف پیشرفت استان به وجود می‌آورند، نماد اقتدار دولت‌اند و رسولان مهر و پاسداران حقوق مردم؛ امین دولت و خادم ملت‌اند.
این مسئولیت بسیار خطیر است و بار سنگینی از وظایف پرشمار و مهم را بر دوش می‌کشد. مستظهر به حمایت دولت و پشتیبانی ملت هستند؛ سرمایه آنان برای ورود به این حیطه خطیر و عظیم بیش و پیش از آنکه بودجه، امکانات و تجهیزات و اختیارات باشد، خردمندی و تدبیر است. استانداران در جایگاهی قرار دارند که قادرند در پرتو این هوشمندی همه ظرفیت‌ها را فعال کنند؛ با طبقات مختلف اجتماعي بنشينند و با دیگران گفت‌وگو کنند، مسائل را به بحث بگذارند و راه‌حل‌ها را بررسي كنند؛ پیوندها را تحکیم بخشند، اولویت‌ها را تعیین کنند، ایده‌ها را نشر دهند، فرصت‌ها را به وجود آورند و خلاقیت‌ها را مجال دهند.
نکته کلیدی اینجاست که بدانیم در برابر همه اختيارات و منابعي كه از مجاري رسمي دريافت می‌کنند امكان مراوده با مردمان؛ فعالان و مديران كه براي چنين جايگاهي به سهولت در دسترس است از هر نوع اختيار ديگري متمايز است و همه آنچه تحت عنوان اختیارات قانونی شناخته می‌شود و به استانداران امکان اعمال تصمیماتشان را می‌دهد، تنها در پرتو بهره‌مندی هوشمندانه و درک خردمندانه این جایگاه و میزان خردمندی ارزش می‌یابند و به اهرم‌هایی مؤثر برای شتاب‌ده‌ی فعالیت‌ها تبدیل می‌شود.
 
محسن حاجی میرزایی، دبیر هیئت دولت

دیدگاه‌ها   

#1 ایوب 1396-06-24 18:59
یافته عزیز زمان و مکان مراسم معارفه استاندارجدید را درصورت امکان قید نمایید ؟
نقل قول کردن
#2 علی 1396-06-24 19:08
استاندار جدید باید هتل صخره ای خرم آباد که نماد عدم توسعه نیافتگی استان لرستان است را افتتاح نماید
نقل قول کردن
#3 شهرام 1396-06-24 22:49
انشاالله استاندار جدید استاندار خوبی باشه . همین
نقل قول کردن
#4 حمید ت 1396-06-25 00:24
امیدوارم کارهای که در آینده ، در استانداری برا توسعه و‌پیشرفت این استان انجام میگیرد مثل عکس فوق ، خوب و عالی باشن ،
نقل قول کردن
#5 علی 1396-06-25 16:56
اقای خادمی استاندار جدید باید پیگیر مطالبات مالباختگان موسسه آرمان باشد که اکثرا از اقشار کم در آمد جامعه هستند
نقل قول کردن
#6 سپهر از خرم آباد 1396-06-26 00:39
استاندار جدید لرستان تحقق مطالبه ی دهها ساله ی مردم این استان برای ثبت جهانی قلعه تاریخی فلک الافلاک خرم آباد را در اولویت قرار دهد.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا