یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

اولی الالباب و اولی البصار جامعه در یک کلام اصحاب خرد و دانایی نیک می‌دانند که خانه‌تکانی و فنگ شویی و بشور و بساب علاوه بر کمردرد و دست و پا درد و در موارد حادتر مسمومیت با مواد شوینده و شکستن دست و پا، مزایایی هم دارد که یکی از آن تورق اجباری جراید قدیمی و بیات آن هم روی چهارپایه می‌باشد.
اگر ریا نباشد ما نیز دیروز در حال تمیز کردن شیشه‌های منزل با روزنامه بودیم که ناگهان خبری راجع به «ماهواره» توجه ما را جلب کرد آن هم بدون حکم جلب و مأمور!
ما متوجه نشدیم چرا تا اسم ماهواره می‌آید ملت بلانسبت عین عقاب شاخک‌هایشان به سمت بالا پشت‌بام، دیش، رسیور، نیروی محترم انتظامی، راپل و ... متمایل می‌شود. برادر من ما هزار رقم ماهواره داریم. ماهواره امید، ماهواره تدبیر، ماهواره هواشناسی، ماهواره نظامی، ماهواره ارتباطی، ماهواره ستاره‌شناسی، ماهواره مخابراتی و ... که الحمدالله از همه‌شان استفاده مفید و علمی می‌شود. حالا اگر این لابه‌لا چهارتا ماهواره هم فیلم‌های خاک‌برسری پخش می‌کنند. ما که نباید همه را با یک چوب برانیم و از ماهواره گریزان باشیم.
بله عرض می‌کردم. در خبرها آمده بود دانشمندان یک نوع ماهواره با قدرت تشخیص خوراکی در دست افراد از فاصله 595 کیلومتری اختراع کرده‌اند! ماهواره Worldview سومین سری از تلسکوپ‌های رصدگر زمین این شرکت محسوب می‌شود که در ارتفاع 595 کیلومتری زمین مستقر خواهد شد. این ماهواره با سرعت 28 هزار کیلومتر در ساعت می‌تواند در مدت چند روز کل کره زمین را طی کرده و پوشش کاملی از مناطق مختلف جهان در اختیار محققان قرار دهد. این ماهواره بسیار پر‌قدرت قادر به تنظیم لنزها بر روی یک سوژه خاص به کوچکی 25 سانتی‌متر است و حتی می‌تواند مواد غذایی در دست افراد را نیز تشخیص دهد. (به نقل از جراید)
جسارتاً من فکر می‌کنم اگر این ماهواره در کشور ما راه‌اندازی شود، سر چند ساعت هنگ کند و سر به کهکشان راه شیری بگذارد. چرا که در طی سال‌های اخیر خوردن چیزهایی مد شده است که به عقل جن هم نمی‌رسید از رانت‌خواری، موقوفه خواری، زمین‌خواری گرفته تا دریا خواری، جنگل خواری و ویژه خواری و قس علی هذا ... با این وجود ضمن تشکر و قدردانی مجدد از عزیزان دانشمند و مخترع ما پیشنهاد می‌کنیم حالا که دست دوستان در کار است بی‌زحمت روی پلت فرم همین ماهواره یک ماهواره دیگر طراحی کنند با این قابلیت که بتواند به جای تشخیص خوراکی در دست افراد، محتویات جیب آن‌ها را آشکار کند.
هر چند جیب افراد حریم خصوصی محسوب می‌شود ولی گاهی اوقات ضرورت ایجاب می‌کند که به حریم خصوصی افراد سرک بکشیم. حساب بانکی که نیست محرمانه باشد؛ اما اندر مزایای ماهواره آشکار کننده محتویات جیب افراد...
الف) کشف رمز: با بررسی محتویات جیب افراد ما می‌توانیم از روی آنالیز یا تجزیه و تحلیل داده‌ها و بررسی دقیق محتویات جیب افراد در ادوار مختلف، به بخشی از رموز انسان‌های موفقی که تا دیروز آه در بساط نداشتند تا با ناله سویا کنند، ولی الآن در صدر رتبه‌بندی جماعت اغنیا هستند، پی ببریم!
ب) شناسایی پول‌های کثیف: ظاهراً در انتخابات شورای امسال عده‌ای با استفاده از پول‌های کثیف اقدام به خرید رأی کرده‌اند. هر چند شناسایی این افراد نیازی به ماهواره ندارد و به قول شاعر «چشم ترا چه حاجت این ماهواره‌ها هاست؟» ولی استفاده از تکنولوژی در این مقوله عیب صواب است و شاید از این ماهواره بتوان در شناسایی پول کثیف و پول تمیز کمک گرفت و افرادی که می‌خواهند رأی شان را بفروشند، دست کم رای شان را با پول تمیز تاخت بزنند!به قلم: وحید حاج سعیدی

دیدگاه‌ها   

#1 محسن پشت بازاری 1396-04-13 10:01
ممنون گزارش جالبی بود
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا