یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

متأسفانه بسیاری از اعضای شوراهای شهر قبلی در مقابل هر خبر ریز و درشتی که بنا به میلشان نبود سریعاً جبهه‌گیری می‌کردند و بعدها ثابت شد که در دراز مدت آنکه ضرر کرد، همان اعضای شورای شهر گریزان از نقد منصفانه بودند.
به هر حال با توجه به وضعیت حال حاضر شهرمان لازم است با منتخبین جدید و محترم شورای شهر دوره پنجم کمی رُک و صریح صحبت کنیم و آنچه شرط بلاغ است را برای ثبت در تاریخ شهرمان با این عزیزان در میان بگذاریم، خواه از سخنان ما ناراحت شوند و خواه پند بگیرند!
دوستان عزیز ضمن عرض تبریک به مناسبت انتخاب شما بعنوان خدمتگزاران مردم بروجرد در شورای شهر دوره پنجم لازم است به عرض برسانیم که: دوره ماه‌عسل رقابت‌های شیرین وتوام با هیجان انتخابات شورای شهر به پایان رسید، این مردم نبودند که برای به میدان آوردن شما به در منازلتان آمدند، بلکه این خود شما بودید که با توجه به اینکه در خود توان بسیاری برای خدمت به بروجرد و بروجردی‌ها می‌دیدید قدم پیش نهادید.
شاید برای نمونه تاکنون اگر از چراغ قرمز رد می‌شدید فقط یک جریمه معمولی برای شما در نظر گرفته می‌شد، اما از حالا به بعد در تمامی زمینه‌ها، زندگی شخصی و اجتماعی شما تغییر خواهد کرد.
از حالا به بعد چه بخواهید و چه نخواهید چشمان تیزبین همشهریان عزیز کاملاً شما را زیر نظر خواهند گرفت.
 نشست و برخاستتان، وضعیت مالی، شخصیت دوستانتان، نوع مدل خودروی مورد استفاده شما، نوع پوشش، حضور و غیابتان در مراسم‌های مختلف شهری، وضعیت شغلی اطرافیانتان، مدرک تحصیلی‌تان، دانشگاهی که در آن درس‌خوانده‌اید، آسفالت کوچه‌تان، نانوایی که از آن نان تهیه می‌کنید و...... و حتی مسافرت‌های شما به شهرهای دیگر توسط شهروندان به‌صورت بسیار دقیق رصد خواهد شد.
مطمئناً خود شما قبل از انتخاب شدنتان، در جریان خیلی از مسائل ریز و درشت شهر به مانند تاریخ سند خوردن خودروی گران‌قیمت "در پارکینگ خفته" فلان رئیس شهر در فلان محضر بالای شهر تهران، مسافرت‌های فلانی برای سرکشی به ساختمان‌سازی‌اش در فلان شهر مهم، استخدام فامیل‌های بسیار نزدیک فلانی در فلان اداره، مبلغ دقیق پاداش‌های میلیونی فلانی‌ها در شب عید، مبلغ هر مترمربع منزل مسکونی در تهران و اصفهان و مشهد و کیش و ... قرارگرفته‌اید! خوب طبیعی است که این روند نظارت مردمی برای خود شما هم ادامه خواهد داشت.
بنابراین اگر مردم از شما در هر موردی گلایه داشتند نباید عصبانی و ناراحت بشوید، خود شما قبول کرده‌اید خادم این مردم باشید، به‌جای تند حرف زدن و عصبانیت و مغرض دانستن دیگران، لطفاً با روی باز، شفاف‌سازی کنید.
اگر خبر، فیلم و یا عکسی از نشست و برخاست شما به هر دلیل رسانه‌ای شد، لطفاً در کمال خونسردی، این را حق مردم بدانید و به‌صورت کاملاً شفاف پاسخگو باشید تا جلوی هرگونه حاشیه‌سازی را نیز گرفته باشید.
 
دانستن و مطالبه گری را حق شهروندان بدانید.
 
 از همین روزهای نخست انتخابتان، با تمام وجود خود را وقف برون‌رفت بروجرد از این وضعیت نابسامان کنید، با هرگونه انتقاد ریز و درشتی از طرف مردم، "از کوره در نروید" و خود را در "جای حق" قرار ندهید و دیگران را متهم به کج‌اندیشی نکنید، شما با میل خودتان قبول کرده‌اید که پا در میدان بگذارید و در ضمن وعده داده‌اید که شب و روز برای بروجرد کار کنید.
عصر، عصر ارتباطات است، همین ارتباطات باعث شد شورای ناکارآمد قبلی نتواند در این دوره آراء مردمی را جذب کند، بنابراین شرایط حال حاضر را تجزیه و تحلیل کنید و بدانید قضاوت مردم براثر تجربه به دست آمده و همین تجربه گران‌قیمت مردمی خطای بسیار کمی دارد.
بنابراین از حالا به بعد که عضو شورای شهر بروجرد شده‌اید، در هر جلسه علنی و غیرعلنی برای هر موضوع شخصی یا جمعی که به موضوع شهری ربط داشته باشد حاضر بشوید، با این تکنولوژی‌های ارتباط جمعی که در اختیار همه مردم است "قبل از خروج شما از هر جلسه‌ای"، تمامی مردم شهر از مفاد ریز و درشت "وعده وعیدها" و صحبت‌های رد و بدل شده در این‌گونه جلسات، کاملاً با خبر خواهند شد. والسلام.
  


فرهاد داودوندی- بروجرد

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا