یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

لرستان فاقد امکانات زیادی است و تقریبا عادت کرده‌ایم به این که برای خیلی چیزها یا به پایتخت برویم یا استان‌های مجاور. اما باور کنید این که با وجود مراکز اسمی اقساط خودرو در لرستان، رانندگان تاکسی ناگزیر باشند خودروهای فرسوده‌شان را راهی همدان کنند، به معنای واقعی نوبر است.
با اجرایی شدن طرح نوسازی خودروهای فرسوده، دولت تصمیم گرفت واردات خودرو به کشور را منوط به داشتن گواهی اسقاط خودروهای فرسوده کند. با اجرایی شدن این طرح شرکت‌های واردکننده خودرو می‌بایست با توجه به ارزش و تعداد خودروهای وارداتی خود، خودروهای فرسوده را اسقاط نمایند.
به هر حال وضعیت خودروی فرسوده از دو حال خارج نیست: یا هنوز چرخ‌اش می‌چرخد یا به کلی از رده خارج شده و از حرکت باز ایستاده و گوشه‌ی پارکینگ خاک می‌خورد.
در هر دو صورت، انتقال و جابجایی چند صد کیلومتری آن‌‌ها علاوه بر اینکه مستلزم تحمیل هزینه‌های بیخودی به صاحبان خودروهاست، خطرات خاص خودش را هم دارد. به هر حال حرکت دادن یک خودروی فرسوده در مسیری میان استانی ممکن است منجر به اتفاقات ناگواری شود. از سوی دیگر انتقال این خودروها با کامیون و همچنین استفاده از چرثقیل برای سوار و پیاده کردن‌شان نیز هزینه‌ها و دردسرهای خاص خودش را دارد که ممکن است برای هر خودرو تا پنج میلیون ریال هم بالغ شود.
در صورتی که مالک خودرو بخواهد با حرکت دادن همان خودرو، خود آن را به همدان منتقل کند علاوه بر خطراتی که چنین کاری ممکن است به همراه داشته باشد، هزینه‌های جانبی از قبیل بنزین و صرف وقت و هزینه‌ی برگشتن نیز وجود دارد.
تمام این ریسک‌ها و هزینه‌ها از آنجا ناشی می‌شود که استان لرستان در حال حاضر فاقد مراکز اسقاط خودرو می‌باشد. بر اساس اطلاع نگارنده، لرستان و کردستان دو استانی هستند که با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند و معلوم نیست چرا استان‌های مذکور نباید مانند سایر استان‌های کشور دارای چنین مراکزی باشند که هزینه‌های بیخودی به مردم تحمیل نگردد.
البته بر اساس آنچه در پایگاه اطلاع‌رسانی خودروهای فرسوده درج شده، نام و آدرس دقیق چهار مرکز برای اسقاط خودروهای فرسوده در لرستان  قید شده که ظاهراً در حال حاضر و به دلایل نامعلوم هیچ کدام فعال نمی‌باشند.
کرم‌رضا تاج‌مهر
 
* مراکز اعلام شده اسقاط خودروی فرسوده لرستان که در حال حاضر هیچ یک پاسخ‌گو نیستند.
۳۵۱۱ آریا گسترش خرم‌آباد- میدان شقایق- بلوار بهارستان- کیلومتر ۳ جاده اندیمشک
نمایندگی ایران‌خودرو خرم‌آباد- کمربندی پارسیلون- شرکت سنگ- نرسیده به پایانه - جنب شرکت آرا‌سنگ
۳۵۱۲ گسترش الیگودرز جاده قدیم ازنا - میدان آزادگان- جنب نمایندگی ایران‌خودرو ۲ کیلومتری جاده قدیم ازنا - الیگودرز روبه‌روی کارخانه آرد
۳۵۱۳ شرکت به‌سازان خودرو بروجرد- انتهای خیابان تختی- بلوار گلستان بروجرد- کیلومتر ۸ جاده اراک- پارکینگ ۳۵۱۳
۳۵۱۴ شاه‌محمدی بروجرد- کیلومتر یک جاده اراک- جنب نمایندگی پروتن بروجرد- کیلومتر یک جاده اراک- جنب نمایندگی پروتن
 

دیدگاه‌ها   

#1 رضا 1395-05-12 12:23
همه چی مشکل داریم.مسئولین از خواب بیدار بشید.کسی که خودش رو به خواب زده بیدار نمیشه!
نقل قول کردن
#2 آذین 1395-05-12 16:29
جمعیت و وسعت ما از همدان بیشتره چرا باید بریم اونجا چرا استان خودمون نداره؟
نقل قول کردن
#3 مهدی 1395-05-13 08:35
اشتباه میکنید لرستان چند مرکز اسقاط دارد

لیست مراکز اسقاط :

http://www.farsudeh.com/مراکز-اسقاط-خودرو-فرسوده
-------------
یافته: همانطور که در متن مقاله اشاره شده، این مراکز در حال حاضر پذیرش نمیکنند
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا