یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

از اسفندماه سال گذشته تا کنون مباحث و مقالات بسیاری در رابطه با عواقب اجرای طرح پرورش ماهی در قفس در دریاچه سد حوضیان به رشته تحریر درآمد. و ائمه جمعه موقت و دائم و نمایندگان مجلس هم به اجرای این پروژه اعتراض نمودند، اما گویا اراده ای فوق اراده مردم و مسوولین الیگودرز این طرح را حمایت می‌نماید.
و در این بین مسوولین شهرستان هم توپ را در زمین یک‌دیگر انداخته و به دنبال مقصر این ماجرا می‌گردند در صورتی که بحث امروز حوضیان است که با ادامه طرح پرورش ماهی به‌عنوان یک ظرفیت مهم گردشگری توان خود را از دست خواهد داد و علاوه بر این در مواقع بحران آب مسوولین نباید حسابی روی دریاچه حوضیان باز نمایند و به نوعی تمام تدابیر اندیشیده شده و انتقال شبکه از تصفیه‌خانه یعنی هیچ ...سد حوضیان؛ به نام الیگودرز و به کام دیگران/ سرمايه‌گذار غيربومي، يك شبه بهره‌بردار شد!
از آخرین اظهارنظرهای حول محور پرورش ماهی سد حوضیان موضع‌گیری تند در رابطه با این طرح توسط دکتر خدا بخشی نماینده الیگودرز در سفر وزیر کشور به لرستان می‌باشد که در این جلسه استاندار قول جمع‌آوری طرح مذکور را داد.
اگر چه پیش از این هم هنگامی‌که بخش عمده جلسه شورای اداری به بحث پرورش ماهی سد حوضیان اختصاص یافت بازهم این آقای استاندار بود که در پاسخ به خدا بخشی ظرفیت حوضیان را برای گردشگری مناسب دانست و قول جمع‌آوری طرح مذکور را داد و در حاشیه همین جلسه سیفی مدیرعامل آب منطقه‌ای به پایان قرارداد سرمایه‌گذار اشاره نمود و افزود: قرارداد وی تمدید نخواهد شد و طرح مذکور باید از بستر دریاچه جمع‌آوری شود.
 اما خبری از وعده و وعیدها نشد تا اینکه در نخستین نشست خبری نماینده الیگودرز با اصحاب رسانه یکی از سؤالات خبرنگاران در رابطه با آینده طرح پرورش ماهی به میان آمد که دکتر خدا بخشی از برخورد دوگانه مسوولین سابق انتقاد نمود و گفت: دفتر نماینده سابق طی نامه‌ای در مورخه 24 اسفندماه برای به‌کارگیری نیرو در پرورش ماهی مذکور مکاتبه نموده است و همین امر باعث شده امروز سرمایه‌گذار متوقع شود.
در پی این گفته با دفتر نماینده سابق تماس گرفته شد که در پاسخ عنوان گردید مکاتبات مذکور در اواخر اسفندماه سال قبل صورت گرفته و شخص مسوول دفتر پس از متقاضیان کار و به درخواست خود متقاضی برای وی آن‌هم نه یک سرمایه‌گذار بلکه خطاب به مجری سد حوضیان نوشته شده است.
یکی از مشاورین نماینده سابق گفت: در همان زمان به متقاضی توضیح داده شد که این طرح جمع‌آوری خواهد شد و نامه‌نگاری بیهوده است اما متقاضی اصرار داشت که با سرمایه‌گذار هماهنگ شده و نامه دفتر نماینده می‌تواند موجبات بکار گیری او را فراهم نماید.
وی گفت: نماینده سابق همواره مخالفت خود را با اجرای این طرح ابراز نموده و حتی پس از انتخابات با مشاهده کم‌توجهی استان از طریق وزارت نیرو مانع ادامه فعالیت سرمایه‌گذار شد.
اگر چه شرایط امروز طرح به‌گونه‌ای است که نه تنها اقدامی از سوی مدیران استان جهت جمع‌آوری نشد بلکه بازهم به‌صورت چراغ خاموش بر غم اطلاع از نارضایتی مردم و مسوولین شهرستان قراردادی 10 ساله با سرمایه‌گذار به امضاء رسید که این بدترین توهین و بی‌حرمتی به مجموعه شهرستان الیگودرز محسوب می‌شود و متأسفانه کسی هم در قبال این توهین اعتراضی نکرد.
همچنین آخرین اظهارنظر در رابطه با طرح پرورش ماهی از جانب دکتر خدا بخشی در مردادماه ابراز شد که ضمن تأکید بر جمع‌آوری طرح پرورش ماهی سد حوضیان مهلتی 4 ماهه برای تحقق این خواسته تعیین نمود، مهلتی که با گشاده‌دستی مدیران استان به 10 سال افزایش یافت و در این مدت آنچه از سد زیبای حوضیان باقی خواهد ماند آبی آلوده و بوی تعفنی است که مشام ساکنان این شهر را آزار خواهد داد، سدی که 13 سال مردم الیگودرز انتظار افتتاح آن را کشیدند تا دل‌خوش باشند برای ساعاتی تفریح و سپری نمودن ایام و...
به هر حال امروز کور سوی امید مردم الیگودرز را باید در پیگیری‌های دکتر خدا بخشی نماینده الیگودرز جستجو نمود که تا کنون ثابت نموده برای دفاع از حقوق مردم الیگودرز پای به این عرصه نهاده است و همان‌گونه که عنوان نمود آمده تا مدیران استان را ملزم نماید به افکار مردم الیگودرز احترام بگذارند و سخنان وی در جلسه شورای اداری استانی و جلسه سفر وزیر کشور به لرستان دلیلی بر این مدعاست و امروز هم مردم انتظار دارند از این پس نیز با استفاده از اهرم‌های نظارتی و جایگاه خود مدیران استان را  ملزم به تمکین به قانون و احترام به مردم الیگودرز نماید و طرح پرورش ماهی چه بومی و چه غیربومی برای همیشه جمع شود تا بازهم دریاچه حوضیان به مردم الیگودرز لبخند بزند.
عباس شاه‌علی / اليگودرز

دیدگاه‌ها   

#1 شهروند 1395-06-08 16:11
متقاضی با حمایت و هدایت جناب ???? اقدام به استقرار پرورش ماهی و سرمایه گذاری نموده و شکی در آن نیست می باست در مقابل مردم پاسحگو باشد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا