یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

چرم و پوست لرستان کارخانه‌ای که روزگاری چرم دباغی شده آن روانه بازار بود و به واسطه چرخیدن چرخ همین کارخانه چرخ زندگی چرم و پوست لرستان کارخانه‌ای که سال‌ها در کماستچندین خانوار لرستانی می‌چرخید.
اما سال‌هاست قفلی زنگار بسته و تابلویی که دیگر رنگ و رویی از آن نمانده در کنار جاده خرم‌آباد به پل‌دختر خودنمایی می‌کند.
سال‌ها پیش نمی‌دانم بر چه اساس و با چه رابطه‌ای این کارخانه به قیمت 9 میلیارد تومان به بخش خصوصی واگذار شد و انصافاً مالک آن‌که وضعیت نابسامان اقتصادی این دیار را خوب درک کرده به خودش هیچ زحمتی برای راه‌اندازی مجدد آن نداده است؛ او نشسته تا با ارزش‌افزوده این ملک سود خود را ببرد. چرا که رونق و سودی در کار تولیدی نمی‌بیند.
حالا آقای استاندار! این قفل نیاز به دست‌های شفابخشی دارد که گشوده شود. کلید تدبیرتان، می‌تواند امید را به کارخانه چرم و پوست لرستان بازگرداند. درختان کاج حیاط کارخانه چرم و پوست لرستان سال‌هاست تشنه دست‌های باغبانی مهربان هستند تا آن‌ها را آبیاری کند. چرم و پوست کارخانه‌ای که نیاز به پوست‌اندازی دوباره دارد.
عبدالرضا شهبازی
 
توضیح: کارخانه چرم و پوست لرستان که در سال ۵۴ تأسیس شده است هم اکنون با رکود 18 ساله در انزوای اقتصادی و تولیدی بسر می‌برد؛ کارخانه‌ای که از بدو تأسیس چندین بار تعطیل شده و هم اکنون نیز به دور از هیاهوی چرخ ماشین آلات و جنب و جوش کارگران در گوشه‌ای آرام گرفته است؛ این در حالی است که بهمن ماه 94 معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان از راه‌اندازی دوباره این کارخانه خبر داده بود؛ اما تاکنون فعالیت مجدد آن به واقعیت نرسیده است.

دیدگاه‌ها   

#1 دد 1395-03-24 11:01
سرنوشت مشترک با پارسیلون.پوشاک لرستان و.....
نقل قول کردن
#2 رضا 1395-03-24 11:41
هی باباگوش شنوا کو
نقل قول کردن
#3 حمید ت 1395-03-24 12:09
یادمه اون زمانم که کار میکرد ،داد عده ای به آسمان بلند شده بود که از بوی بد و پس آب این کارخانه شکایت داشتن ....و فاضلاب این کارخانه که به رودخانه سرازیر میشد ،باعث شده بود که روستاههای اطراف خواهان تعطیلی این کارخانه شون....پس سبب چیست که الان دوباره شروع به فعالیت این کارخانه رو خواستارید؟!
نقل قول کردن
#4 همشهری 1395-03-25 02:18
با سلام کارخانه پوست وچرم لرستان سالهاست که دبه علت فرسودگی ماشین الات این کارخانه تعطیل و در سال 88 توسط بنیاد مسضعفان و جانبازان مالک این شرکت از طریق مزایده به اقایی فروخته شده
انچه حائز اهمییت است اینکه دیگر این شرکت برای دباغی پوست به علت مشکگلات زیست محیطی و فرسودگی واز رده خارج شدن ماشین الات توجیه اقتصادی ندارد ولی با توجه به داشتن سوله ها و همچنین نزدیک به بیست هکتار زمین ابی می تواند با تغییر کاربری بباعث ایجاد اشتغال برای عدهای از بیکاران را فراهم اورد که ان هم همت مالک فعلی و استاندار محترم را می طلبد.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا