یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

نوجوان 13 ساله كه به علت ارتكاب قتل دستگير شده اذعان كرد: شيطنت و آزار و اذيت، باعث فوت پسر دائي‌ام شد.
به گزارش پايگاه خبري يافته، "حسين" نوجوان 13 ساله فرزند سوم خانواده با 2 برادر و يك خواهر به همراه مادرش، تحت حمايت پدر‌بزرگ زندگي را مي‌گذارند.
او در كلاس دوم راهنمايي مشغول به تحصيل است و 4 سال پيش پدر را در اثر سانحه تصادف از دست داد و هم اينك در خانه‌ي اجاره‌اي در روستا و با حقوق مستمري پدر‌برزگ و كار و فعاليت مادر زندگي مي‌كند.
نوجوان 13 ساله به همراه مادرش در اتاق مشاوره و مددكار اجتماعي كلانتري 11 دورود حضور پيدا كرد و با گريه شروع به تعريف ماجرا مي‌كند...
 روز يك‌شنبه دوم اسفند‌ماه 1394 همراه عمويم جهت تعمير تبلت من كه خراب شده بود از روستا به شهر آمديم و بعداز ظهر به منزل سراي عبرت: مرگ، به شيطنت‌ نوجوان دورودي پايان دادمادر‌برزگ رفتيم. به خاطر دل‌دردي كه داشتم حاج‌خانم قرص مسكني به من داد خوردم و پس از يك ساعت حالم خوب شد. بزرگ‌ترها مشغول به صحبت و خوش و بش بودند من هم گفتم مي‌خواهم به خانه‌ي "شايان" بروم زيرا مدتي است او را نديد‌ه‌ام‌.
شايان 12 سالش دارد و كلاس اول راهنمايي و پسر دائي من است. او بين فاميل به شيطنت و بازيگوشي مشهور است. وقتي درب منزل شايان رسيدم هوا رو به تاريكي بود. او داشت با بچه‌هاي كوچه‌شان ترقه‌بازي مي‌كرد، به محض ديدن من ترقه‌اي را روشن و به طرفم پرتاب كرد. من هم سريع آن را برداشته و به طرف خودش پرتاب كردم كه نزديك صورتش منفجر شد.
شايان در حضور برادر برزگش "سيامك" اقدام به پرتاب ترقه كرد و از منفجر شدن ترقه جلو صورتش عصباني شد، لذا ترقه‌ي ديگري را روشن و قصد پرتاب آن به سمت مرا داشت كه متاسفانه داخل دستش منفجر شد از آن‌جائي كه شايان به شيطنت و آزار و اذيت كردن ديگران شهرت دارد با خشم زياد و به قصد انتقام‌جوئي به دنبال من افتاد. ناچارا من هم به داخل خانه سيامك برادر بزرگ‌تراو فرار كردم. سيامك مرا گرفت و گفت بيا برو بيرون تا شايان اذيتت نكند.
 در همين حين شايان چاقو به دست جلوي درب خروجي سالن جلو مرا گرفت. من با لگد به او زدم تا فرار كنم اما شايان چاقو را به طرفم پرتاب كرد كه من جا خالي دادم و چاقو به ساعد سيامك خورد.
پدر و مادر شايان و سيامك در خانه نبودند. در همين حين شايان به آشپزخانه رفت و چاقوي ميوه‌خوري برداشت و قصد حمله به من را داشت. سيامك جلوي او را گرفت. شايان چاقو در دست بالا پريد تا با مشت و لگد به سر من بزند در اين كش و قوس چاقوي ميوه‌خوري در دستش به صورت كاملا تصادفي و غيرعمدي به پهلوي خود شايان فرو رفت و افتاد.
من و سيامك كه حسابي ترسيده بوديم چاقو را از پهلويش بيرون كشيديم و شايان را به داخل حياط آورديم و با داد و فرياد ما، همسايه‌ها به اورژانس 115زنگ زدند. آن‌ها شايان را به بيمارستان بردند و به پيشنهاد سيامك چاقو و محل ريخته شدن خون شايان را شسته تا اعضاي خانواده‌شان نبيند. شب ساعت 23 خبر دادند شايان به دليل خونريزي زياد فوت كرده است و ماوران مرا به عنوان قاتل دستگير و به كلانتري آوردند.
اظهارات مادر نوجوان:
زن 40 ساله كه ظاهرش نشان از غم و اندوه و فشار سخت زندگي او را خميده كرده با حضور در دفتر مشاوره كلانتري گفت: چهار بچه دارم 3 پسر و يك دختر، 4 سال پيش شوهرم كه كارگر فصلي بود در اثر سانحه تصادف فوت كرده و من به سختي خرج و مخارج زندگي و تحصيل بچه‌هايم را در مي‌آورم و چشم اميدم اول به خدا و سپس به مستمري حقوق بازنشستگي مرحوم پدرم مي‌باشد، اما زندگي خيلي سخت است و هم اكنون در روستا و در خانه مستاجري روزگار مي‌گذرانم.
زن دلشكسته  اظهار نمود: تمام سعي و تلاشم بر اين بوده براي فرزندانم كم نگذارم و فوت پدرشان تاثيري در تربيت آن‌ها نداشته باشد. هم براي‌شان پدرم بودم و هم مادر.
حسين بچه‌ي درس‌خوان و مودبي است، نمي‌دانم چرا اين طور شد. او به همراه عمويش براي تعمير تبلت به شهر آمده و با برادرزداه‌ام شايان هم‌سن و سال است و براي بازي كردن پيش او رفته است كه متاسفانه اين اتفاق ناگوار افتاده و شايان مرده است. نمي‌دانم چطور نگاه برادر و زن برادرم كنم؟!
هشدارهاي پيش‌گيرانه‌:
آموزش مهارت‌هاي اجتماعي و ارتباط بين‌فردي مناسب به فرزندان‌، آموزش كنترل خشم‌، شناسايي و كنترل محسوس و نامحسوس افرادي كه به عنوان دوست و هم‌بازي با فرزندان رفت و آمد مي‌كنند‌، آگاهي‌بخشي به فرزندان نسبت به تنظيم روابط‌شان با دوستاني كه صلاحيت اخلاقي و اجتماعي ندارند، مي‌تواند در پيشگيري از اين‌گونه حوداث موثر باشد.
معاونت اجتماعي فرماندهي انتظامي شهرستان دورود
 

دیدگاه‌ها   

#1 حمید ت 1394-12-12 18:26
این قتل نتیجه تربیت ناصحیح والدین است.
نقل قول کردن
#2 یاسی 1394-12-13 00:58
تو این ماجرا اگه قاتل حقایق رو گفته باشه من حق رو به قاتل میدم. مقصر اصلی مقتول بوده که شروع گر دعوا بوده و ول کن هم نبوده.
طفلک این بچه یتیم و مادرش که رنج هاشون تمامی نداره.
نقل قول کردن
#3 حاجیوند 1394-12-13 19:10
به جای تصویر خشن چاقو، بهتر بود تصویری از خانه و زندگی این بندگان خدا می گذاشتید. درست نیست این اخبار را با چنان تصاویری منتشر کنید، این برای معرفی چهره لرستان خوب نیست. قطعا این تصویر ربطی به ماجرا ندارد.
همان طور که کودک بنده خدا گفته است چاقو به صورت غیر عمدی در پهلوی خود ضارب رفته و خونالود شده است در حالی که تصویر نشان از تصمیم برای چاقو کشی دارد و این انتخاب مناسبی نیست.
نقل قول کردن
#4 فرشاد سالاروند 1394-12-14 14:55
حرفتون کاملا صحیح می باشد بعضی از خانوداه ها ازدواج رو بسیار سهل و اسون می گیرن که اینطر نیست بعد از ازدواج بدون هیچ گونه برنامه ریزی در زندگی 4تا5 بچه قد و نیم قد متولد و وارد جامعه میشه بدون هیچ گونه پشتوانه اجتماعی اقتصادی وفرهنگی فقط ازدواج و بچه اوری رو یک کار انجام شده میدونن یارو یک ریال پول نداره شام شب نداره 5تا بچه داره ممکن این خانواده یه دونه بچه داشته باشه ولی درست تربیتش کنه یک فرد مفید برای جامعه خودش باشه نه 5تا بچه بزهکار
علی دایی با اون همه ثروت یه دختر داره
پدر مادر شاید بدون هیچ امکاناتی با هم بسازن ولی هر بچه ای که به دنیا می هزار تا ارزو داره موبایل ماشین کامپیوتر سفر لباس شیک غذایی خوب این یعنی حداقل پس باید برنامه داشت هم خانواده ها هم دولت نه بخارطر یارانه دنبال بچه باشیم
نقل قول کردن
#5 سیدنادر صورتیان 1394-12-14 18:48
سلام واقعا متاسغم، حق باجناب حاجیوند است این طفل معصوم بیگناه است وعمدا قتلی صورت نگرفته نباید لرستان توسط خودمان بدوناامن معرفی شود موید باشید
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا