یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

در پي درج مطلبي با عنوان «فضای ورزش تبدیل به جولانگاهی برای جناح‌های سیاسی شده است (در قالب گفتگو با " آرش میراسماعیلی "/ قهرمان اسبق جودوی جهان)» در پایگاه خبری یافته، روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان جوابيه‌اي ارسال كرد.
مدیر مسوول محترم پایگاه خبری یافته
با سلام
در پی درج مطلبی با عنوان «فضای ورزش تبدیل به جولانگاهی برای جناح‌های سیاسی شده است (در قالب گفتگو با " آرش میراسماعیلی "/ قهرمان اسبق جودوی جهان)» جوابیه‌ای در دو بخش و در این رابطه ارسال می‌گردد که لازم است برابر قانون مطبوعات منتشر نمایید.

بخش اول
متأسفانه طی یک گفتگوی بسیار مغرضانه خطاب به دستگاه ورزش و جوانان لرستان، آرش میر اسماعیلی به جای تبریک و افتخار به پیشرفت ورزش استانش آن هم با همه‌ی محدودیت‌های اعتباری و در یک استان محروم «ناراحت و برآشفته شده و معترض موفقیت‌ها» می‌شود.
 آقای میر اسماعیلی در ایام عزاداری امام مظلومی مطلب نوشتید که فرمود: "اگر دین ندارید لااقل آزادمرد باشید ".
 اینکه دستگاه ورزش و جوانان در زمینه‌هایی ضعف دارد، شکی نیست؛ همان‌طور که عمده نقاط ضعف‌ها به کمک همکاران و هیات های ورزشی در این مدت حل شده است قطعاً دیگر نقاط ضعف‌ها نیز مرتفع می‌شوند.
 تلاش این دستگاه همواره در این راستا بوده و خوشبختانه با بازخور از سیستم و ارزیابی‌های مقامات بالادستی، مسیر پیشرفت درست و با شتاب مثبت در حال طی شدن است.
 کاش شما نیز به جای مانع‌شدن برای پیشرفت استان و تعصب و غیرت مثال‌زدنی لرهای اصیل (نه لرهای باکلاس) برای جوانان ورزشکار استان قدمی خالصانه، دست‌کم برای رشته ورزشی خودتان جودو برمی‌داشتید.
 این اداره کل هرگاه موفقیتی را اطلاع‌رسانی کرده همگی بر اساس اسناد و مدارک معتبر از مرجع ذیصلاح و مرتبط بوده است.
 بی‌شک این‌گونه متن‌ها از انگیزه کارکنان زحمت‌کش این دستگاه نمی‌کاهد و این عزیزان خواهان بازشدن پای مافیای ورزش به این دستگاه نیستند.
صادقانه نصیحت می‌کنیم به‌جای مطالب حاشیه‌ای به کمک ورزش استان که در ریل توسعه قرار گرفته بیایید و راه‌حلی برای مشکلات آن پیشنهاد دهید ضمناً درب این سازمان مثل همیشه به روی منتقدان باز بوده و هست ولی جایی برای غرض‌ورزی و سودجوی نیست.
 اگر خیلی رک و بدون ملاحظات محافظه‌کارانه مطلب گفته شد به جهت دفاع از تلاش‌ها و زحمات ارزشمند و اثر گذار کارکنان پرتلاش اداره کل ورزش و جوانان استان بوده که برای ارتقاء رتبه‌ها عرق ریخته و زحمت‌کشیده‌اند.
 
 بخش دوم
 مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان در تاریخ ۱۳ شهریور ۹۶ طی نامه‌ای، رتبه ارزیابی عملکرد استان لرستان در آن حوزه را در بین ۳۱ استان کشور در سال ۹۳ رتبه؛ ۲۸ و سال ۹۴ رتبه؛ ۲۱ و در سال ۹۵ رتبه ۹ اعلام کرد.
 سازمان برنامه استان طی نامه‌ای رتبه دستگاه ورزش و جوانان را بیستم اعلام کرده است (سال قبلش رتبه ۴۲)
 دبیر کمیسیون ماده ۸۸، تحقق منابع درآمدی استان را از رتبه ۲۸ در سال ۹۳، در سال ۹۴ رتبه اول کشور اعلام نمود. درآمد بیش از یک میلیارد را نیز سال ۹۵ هم تکرار کرد.
 در بخش پژوهش، حقوقی، روابط عمومی و در توجه به امور ایثارگران، اداره کل ورزش و جوانان لرستان طبق اعلام قسمت‌های ذی‌ربط وزارت ورزش و جوانان در دو سال اخیر جزو رتبه‌های برتر کشور بوده است.
 در بخش ورزش نیز شاهد رشد چشمگیر عناوین قهرمانی در تمام سطوح و رده‌های سنی، رشد ورزشکاران سازمان‌یافته و تعداد میزبانی‌ها و همچنین افزایش سرانه فضاهای ورزشی و افتتاح ۲۶ پروژه عمرانی (۴۰ روز یک پروژه) جزء افتخارات دستگاه است.
 موارد فوق‌الذکر عموماً بر اساس مستندات وزارت ورزش و جوانان است و بعد از طی مراحل راستی آزمایی به اداره کل اعلام گردیده و حاصل دسترنج کارکنان خدوم اداره کل ورزش و جوانان استان و هیئت‌های ورزشی استان است.
 از طرفی آقای میر اسماعیلی که سالیان گذشته ورزشکار استان بوده و ما هم به همین دلیل برای ایشان حرمت قائلیم به‌رغم اینکه سال‌هاست در این استان اقامت ندارد، در اظهاراتی بدون بررسی ناآگاهانه و تعجب‌برانگیز همه دستاوردهای همکاران و جامعه ورزش استان را نادیده گرفته و بر اساس ذهنیات خود (بدون هیچ سندی) و شاید متأثر از عدم کسب نتیجه مطلوب در انتخابات مجلس گذشته و اخذ آرا کمتر از ۲ درصدی مردم شریف شهرستان‌های خرم‌آباد و چگنی و همین‌طور انتظارات خودخواهانه و بیش‌ازحدی که از جامعه ورزش و اداره کل داشته؛ چنین مطالبی را بیان کرده است.
 قدر مسلم این اداره کل نمی‌توانسته و نمی‌تواند به خاطر اشخاص هرچند خود را عزیز بدانند، خارج از وظایف قانونی خود عمل کند. از صحبت‌های ایشان این گونه برداشت می‌شود که گویی بسیاری از مسئولان در این استان صداقت و اصالت لری خود را از دست داده‌اند و همانند ایشان که خود را جدا کرده و "لر باکلاس" نامیده برای قدرت، شهرت و ثروت دست‌وپا می‌زنند/بی‌تردید این‌گونه نیست.
 ایشان سال‌هاست ساکن لرستان نبوده و گه‌گاه برای گذران تعطیلات به استان می‌آید؛ اما مسئولان خصوصاً مسئولان ورزش استان لحظه‌ای خدمت را با همه آنچه دیگران برایش عطش نکند عوض نمی‌کنند! و مسئولیت را صرفاً فرصتی برای خدمت می‌دانند.
 آقای میر اسماعیلی کاش معلوم می‌کردی ده‌ها میلیون تومان پول اسپانسری مسابقات جهانی کوراش که (رابط فدراسیون ایران با فدراسیون جهانی، همه‌کاره فدراسیون ملی و برگزارکننده‌اش بودی) قرار بود ۵۰ درصد آن به هیات جودو استان اختصاص یابد دقیقاً چقدر شد؟ کجا رفت؟ و سهم هیات استان و فدراسیون را چه کسی برده؟
وای کاش به‌گونه‌ای منصفانه موفقیت‌های استان که عقبه و پشتوانه‌ای برای جنابعالی ورزشکار پایتخت‌نشین است ارج نهاده می‌شد.
 کاش بجای این‌گونه تخریب ورزش استان و مسئولین آن حداقل مثل سایر ورزشکاران دلسوز سنوات گذشته راه‌کارهایی برای رفع نقص‌های احتمالی و خدمات بهتر ارائه می‌کردی.
 در خصوص باشگاه و تیم فوتبال خیبر نیز خوب است روشن شود این تیم که به دسته یک صعود کرد در زمان مدیریت فعلی اداره کل بود. چگونه است که آن زمان تیم خودش صعود کرد و صرفاً حاصل تلاش متصدیانش بود! و حال که سقوط کرده اداره کل مقصر است. و دست‌اندرکاران بی‌تقصیر!
 باشگاهی که به‌رغم خصوصی و حرفه‌ای بودن ورزشگاهی دولتی با کلیه امکانات از قبیل زمین فوتبال نیروی انسانی نگهداری کننده از زمین و نیروی انسانی حراست و حفاظت کننده در تمام میزبانی‌ها و... را اداره کل به‌صورت رایگان در اختیارش قرار داده و با اینکه کمک دولتی به باشگاه‌ها و ورزش حرفه‌ای ممنوع می‌باشد به دلیل کمک‌های مالی اداره کل به هیات فوتبال استان و شهرستان خرم‌آباد که بعضاً خرج باشگاه شده (پاداش صعود و ...) مدیرکل ورزش و جوانان استان است که به‌صورت متوالی در مراجع نظارتی حضور پیداکرده و ایشان است که باید پاسخگو باشد و این‌ها را کمک به‌حساب نمی‌آوری (مستند موجوداست)
هر سختی و رنجی از دید مسئولانی که افتخارشان هم‌کلامی و خدمت به جوانان و ورزشکاران این استان است، شیرین و گواراست؛ اما بایستی جواب زیاده خواهان هم داده شود.
در پایان برای همگان در ایام شهادت امام آزادگان حضرت اباعبدالله الحسین آزادگی و دین‌داری را از خدای بزرگ خواهانیم.

روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان لرستان
 

بازگشت به بالا