یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه برگزاری امتحانات نهایی هماهنگ یکی از موانع اجرای تعطیلات زمستانی مدارس است، گفت: اگر تعطیلات زمستانی کشوری و برای همه ارگان‌ها برقرار شود، قابل اجراست.
نتیجه تصویری برای محمد بیرانوندی یافتهبه گزارش پایگاه خبری یافته به نقل از خانه ملت، محمد بیرانوندی با اشاره به پیشنهاد تعطیلی زمستانی مدارس، گفت: تعطیلی زمستانی مدارس در کلانشهرهایی مانند تهران به منظور کاهش آلودگی هوا مطرح است؛ شورای عالی آموزش و پرورش سال گذشته برای این تعطیلات 4 الگو ارائه داده بود که در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رای نیاورد.
نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دلیل آموزش و پرورش برای این تعطیلات رفع معضلات شهری مانند آلودگی هوا، ترافیک و... نیست بلکه معتقد است نیاز آموزش توزیع تعطیلات است و تعطیلات تابستان باید کوتاه‌تر شود.
بیرانوندی بیان کرد: وقفه‌ای که در تابستان در روند آموزشی دانش‌آموزان ایجاد می‌شود به تربیت و آموزش آنها آسیب وارد می‌کند و باید پس از آغاز مدارس زمانی برای بازآموزی دانسته‌های سال‌های گذشته صرف شود.
وی اظهار کرد: اگر تعطیلات زمستانی کشوری و برای همه ارگان‌ها برقرار شود قابل اجراست اما اگر فقط آموزش و پرورش تعطیل شود والدین شاغل برای نگه‌داری فرزندانشان در این دوره به زحمت می‌افتند.
نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: از یک سو زمان مورد نیاز برای آموزش محتوای کتب درسی در مدارس کم است و از سوی دیگر وجود تعطیلات به دلایلی مانند برودت و آلودگی هوا این زمان را کمتر نیز می‌کند بنابراین باید برای حل این مشکل راهکاری در نظر گرفته شود.
بیرانوندی با بیان اینکه تغییر زمان آغاز مدارس از مهر به شهریور مخالفان زیادی دارد، تاکید کرد: شکستن سنت به راحتی انجام نمی‌گیرد؛ اگر قرار باشد فصل آغاز مدارس تغییر کند موانعی وجود دارد ولی برای رفع این مشکلات باید راهکارهایی درنظر گرفت که نه به روند آوزشی دانش‌آموزان آسیبی وارد شود و نه دغدغه‌ای برای والدین ایجاد شود.
وی در پایان افزود: امتحانات نهایی در دو اقلیم سرد و گرم برگزار می‌شود و برگزاری این امتحانات یکی دیگر از موانع اجرا تعطیلات زمستانی است؛ اگرچه آموزش و پرورش برای رفع این مشکل پیشنهاد داد که چند استان همسایه که شرایط آب و هوایی مشابه دارند به صورت بوم و یا اقلیم تفویض اختیار شود.


دیدگاه‌ها   

#1 اکبر 1396-10-24 00:56
کلا کار خوبی نیس ، بخصوص واسه کشور ايران
نقل قول کردن
#2 bahram 1396-10-24 09:43
جناب آقای صیدمحمدخان بیرانوندی نماینده عزیز و فرهنگی
لطفا دو مورد از تلاشها و کارهای خود را که در راستای رفع معضلات حوزه انتخابیه بوده و منتج به نتیجه گردیده در طول مدت زمانی که در مجلس وکیل ملت هستید نام ببرید
نقل قول کردن
#3 ن.ل 1396-10-24 12:10
وعده بندر خشک چه شد گویا کامنت های مردم را نمیبینند (مگر میشود خوب میبینند)ایشان مثل نماینده ایی که چند دور تکرار شده موضع گیری میکنند و به کلیات اشاره دارند... و به وعده های انتخاباتی که خود نوید داده بودند اعتقادی ندارند.
نقل قول کردن
#4 اکبری 1396-10-24 18:09
جناب بیرانوند نماینده معلم هاست
نقل قول کردن
#5 بهروزی 1396-10-25 17:52
جناب بیرانوند علاوه بر مشکلات معلم ها ، خواهشأاز کمبودها و معضلات شهرستان های خرم آباد و چگنی هم صحبت کنید
نقل قول کردن
#6 بیرانوند لرستان 2018-01-13 21:24
آقای بیرانوند چرا فقط در مورد آموزش پرورش وفرهنگیان صحبت میکنید انگار یادتون رفته نماینده ی استان هستین..هرچند حرف زدن دردی از مردم لرستان دوا نمیکنه...ی نماینده خوب با عمل کردن به گفته هاش مشخص میشه ن با مصاحبه های پی درپی
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا