یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار گفت: بانک مرکزی ۲۰ هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح اشتغال فراگیر دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اختصاص داده است.
به گزارش یافته، عیسی منصوری افزود: علاوه بر این معادل یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستائیان اختصاص یافته است.
وی گفت: ثبت نام رسمی از متقاضیان برای دریافت تسهیلات اشتغال روستایی و اشتغال دانش‌آموختگان از دو روز دیگر در سایت کارا آغاز می‌شود.
منصوری افزود: در اجرای طرح اشتغال فراگیر برای سال 96 ایجاد 951 هزار فرصت شغلی در نظر گرفته شده است.
وی گفت: 650 هزار شغل از این فرصت‌ها در رشته‌های پر اشتغال است و در مشوق‌های بیمه‌ای هم باید تمایل به ایجاد اشتغال را بیشتر کنیم.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت کار افزود: طرح کارورزی دانش‌آموختگان از تیر امسال آغاز شده و این طرح می‌تواند متناسب نبودن تحصیلات دانش‌آموختگان با نیازهای بازار کار را در کوتاه‌مدت حل کند.
منصوری گفت: دانش‌آموختگان در این طرح 4 تا 6 ماه در واحدهای مرتبط با درسشان کارورزی می‌کنند و ماهانه حدود 300 هزار تومان به آن‌ها پرداخت می‌شود.
وی افزود: 80 درصد کسانی که دوره‌های کارورزی را می‌گذراند در همان واحدها یا واحدهای جنبی مشغول به کار می‌شوند.
عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس نیز در این برنامه گفت: فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های کشور مهارت لازم را برای ورود به بازار کار ندارند.
محمد حسینی افزود: از زمانی که موضوع اختصاص یک و نیم میلیارد دلار برای اشتغال روستایی به مجلس آمد تاکنون یک سال گذشته اما هنوز سازوکار اجرایی آن مشخص نشده است.
وی گفت: اگر اولویت یک کشور ایجاد اشتغال است، همه دستگاه‌ها به‌ویژه ارکان دولت باید به آن کمک کنند.
حسن طایی کارشناس حوزه اشتغال نیز در این برنامه گفت: با ورود فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها به بنگاه‌های اقتصادی در اجرای طرح کارورزی، دانش جدید به این بنگاه‌ها وارد می‌شود.
وی افزود: 97 درصد کسانی که در طرح کارورزی شرکت کرده‌اند به شاغلانی موفق و مولد تبدیل ‌شده‌اند.

دیدگاه‌ها   

#1 سپهر عاشق خرم آباد 1396-10-18 02:25
از این حرفها زیاد شنیدیم اما در عمل هیچ خبری نبود!نتیجش اینکه به خاطر بیکاری ناچار به مهاجرت از شهر عزیزم خرم آباد شدم...
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا