یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

قائم مقام وزیر بهداشت با بيان اينكه ٢١ تخت ICU در شهرستان دورود در حال تجهيز و راه‌اندازی است، گفت: در بيمارستان شهداي هفتم تير، به زودي بخش آنژيوگرافي هم راه‌اندازی می‌شود.
به گزارش یافته، دكتر ايرج حريرچي در بازديد از بيمارستان شهداي هفتم تير شهرستان دورود گفت: خوشبختانه با اجراي طرح تحول نظام سلامت، تمام بخش‌های بيمارستان شهداي هفتم تير شهرستان دورود كه قريب به ٤٥ سال عمر دارد، بازسازي شد.
وي ادامه داد: شهرستان دورود ١٨٠ هزار نفر جمعيت دارد كه براي اين جمعيت ٢١ تخت ICU ساخته شد كه در حال تجهيز بوده و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.
دكتر حريرچي با بيان اينكه در اين بيمارستان به‌زودی بخش آنژيوگرافي راه‌اندازی می‌شود، تصريح كرد: اورژانس و كلينيك ويژه بيمارستان كه در سطح شهر است، با پيشرفت فيزيكي ٦٠ درصدي به زودي به بهره‌برداری می‌رسد.
سخنگوي وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: شهرستان دورود با كمبود پزشك عمومي و پزشك متخصص روبرو است، به طوري كه فقط ١٤ پزشك متخصص وجود دارد و همچنين بيماراني كه براي ويزيت پزشك عمومي به بيمارستان مراجعه می‌کنند، بيش از يك ساعت به انتظار می‌نشینند.
وي با تاكيد بر اينكه توزيع پزشكان در كشور بايد متناسب باشد، افزود: البته كمبود پزشك عمومي مشكلي است كه در تمام كشور وجود دارد و شايد به توزيع نامناسب پزشك مربوط باشد، چراكه توزيع پزشك فقط در دو سال ابتدايي فارغ‌التحصیلی پزشكان برعهده ماست و بعداز آن به تصميم شخصي آن‌ها مربوط می‌شود.
دكتر حريرچي بيان كرد: عليرغم اينكه حضور پزشكان در تهران و برخي شهرهاي بزرگ با تراكم روبرو است، در اين شهرستان پزشك عمومي به تعداد كافي تامين نشده است.
وي با بيان اينكه در شهرستان دورود درمانگاه شبانه‌روزی وجود ندارد، اظهار داشت: اميدواريم با تربيت بيشتر پزشك عمومي و توزيع مناسب آن، مشكلات این‌گونه شهرستان‌ها رفع شود.


دیدگاه‌ها   

#1 احمد پاپی نژاد 1396-10-15 10:12
مشکل عمده شهرستان دورود لرستان بحث بیکاری است لذا از مسؤلین استان و نماینده دورود تقاضا داریم زمینه حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی را برای احداث کارخانجات زود باز ده فراهم کنند تا انشاء الله جوانان تحصیلکرده دورود مجبور به مهاجرت به استانهای همجوار و کلانشهرها نباشند
نقل قول کردن
#2 مالکی 1396-10-15 13:24
احداث راه آهن دورود _ خرم آباد _ اندیمشک خیلی برای توسعه استان لرستان مفید بود و لرستان را صنعتی میکرد
نقل قول کردن
#3 کوکلا 1396-10-15 19:12
چرا برای حفظ پست و مقام خود وقتی قرار است یک مقام دولتی از یک سازمان بازدید کند سعی می کنید همه چیز را خوب و مرتب و منظم جلوه دهید چرا نمی گذارید مسئولین آن چیزی که واقعا هست ببینند و شاید چاره اندیشی کنند می دانید با این نمایش های ساختگی چه ضربه ای به رشد و توسعه یک منطقه می زنید از همه مسئولین مملکتی تقاضا داریم بطور سرزده و بدون هماهنگی قبلی از یک سازمان بازدید کنند تا مشکلات واقعی را ببینند البته اگر واقعا به دنبال حل مشکلات هستید این کار را بکنید
نقل قول کردن
#4 شهروند 1396-10-16 10:15
بیمارستان شهدای هفتم تیر برای 20 هزار نفر ساخته شده امروز جمعیت دورود 180 هزار نفر و جمعیت سر ریز از شول آباد و بخش پاپی و ازنا رو هم حساب کنی بیش 250 هزار نفر می شود ... در زمان جایی یابی برای بیمارستان جدید برخی مدیران مکانی نامناسب به زور به مسکن و شهرسازی معرفی کردند و اکنون بعد از چند میلیارد هزینه به علت جایی یابی اشتباه رهها شده است ... چرا با اون مدیران متخلف برخورد نمیشه تا کی مردم منطقه باید چوب ندانم کاری مدیران نالایق رو بخورند کل تخریب اموال عمومی به دست آشوب گران به اندازه حیف و میل بیت المال در همین جایی یابی اشتباه هستش ...
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا