یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: زنان استان‌های لرستان، مرکزی و کردستان در صدر شاخص اهدای خون بانوان طی ۹ ماه سال جاری بوده‌‌اند.
 به گزارش یافته، "بشیر حاجی‌بیگی" در ارتباط با اهدای میزان خون در آذرماه سال جاری اظهار داشت: در ماه پیش 145 هزار و 500 واحد خون در سراسر کشور اهدا شده است که استان‌های تهران، فارس و مازندران بیشترین آمار اهدای خون را در این ماه به خود اختصاص دادند.
وی افزود: استان‌های آذربایجان غربی، قم و قزوین نیز بیشترین میزان رشد اهدای خون در آذرماه سال جاری را نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته‌اند.
سخنگوی سازمان انتقال خون به شاخص اهدای خون بانوان در 9 ماهه امسال اشاره کرد و گفت: استان‌های لرستان، مرکزی و کردستان با اختصاص آمار 9، 8 و 7.5 درصد بیشترین میزان این شاخص را به خود اختصاص داده‌اند.
وی یادآور شد: سمنانی‌ها نیز شاخص اهدای خون مستمر در آنها در 9 ماهه امسال به 80 درصد رسیده و پس از آن، استان‌های یزد و بوشهر با آمار 73 و 70 درصدی بیشترین این شاخص را داشته‌اند. همچنین باید توجه داشت که بهترین شاخص‌ها در خون‌های مستمر وجود دارد.
سخنگوی سازمان انتقال خون با بیان اینکه از 2 میلیون اهدا کننده خون در سراسر کشور طی این 9 ماه، 213 هزار و 433 نفر برای بار اول مراجعه کرده و اهدای خون داشته‌اند، گفت: درصد اهدای خون مستمر در این مدت، میانگین 57.5 بوده است.
به گزارش فارس، حاجی‌بیگی در پایان گفت: از توزیع 2 میلیون و 747 هزار و 115 واحد خون و فرآورده‌های آن در بیمارستان‌ها حدود 720 هزار واحد آن فقط مربوط به توزیع پلاکت بوده که برای بیمارانی همچون بیماران مبتلا به سرطان و افرادی دچار خونریزی‌‌دهنده ارثی استفاده می‌شود.

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا