یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه تحقق مسکن اجتماعی در تخلیه حباب قیمت مسکن تاثیر به سزایی دارد، گفت: هر چه تولید مسکن بیشتر شود منحنی عرضه و تقاضا به هم نزدیک‌تر شده و تعادل در بازار برقرار می‌شود.
به گزارش یافته، مجید کیان پور در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به طرح دولت‌های پیشین و اثرات آن‌ها بر بازار مسکن، گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هر کدام از دولت‌ها، سیاستی را برای خانه‌دار کردن مردم و همچنین عرضه و تولید مسکن از جمله اجاره به شرط تملیک، اجاره‌داری، مسکن مهر یا طرح‌های دیگر در پیش گرفتند.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طرح مسکن مهر در زمان خود طرح کم‌نظیری بوده و به خانه‌دار شدن اقشار بسیاری منجر شد، افزود: این طرح کمک کرد افراد واجد شرایط قیمت زمین را از قیمت تمام‌شده ملک خارج کرده و صرفاً قیمت ساخت و ساز، انشعابات و پروانه‌ها را با رقمی مناسب بپردازند.
 
تحقق مسکن مهر حباب قیمت مسکن را کاهش داد
نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه با عملیاتی شدن طرح مسکن مهر حباب قیمت بازار مسکن تا حدودی کاهش یافته و تخلیه شد، تصریح کرد: ضرورت دارد که سیاست‌های عرضه و تولید مسکن همچنان در دولت‌ها وجود داشته باشد، زیرا توقف ساخت مسکن ارزان، انباشت تقاضا و در نتیجه گرانی را به بازار تزریق می‌کند.
 
ساخت‌وساز مسکن حرکت در مدار کاهش گرانی‌ها است
کیان پور با بیان اینکه دولت دوازدهم باید هرچه سریع‌تر نسبت به رونمایی از مسکن اجتماعی اقدام کند، گفت: ساخت‌وساز مسکن یعنی حرکت در مدار ایجاد توازن میان عرضه و تقاضا که این موضوع تأثیر مستقیمی در کاهش قیمت‌ها و بهبود وضعیت بازار دارد.
وی با اشاره به برخی اظهارنظرها در خصوص اینکه علت تأخیر در رونمایی از طرح مسکن اجتماعی کمبود بودجه دولت است، تصریح کرد: این موضوع در کمیته مسکن کمیسیون عمران مجلس در دست پیگیر است، اما موضوع مهمی که در این رابطه باید مدنظر باشد این است که برای تحقق این طرح خط اعتباری از سوی بانک مرکزی به بانک‌های عامل اعلام می‌شود.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دولت باید بر اساس قانون حمایت از عرضه و تولید مسکن سیاست مشخصی را برای تولید مسکن داشته باشد، افزود: دولت با هر اسمی حتی غیر از مسکن اجتماعی که اقدام به ساخت مسکن کند قطع به یقین مورد حمایت مجلس واقع می‌شود تا تعادل بخشی در بازار صورت گیرد.


دیدگاه‌ها   

#1 مهرداد 1396-09-16 01:40
مسکن مهر کمالوند خرم آباد جاده دسترسی ایمن و آسانی ندارد و فاقد خط واحد و تاکسیرانی میباشد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا