یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش از تعهدات بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان طی سال جاری خبر داد و گفت: این تعهدات در قیاس با سال گذشته در مواردي نظير بیماری‌های صعب‌العلاج و پر هزينه، زايمان، عينك و ليزيك افزايش يافته است.
به گزارش یافته به نقل از معاونت توسعه مديريت و پشتيباني، گودرز كريمي فر، از اجرای قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان به روش صندوق درمان تکمیلی از ابتدای خرداد ماه سال 95 تا پایان شهریورماه سال جاری سخن گفت و افزود: طی این دوره یک‌ساله بیش از 7 میلیون پرونده و سند پزشکی دریافتی، رسیدگی و هزینه‌های درمانی بیمه شدگان پرداخت شده است.
كريمي‌فر خاطر نشان کرد: بر اساس اسناد و مدارک موجود به طور متوسط روزانه بیش از چهارده میلیارد ریال خسارت به حساب بیمه شدگان واریز می‌گردد.
وي با بيان اين كه هزینه‌های بیمه شدگان تا سه ماه بعد از پایان قرارداد قابل پرداخت است افزود: رقم قطعي هزینه‌های 12 ماهه قرارداد سال 96- 95 طی دو ماه آینده مشخص خواهد شد.
مدیر کل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: از مجموع هزینه‌های پرداختی 57 درصد مربوط به هزینه‌های سرپایی و 43 درصد مربوط به هزینه‌های بستری است.
این مقام مسئول با اشاره به تمدید قرارداد بیمه تکمیلی فرهنگیان با شرکت بیمه آتیه سازان حافظ از ابتدای آبان ماه سال جاری تا پایان مهر 97 نرخ سرانه ماهانه براي هر نفر از كاركنان رسمي، پيماني و افراد تحت تكفل را مبلغ 540 هزار ريال اعلام و ادامه داد: 270 هزار ريال اين رقم توسط كاركنان و مبلغ 270 هزار ريال ديگر آن از محل اعتبارات رفاهي وزارت متبوع تأمين و هر ماه به حساب بيمه شدگان واريز خواهد شد.
وي همچنين نرخ سرانه ماهانه براي هر نفر از كاركنان قراردادي و افراد خانواده آن‌ها را مبلغ پانصد و چهل هزار ريال دانست و اظهار داشت: در راستاي حمايت از همكاران فرهنگي قراردادي، طي سال جاري بدون افزايش حق بيمه همچون سال گذشته اقدام خواهد و مبلغ سيصد و هفتاد هزار ريال توسط اين افراد و یک‌صد و هفتاد هزار ريال ديگر از محل اعتبارات رفاهي وزارت متبوع تأمین و هر ماه به حساب بيمه شدگان واريز خواهد شد...
مدیرکل تعاون و پشتیبانی افزود: تعهدات این قرارداد در قیاس با سال گذشته در مواردي نظير بیماری‌های صعب‌العلاج و پرهزینه، زايمان، عينك و ليزيك افزايش يافته است.
كريمي فر تعهدات جراحی‌های تخصصی، درمان طبی و سایر اعمال جراحی و کلیه هزینه‌های پاراکلینیکی و سرپایی را بدون سقف اعلام و بر اساس تعرفه‌های مصوب کشور دانست.
وی همچنین هزینه‌های مرتبط با درمان نازایی و ناباروری اولیه، ویزیت پزشکان، فرانشیز دارو در تعهد بیمه همگانی و ملزومات دارویی، هزینه تهیه اعضای طبیعی پیوندی با تائید انجمن‌های مربوطه را بدون سقف اعلام کرد.
مديركل تعاون و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش، هزینه کلیه تعهدات پس از کسر فرانشیز به استثنای هزینه‌های بیماران خاص و صعب‌العلاج را قابل پرداخت دانست و یادآور شد: هزینه درمان این بیماران اعم از بیمارستانی و دارو بدون در نظر گرفتن هیچ‌گونه فرانشیز قابل پرداخت است و هزینه داروهای این بیماران نیز به‌طور کامل پرداخت می‌شود.
مدیرکل تعاون و پشتیبانی در ادامه با اشاره به انعقاد قرارداد همکاری با بیش از 9 هزار مرکز درمانی و بیمارستانی طرف قرارداد با شرکت آتیه سازان حافظ از کلیه فرهنگیان بیمه شده خواست برای انجام امور درمانی به مراکز مربوطه مراجعه و با پرداخت کمترین هزینه خدمات مورد نیاز را دریافت نمایند.
وی همچنین از مراجعه کنندگان بیمه شده به مراکز درمانی غیر طرف قرارداد با شرکت آتیه سازان حافظ خواست پس از تحویل مدارک به نمایندگی‌های مستقر در تمام ادارات و مناطق آموزش‌وپرورش نسبت به دریافت هزینه‌های خود اقدام کنند.
كريمي فر از همکاران فرهنگي خواست تا 15 آذرماه سال جاری با مراجعه به ادارات و مناطق محل خدمت خود نسبت به عضویت در پوشش بيمه تكميلي اقدام نمایند.
وي همچنين در خصوص انصراف بیمه‌شدگان از پوشش بيمه درمان اظهار داشت: افراد متقاضي انصراف بايد تا تاريخ 30 آبان 1396 براي تكميل فرم انصراف به ادارات رفاه محل خدمت خود مراجعه و نسبت به انصراف از بيمه اقدام نمايند.
مديركل تعاون و پشتيباني آموزش‌وپرورش در پایان تاکید کرد: در غير اين صورت انصراف اين افراد پذیرفته‌نشده و حق بيمه تكميلي از حقوق نامبردگان نيز كسر خواهد شد.

مدیرکل لرستانی تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش: تعهدات بیمه تکمیلی درمان فرهنگیان اعلام شد

دیدگاه‌ها   

#1 اکبر 1396-08-19 21:16
تو ارائه خدمات دندانپزشکی و ارائه خدمات به جانبازان و ایثار گران ضعیف هستند بیمه فرهنگیان
نقل قول کردن
#2 محمد 1396-08-20 01:25
فرق چندانی با سال گذشته نداشته فقط حق بیمه رو افزایش دادن برای جمع آوری پول مورد نیاز برای اختلاس بعدی
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا