یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

هم‌زمان با غروب آفتاب روز شنبه 13 آبان ماه 96؛ اولین باران پاییزی در خرم‌آباد بارید و مردم مرکز استان شاهد این هدیه الهی بودند.
اما هنوز دقایقی از بارش باران نگذشته بود که برقِِِِ مناطقی از شهر خرم‌آباد قطع شد.
به دنبال قطع برق مرکز استان، خوانندگان پایگاه خبری یافته در پیام‌هایی ضمن اعتراض به این موضوع، خواستار پاسخ‌گویی مسؤولین شدند.
در یکی از این پیام‌ها که در کانال این پایگاه خبری منتشر شد، آمده بود:
امروز عصر که همگی شاهد نزول رحمت الهی در شهر زیبایمان بودیم مردم منطقه محروم اسدآبادی با قطع و وصل شدن مداوم جریان برق همراه بوده و هم‌اکنون نیز در تاریکی به سر می‌برند.
سوال اینجاست که چرا زیرساخت‌های موجود در رابطه با خطوط انتقال برق تا این حد ضعیف است که با یک نم‌نم باران عده‌ای را از نعمت روشنایی محروم می‌کند.
البته شاید فقط دست مردم محروم منطقه ما به‌جایی نمی‌رسد و این مشکل فقط مختص به این منطقه است.
شیعه پور. منطقه اسدآبادی. انتهای خ انوشیروان. بهار ۶
 
 جوابیه برق لرستان
در پی خبر پایگاه خبری یافته، مبنی بر «قطع برق مناطقی از شهر علی‌الخصوص منطقه اسدآبادی که در پی بارش باران اتفاق افتاد، روابط عمومی اداره برق استان جوابیه‌ای ارسال کرد که عیناً» منتشر می‌شود.
با سلام خدمت شهروندان عزیز منطقه اسدآبادی و تقدیر و تشکر از اطلاع‌رسانی پایگاه خبری یافته
احتراماً در پاسخ به زحمات دوستان در آن پایگاه محترم
به استحضار همه عزیزان منطقه فوق و تمامی مسئولین و خبرنگاران محترم می‌رساند که قطعی برق منطقه اسدآبادی در اثر شکستن درختان و سقوط بر روی شبکه‌های برق بوده است.
 نکته مهم اینجاست که شرکت توزیع برق بارها جهت شاخه زنی درختان از شهرداری محترم درخواست مساعدت نموده ولی به دلیل مشکلات بوروکراسی اداری و عدم استقبال شهرداری از شاخه زنی، موضوع همچنان لاینحل مانده و ما بدون مجوز شهرداری نمی‌توانیم وارد یک چالش و بعداً به خاطر خدمات‌رسانی متحمل جریمه‌های آئین‌نامه‌ای شهرداری شویم.
 از مدیران محترم پایگاه یافته انتظار می‌رود این موضوع را از طریق شهرداری محترم پیگیر شوند تا شرکت توزیع هم مشکلات منطقه را مرتفع نماید و بحث فعالیت‌های زیرساختی برای شرکت توزیع موضوع جدیدی نیست چون ما چند سالی است در این خصوص تمامی زیرساخت‌های حوزه برق را به بهترین نحو انجام داده و همچنان به اقدامات خود ادامه می‌دهیم زیرا تنها استانی هستیم که شبکه‌های توزیع را به کابل خود نگهدار مجهز نموده و هیچ مشکلی از این بابت فراروی برق لرستان نیست.
 ضمناً ما همواره انتقادات را با جان و دل می‌پذیریم در صورتی که رفع مشکل فقط منحصر به ما و در دامنه گسترده اختیارات و فعالیت‌های این شرکت باشد
 با تشکر روابط عمومی برق لرستان
 
به دنبال انتشار این جوابیه، پایگاه خبری یافته از پاسخگویی شفاف این اداره تقدیر و تشکر نموده و خواستار پاسخ‌گویی عوامل شهرداری خرم‌آباد شد.
 
جوابیه شهرداری
عصر روز دوشنبه سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری خرم‌آباد به گزارش منتشرشده در پایگاه خبری یافته واکنش نشان داد و جوابیه‌ای به شرح ذیل ارسال کرد:
سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری خرم‌آباد در خصوص خبر منتشرشده در پایگاه خبری یافته، مبنی بر هرس و شاخه زنی درختان، جوابیه‌ای صادر نمود.
به گزارش روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری خرم‌آباد، احتراماً در پاسخ به مطلبی که در آن پایگاه محترم بنام پاسخ روابط عمومی برق لرستان منتشر شده است به استحضار می‌رساند هرس و شاخه زنی درختان فصل مناسب دارد در طول سنوات گذشته متأسفانه اداره برق به‌صورت سلیقه‌ای و بدون کار کارشناسی در فصولی که فصل رشد درختان بوده است به‌صورت غیرقانونی در نقاط مختلف شهر اقدام به سرزنی و هرس غیراصولی درختان نموده و خسارات جبران‌ناپذیری به این درختان وارد آمده و باعث خشک شدن تعدادی از این درختان شده‌اند
شرکت برق لرستان متأسفانه با به‌کارگیری پیمانکاران غیرتخصصی و بدون مجوز و نظارت سازمان اقدام به هرس بد موقع و غیراصولی نموده است و شواهد و مدارک آن موجود است
این سازمان در راستای خدمات‌رسانی به مردم فهیم شهرمان و درراستای رفع مشکلات اداره برق آمادگی دارد در فصل هرس به‌صورت علمی و قانونی جهت جلوگیری از خسارت به درختان سطح شهر که میراث این شهر می‌باشند اقدام نماید
در پایان این سازمان نسبت به صدور مجوزهای قانونی برابر استعلام از مراکز سایر استان‌های هم‌جوار اقدامات قانونی را به عمل‌آورده هم‌چنین استدعا داریم همکاران عزیز در اداره برق در فصول رشد درختان نسبت به شناسایی سرشاخه‌هایی که با شبکه‌های برق تداخل دارند اقدام و مسیرهای مذکور را جهت هرس به این سازمان معرفی نمایند تا در فصل خواب درختان هرس شوند
سازمان پارک‌ها و فضای سبز خرم‌آباد‌
 
با تشکر از پاسخ‌گویی این دو دستگاه اجرایی، آنچه مهم به نظر می‌رسد آسیب‌پذیر بودن زیرساخت‌های مرکز استان است و با توجه به این که حوادث مشابه در سال‌های اخیر آسیب زیادی به شهروندان وارد کرده و همچنین با توجه به اطلاعیه‌های ستاد بحران و هواشناسی مبنی بر در پیش بودن بارش‌های شدید در ماه‌های بعد، آنچه مهم به نظر می‌رسد رسیدگی به این موضوعات قبل از وقوع حوادث است و بی‌شک لازم است مدیران ارشد استان به‌خصوص استاندار و رئیس ستاد بحران راهکاری برای مقابله با این موضوع تدوین و ابلاغ نمایند.
 

دیدگاه‌ها   

#1 پاپی 1396-08-16 07:48
ای بابا کاشکی بارو بواره ایما هیچ خدماتی دمسئولین نهاسیم مگر قدیمیا موکه دومتر برف بارسه در حونیاشو هه برق داشتنه مسئولین هه خوشو د رفاه بان کافیه ایما محرومین هم توکلموبرخدا!
نقل قول کردن
#2 همشهری 1396-08-19 23:20
کاملا" برعکس این موضوع هستش :eek: .(ضمناً ما همواره انتقادات را با جان و دل می‌پذیریم در صورتی که رفع مشکل فقط منحصر به ما و در دامنه گسترده اختیارات و فعالیت‌های این شرکت باشد...) منظور شرکت توزیع برق استان لرستان اینه :مردم دقت کنند اتفاقات برق در خرم آباد هنگام بارندگی به شهرداری مربوطه..خخخخخ :lol: :lol: :lol:
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا