یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

باز هم شهریور شاهد تب‌و‌تاب خانواده‌ها و دانش‌آموزانی هستیم که با شوری وصف‌نشدنی اولین ملزومات سال تحصیلی را تدارک می‌بینند و با خرید نوشت‌افزار رونق خاصی به بازار می‌دهند.
گشت و گذار خریداران در مغازه‌های عرضه لوازم‌التحریر تکاپو ایجاد کرده و این در حالی است که نگرانی‌هایی در برخی خانواده‌ها دیده می‌شود. این نگرانی‌ها به علت افزایش قیمت‌ها و عرضه محصولات بی‌کیفیت است. در این میان مسئولان می‌گویند؛ تغییرات قیمت در لوازم‌التحریر صورت نگرفته و بهتر است شهروندان برای مواجه نشدن با قیمت‌های متنوع و حمایت از تولیدات داخل، خرید کالاهای ایرانی را در اولویت قرار دهند.
اصناف عرضه‌کننده لوازم‌التحریر در این بازه زمانی انتظار رونق بازار و کسب درآمد بیشتر را نسبت به دیگر ماه‌های کم‌رونق سال دارند. در این میان حضور پررنگ دستفروشان در حاشیه خیابان‌ها و فعالیت اصناف غیرمرتبط در عرضه لوازم‌التحریر از جمله مشکلاتی است که این صنف با آن مواجهند. به تعبیری باید گفت بازار خرید و فروش لوازم‌التحریر در روزهای پایانی فصل تابستان برای اصناف مربوطه چندان داغ نیست و سود اصلی از رونق بازار به جیب دستفروشان می‌رود. 
 
افزایش قیمت‌ها با افزایش تقاضا
یکی از شهروندان خرم‌آبادی در این‌باره اظهار می‌کند: با شروع شهریورماه و افزایش تقاضا برای خرید لوازم‌التحریر، مغازه‌دارها اقدام به افزایش قیمت کالاهایشان می‌کنند. این کار از نظر اقتصادی برای خانواه‌هایی که چند فرزند دانش‌آموز دارند به صرفه نیست.
«مهتاب درویشی» یکی از راهکارهای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در این زمان را عرضه لوازم‌التحریر در نمایشگاه‌ها برای تامین کالای مورد نیاز خانواده‌ها عنوان می‌کند و می‌گوید: البته چنین نمایشگاهی باید محصولاتی با قیمت‌های پایین‌تر از فروشگاه‌های سطح شهر عرضه کند. شرایط باید به گونه‌ای رقم بخورد که خانواده‌ها با سطح درآمد متوسط و پایین هم به راحتی بتوانند از این نمایشگاه‌ها خرید کنند.

دیدگاه‌ها   

#1 صادقی 1396-06-16 11:40
دستفروشان تمام پیاده روهای سبزه میدان خرم آباد را اشغال کرده اند به طوری که مردم ناگزیر هستند از خیابان عبور کنند و تمام کانال های جوی آب سبزه میدان پر از کارتون و پوست میوه و برگ و پلاستیک است و شهرداری هم نسبت به تمیز کردن کانال های عبور آب اقدام عاجل نمیکند اگر حریم قلعه فلک الافلاک به طور کامل آزاد میشد شاید با این صحنه ها مواجه نبودیم. امیدوارم برای دستفروشان مکان ثابتی آماده و فراهم شود
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا