یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

رئیس کمیسیون بانک، بیمه و مالیات اتاق بازرگانی خرم‌آباد گفت: اتاق بازرگانی، بازوی مشورتی در جهت تصمیم‌گیری‌های دولت است.
به گزارش یافته، حجت والیزاده در گفت‌وگو با فارس، در خصوص ماهیت اتاق بازرگانی اظهار کرد: در قانون بهبود کسب و کار اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی تلقی می‌گردد.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس اساس‌نامه اتاق بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی تمامی اتحادیه‌ها و اصناف می‌توانند در زیر مجموعه این اتاق قرار بگیرند.
رئیس کمیسیون بانک، بیمه و مالیات اتاق بازرگانی خرم‌آباد با اشاره به نقش اتاق بازرگانی، بیان داشت: مصوبات شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در بخش کلان با حضور وزرا و نمایندگان اتاق بازرگانی و در سطح استان با حضور استاندار و مسئولین دستگاه‌های ذی‌ربط، برای مدیران دستگاه‌های اجرایی لازم‌الاجرا است.
والیزاده تصریح کرد: اتاق بازرگانی لرستان یکی از اتاق‌های کلیدی در زیر مجموعه اتاق ایران محسوب شده و دارای کمیسیون‌های مختلفی اعم از گردشگری، کشاورزی، فناوری و کمیسیون بانک، بیمه و مالیات است.
وی کمیسیون بانک، بیمه و مالیات لرستان را یکی از کمیسیون‌های فعال ایران خواند و یادآور شد: بررسی موانع و محدودیت‌های کسب‌وکار در سه بخش بانک، بیمه و مالیات و ارائه پیشنهادات در راستای رفع این موانع از اهم اهداف این کمیسیون است.
رئیس کمیسیون بانک، بیمه و مالیات اتاق بازرگانی خرم‌آباد با تاکید بر نقش مشورتی و کارشناسی این کمیسیون گفت: اتاق بازرگانی قدرت اجرایی نداشته و هیچ‌گونه بودجه‌ای نیز در این خصوص نداشته و تنها بازوی مشورتی در جهت تصمیم‌گیری‌های دولت است.
والیزاده اظهار کرد: برگزاری کلاس‌های آموزشی توسط اساتید مجرب ایران در جهت فرهنگ‌سازی و رفع مشکلات قانونی از برنامه‌های خوب اتاق بازرگانی خرم‌آباد برای نمایندگان کمیسیون‌ها است.
وی از بی‌اطلاعی برخی فعالین بخش خصوصی گفت و خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی از فعالین بخش خصوصی از قوانین آگاهی کامل نداشته و لذا آشنایی مودیان، تجار، کسبه، فعالین بخش خصوصی با قانون مالیات‌ها زمینه حل بسیاری از مشکلات را فراهم می‌کند.
رئیس کمیسیون بانک، بیمه و مالیات اتاق بازرگانی خرم‌آباد تصریح کرد: ضعف برنامه‌ریزی، کمبود نیروهای متخصص، نبود برنامه عملیاتی و عدم آشنایی با قوانین و همچنین عدم فرهنگ کار از مهمترین دلایل عدم پیشرفت مطلوب استان لرستان است.

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا