یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

صبح روز یکشنبه 12 شهریورماه 96، نسخه امروز «روزنامه ایران» را ورق می‌زدم تا به صفحه حوادث رسیدم و تیتر عجیب «خودکشی دسته‌جمعی اشرار» آن هم در لرستان توجه‌ام را جلب کرد.
متن خبر را که خواندم متوجه شدم که این موضوع مربوط به بیش از دو سال و چند ماه پیش (خرداد 94) است که روزنامه ایران آن را امروز از قول سردار قنبری بازنشر کرده و تاسف‌بارتر این که ده‌ها سایت و خبرگزاری کشوری این خبر را طی روز جاری کپی کرده‌اند!
مدیران این روزنامه حتی به خودشان زحمت نداده‌اند که در فضای مجازی یک جستجو کنند تا متوجه شوند «سردار قنبری» مدتی است در لرستان فعالیت ندارد و در استان سیستان و بلوچستان خدمت می‌کند.
واقعاً جای تعجب دارد که چرا یک روزنامه دولتی؛ فقط برای پر کردن نشریه‌اش، اقدام به انتشار چنین مطالب زردی زده و به‌راحتی با آبروی یک ملت بازی نموده است.
بی‌شک این اقدام نباید بدون پاسخ بماند و مسوولین ارشد لرستان که داعیه جذب سرمایه‌گذار و رونق گردشگری را در استان دارند باید به این موضوع ورود پیدا کرده و پیگیر شوند.
همچنین از نهادهای انتظامی و دادستان لرستان تقاضا داریم که پیگیری این موضوع را در دستور کار قرار داده و خواستار پاسخگویی و مجازات این نشریه شوند که چرا یک روزنامه به‌راحتی دست به تخریب مردم لرستان می‌زنند.
مسؤولین این نشریه هم باید بدانند که «ارزش قلم» همواره مورد تأکید مردم و دین بوده و در اسلام بسیار مورداحترام و پاسداشت قرار گرفته است و جایگاه و حرمت آن به حدی است که خداوند متعال در قرآن کریم، به قلم و آنچه می‌نویسند، سوگند یاد کرده است:"سوگند به قلم و آنچه می‌نویسد" ـ سوره قلم
امیدوارم ارزش این جایگاه را بدانیم.


 


عبدالرضا قاسمی/ یافته

دیدگاه‌ها   

#1 حمید ت 1396-06-12 11:34
البته از این نوع خبرا ، زیاد هستن در استانهای بزرگتر ، بیشتر بچشم میخورن
نقل قول کردن
#2 لرستانيها 1396-06-12 12:05
متاسفانه در سالهاي اخير تعداد درج چنين خبرهاي چه كذب و چه واقعيت ولي با تيتري توهين آميز كم نبوده و متاسفانه مسؤولين هم به سادگي از اين موضوع به اين مهمي رد شدند اگر به فكر اين هستيم سرمايه گذار براي سرمايه گذاري در استان تشويق كنيم و با هزار ترفند و بدبختي بياريم براي سرمايه گذاري متاسفانه اين چنين پيام هايي كه به نظر بنده برنامه ريزي شده است تاثيرات منفي زيادي دارد

به دنبال جذب گردشگر هستيم با شعارها زيبا ولي تا به حال به اين فكر كرده ايم چه تبليغاتي براي جذب گردشگر استان هاي همجوار ميكنن و ما مثله هميشه نظاره گر هستيم

قدري تفكر كنيم اين همه تخريب آيا بدون برنامه ريزي نيست ؟!
نقل قول کردن
#3 شهرام 1396-06-12 13:12
چه ابروها از چه اشخاصی به بهانه(( خب راست می گم ))برده نشد در این فضای مجازی و رسانه های صوتی و تصویری و نوشتاری .این خبر که چیزی نیست .
نقل قول کردن
#4 لرزاده 1396-06-12 13:52
باز هم توهین به لرستان .
شده تفریح برای فارس ها که گهگاهی لرها را مورد تمسخر قرار بدهند حال آنکه خودشان بویی از انسانیت و فرهنگ انسان دوستی نبرده اند . لعنت بر عاملانش
نقل قول کردن
#5 حامد ج 1396-06-12 14:53
استانی که صاحب نداشته باشه همین میشه /دو ،سه سال پیش هم اخبار 20:30 سرقت مسلحانه طلا فروشی که در استان همجوار اتفاق افتاده بود محل وقوع سرقت رو شهر الیگودرز اعلام کرد و باعث بدبینی مردم نسبت به لرستانیها شد
نقل قول کردن
#6 بختیاری نژاد 1396-06-12 18:55
باسلام . متاسفانه روی تنها چیزی که کمتر در استانداری روی آن کار تبلیغاتی و اطلاع رسانی انجام میشود شاخص های امنیتی و میزان امنیت موجود در استان است و گاهگاه عکس این مقوله در رسانه‌ها انعکاس می یابد و دلیلش هم تازه کار بودن مدیران ارشد سیاسی امنیتی در استانداری میتواند باشد. معلوم نیست که در این زمینه چنین مدیرانی چقدر به ارتباط امنیت و ورود سرمایه به استان دوره آموزشی دیده و توجیه شده‌اند.
نقل قول کردن
#7 لرستان بزرگ ایرانستان 1396-06-13 06:40
شیر لر سرور دیگر حیوانات است.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا