یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه طرح ساماندهی تعطیلات نیازمند بررسی عمیق و دقیق است، از ارجاع این طرح با هدف بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌ها خبر داد و گفت: انتظار می‌رود ظرف یک ماه آینده برای تعیین تکلیف به مجلس ارائه شود.
به گزارش یافته، «سلمان خدادادی» پیرامون بحث ساماندهی تعطیلات رسمی کشور، اظهار داشت: همانگونه که استحضار دارید موضوع تعطیلات از نکات چالش برانگیز ادوار گذشته در مجلس ششم تا به امروز بوده لیکن به خاطر نظرات گوناگون بین صاحب نظران و نخبگان به مسئله‌ای بحث برانگیز مبدل شده و تاکنون تعیین تکلیف نشده است.
وی افزود: پس از رد کلیات طرح مذکور در کمیسیون، بنده بر اساس آیین نامه داخلی مجلس آن را برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس ارجاع داده تا کارشناسان در این حوزه به یک نقطه مشترکی برسند تا در گام بعدی در صحن تعیین تکلیف گردد.
خدادادی در خصوص اینکه به چه دلایلی کلیات ساماندهی تعطیلات در کمیسیون رد شد، خاطر نشان ساخت: چنین طرحی فاقد جامعیت و پختگی لازم بود، به همین دلیل از مرکز پژوهش‌های مجلس درخواست کردیم تحقیقات عمیق‌تری بر روی آن انجام دهد، چنانکه در بین اقشار مختلف صاحب نظر هم با چالش‌هایی همراه است بنابراین نمی‌توان دیدگاه علما در این حوزه نادیده گرفته شود.
نماینده حوزه انتخابیه ملکان در خانه ملت، با اشاره به جزییات طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور، تصریح نمود: بر اساس این طرح تعطیلی روزهای پنج شنبه به شنبه موکول شده بود برخی معتقدند روز شنبه با تعطیلات رسمی اقلیت دینی همخوانی دارد بنابراین در این رابطه شائبه‌هایی ایجاد می‌شود و نمی‌توان نسبت به آن بی توجه بود.
دادادی با بیان اینکه در طرح ساماندهی تعطیلات بیش از 15 مورد تغییر در تعطیلات رسمی اعمال شده بود، یادآور شد: در این طرح تعطیلات نوروز به 5 روز کاهش و روز 12 و 13 فروردین و همچنین 15 خرداد از تعطیلات رسمی حذف و همچنین تعطیلی شنبه به جای پنجشنبه پیشنهاد شد که این موضوع تبعات اجتماعی زیادی را برای کشور به همراه داشت از این رو طرح مذکور برای بررسی بیشتر به مرکز پژوهش‌های مجلس ارسال شد تا بتواند نظر مثبت علما، مجلس، دولت، نخبگان و تمامی اقشار را جلب کند.
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان خاطر نشان کرد: بعد از ارائه این طرح به کمیسیون، حتماً ما با لحاظ نمودن دیدگاه‌ها و نقطه نظرات مرکز پژوهش‌های مجلس درباره ساماندهی تعطیلات تصمیم مقتضی را اتخاذ کرده و امیدواریم پس از سالها کش و قوس تقویم رسمی کشور با هدف بهینه شدن ایام کاری و تعطیل دچار یک تحول اساسی شود.
منبع: خانه ملت

دیدگاه‌ها   

#1 اکبر-ظ 1396-02-26 20:23
چرا روز سیزده بدر را میخواهند حذف کنن ؟ متاسفانه برای عده ایی تاریخ و سنتهای این سرزمین کوچکترین اهمیتی ندارد .
نقل قول کردن
#2 سردار 1396-02-26 20:23
طرح خوبی نیست خخخخخ
نقل قول کردن
#3 حمید ت 1396-02-26 20:36
مگه میشه سنتها رو از بین برد ، چرا گیر دادن به سیزد ه بدر روز
نقل قول کردن
#4 امیر 1396-02-26 22:38
تاریخ ایران نشون داده در افتادن با فرهنگ ایران عاقبت خوبی نداره
نقل قول کردن
#5 علی 1396-02-26 22:59
بنظرمن طرح خوبیه بشرط اینکه سیزدهم فروردین هم تعطیل باشه
نقل قول کردن
#6 شهروندخرم آبادی محروم 1396-02-27 00:58
مافرهنگیان واهالی فهیم گلدشت اگرمطمئن باشیم که بعدازانتخابات استانداروشهردار ن راعوض میکنندرآی میدهیم چون این سه راه گلدشت نشانه بی ؟؟؟این آقایان است
نقل قول کردن
#7 اکبر-ظ 1396-02-27 13:26
به نقل از شهروندخرم آبادی محروم:
مافرهنگیان واهالی فهیم گلدشت اگرمطمئن باشیم که بعدازانتخابات استانداروشهردارن راعوض میکنندرآی میدهیم چون این سه راه گلدشت نشانه بی ؟؟؟این آقایان است


استاد عزیز لطفا تیتر مطلب را بخوانید در مورد تعطیلات نوروز است .
نقل قول کردن
#8 عباس 1396-02-27 14:40
مسخره ست
نقل قول کردن
#9 پارسا 1396-02-28 08:34
مسلما تغییر تعطیلات هفتگی از پنج شنبه جمعه به جمعه و شنبه باعث هماهنگی بیشتر نظام مراوردات اقتصادی با کشورهای دیگر جهان خواهد شد. درحال حاضر سایر کشورهای جهان روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل هستند و در ایران پنج شنبه و جمعه که این مسئله باعث از دست رفتن 4روز کاری در فضای بین المللی می شود و فقط با تغییر تعطیلات از پنج شنبه به شنبه این اختلاف به تنها یک روز می رسد و بعید است که این مسئله شائبه ای ایجاد کند
اما مسئله ای که قطعا شایعه ساز خواهد بود لغو تعطیلی 13فروردین بعنوان یک روز ملی است که قطعا برخلاف خواست مردم است
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا