یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

عضو کمیسیون عمران مجلس، از بررسی وضعیت تولید ریل ملی در مجلس خبر داد و گفت: با محرز شدن کم کاری ذوب آهن در تحویل ریل ملی سوال از وزیر صنعت، معدن و تجارت کلید می‌زند.
به گزارش یافته، محمدرضا ملکشاهی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به برخی اظهارنظرها در خصوص عدم همکاری شرکت ذوب‌آهن برای تحویل ریل ملی، گفت: دولت به سبب عدم نظارت و اقتدار در انجام تعهدات صنایع تحت پوشش خود امروز به منابع ملی ما صدمه می‌زند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شرکت ذوب‌آهن از زیرمجموعه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت است و این وزارتخانه باید در خصوص بدعهدی احتمالی آن در خصوص تحویل ریل ملی پاسخگو باشد، افزود: چرایی بدعهدی این شرکت در تحویل ریل ملی باید بررسی شود زیرا بی‌توجهی به تعهدات توسعه شبکه ریلی را متوقف می‌کند.
نماینده مردم خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه برای توسعه شبکه ریلی تولیدکنندگان ریل ملی باید به صورت شبانه‌روزی فعالیت کنند، تصریح کرد: فعالیت خطوط تولید ریل برای کاهش آمار بیکاری در کشور لازم است.
 
تولید ریل در کشور به کاهش آمار بیکاری کمک می‌کند
ملکشاهی با بیان اینکه فعالیت بیش از توان واحدهای تولیدی برای کاهش آمار بیکاری و بهبود وضعیت اقتصاد بیمار کشور لازم است، گفت: با سستی نمی‌توان انقلابی در اقتصاد ایجاد کرد از این رو دولت باید بیش از پیش به ظرفیت‌های تولیدی در کشور توجه کند.
وی با تاکید بر اینکه وضعیت فعلی ریل ملی نشان دهنده بی‌رغبتی دولت به تولید در داخل یا ناتوانی در مدیریت در این حوزه است، افزود: واردات ریل در صورتی که توان تولید آن در داخل کشور وجود دارد بی‌معنا است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه چرایی تلاش دولت برای واردات ریل در صورتی که بیکاری نظام ما را با چالش مواجه کرده باید مشخص شود، تصریح کرد: اینکه شرکت ذوب‌آهن در تحویل تولیدات خود تأخیر داشته یا به نحوی بدعهدی می‌کند و همچنین تهدید وزارت راه مبنی بر عدم تحویل ریل از سوی شرکت‌های داخلی به واردات منجر خواهد شد هر دو استراتژی اشتباه است.
 
دولت رغبتی به واردات کالاهای مشابه تولید داخل نداشته باشد
ملکشاهی ادامه داد: وزارتخانه‌ها و دولت نباید رغبتی به خرید تجهیزاتی که در داخل تولید می‌شود داشته باشند.
وی با بیان اینکه صنایع در کشور باید با کار جهادی تجهیزات مورد نظر دستگاه‌های مختلف را تهیه کنند، گفت: اگر شرکت ذوب‌آهن با توجه به ضرورت تولید ریل باز هم کم‌کاری می‌کند دولت باید پاسخگوی آن باشد زیرا این وضعیت از تبعات دولتی ماندن بسیاری از شرکت‌ها است.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه مجلس باید نظارت بیشتری بر عملکرد دستگاه‌های مختلف داشته باشد، افزود: باید با بررسی‌های دقیق علت توقف تولید ریل ملی یا مشکلات آن بررسی شود.
 
سوال از وزیر صعنت در صورت اثبات کم‌کاری ذوب‌آهن در تحویل ریل ملی
وی با بیان اینکه با محرز شدن کم کاری ذوب‌آهن در تحویل ریل ملی سوال از وزیر صنعت کلید خواهد خورد، ادامه داد: با عوامل عقب‌ماندگی شبکه حمل‌ونقل ریلی مماشتی صورت نمی‌گیرد.
ملکشاهی با تأکید بر ضرورت رهاسازی بنگاه‌داری از سوی دولت، گفت: دولت باید بخش خصوصی را فعال کرده و با واگذاری شرکت‌های وابسته خود به این بخش تحرک بیشتری به آن‌ها ببخشد.
وی با بیان اینکه اقتصاد ما باید از دست سیاسیون نجات پیدا کند، افزود: سیاسیون اقتصاد را برای قدرت می‌خواهند در حالی که امروز مردم نیاز به کار و درآمد دارند.
 
دولت به دنبال سهام‌داری باشد
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه دولت باید شرکت داری را رها کرده و به دنبال سهام‌داری برود، تصریح کرد: شرکت داری برای دولت مفسده زا است از این رو دولت نباید مدیریت شرکت‌ها را بر عهده بگیرد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه امروز 813 هزار میلیارد تومان از بودجه دولت مربوط به شرکت‌ها است، گفت: متاسفانه مجلس توانایی نظارت بر هزینه‌ها و درآمدهای این شرکت‌ها نیست.


دیدگاه‌ها   

#1 لرستان بزرگ 1396-11-22 23:11
از اصفهان نخرید آب ما رو میدزدند و کارم برامون نمی کنند
نقل قول کردن
#2 اسکندری 1396-11-27 20:58
اصفهانیها آب لرستان و چارمحال بختیاری را مجانی میبرند ولی ریل به لرستان برای راه آهن دورود _ خرم آباد _ اندیمشک تحویل نمیدهند
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا