یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: برای ایجاد اشتغال روستایی به لرستان 362 میلیارد تومان تسهیلات اختصاص داده شده است.
به گزارش یافته، دکتر سید ابوالفضل رضوی در جلسه قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری استان اظهار داشت: با تلاش‌های بسیار زیاد دولت در آذر ماه سال گذشته لایحه دو فوریتی اشتغال روستاییان و عشایر به مجلس آمد که طبق آن صندوق توسعه ملی موظف شد تسهیلات بدون کامزد ارائه دهد.
وی با بیان اینکه این طرح شهریور امسال در مجلس به تصویب رسیده است، افزود: اگر بنا بود از توان دیگر بانک‌ها استفاده نکنیم می‌توانست بدون بهره باشد چراکه شدیداً نیازمند به ایجاد اشتغال هستیم.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه ایجاد اشتغال و از بین بردن بیکاری سرآغاز برنامه‌های ما هستند، گفت: در همین راستا منابع بانک‌ها را مورد استفاده قرار دادیم و به آن‌ها گفته شد که به همان مقدار آورده صندوق توسعه ملی آورده داشته باشند.
وی خاطرنشان کرد: این مقدار 6 هزار میلیارد تومان با نرخ کارمزد ۱۸ درصد بود که با صفر درصد صندوق به ۹ درصد می‌رسد.
دکتر رضوی بیان داشت: قانون‌گذار اعلام کرده که معدل کارمزد به ۶ درصد برسد و آن را مدیریت کردیم.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور از پرداخت تسهیلات با نرخ سود ۱۰ درصد به شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر اشاره کرد و گفت: برای سرمایه در گردش به روستاها و عشایر وام با کارمزد ۶ درصد پرداخت می‌کنیم.
وی در ادامه افزود: این تسهیلات سه سال تنفس دارد و بعد از آن به مدت ۶ سال اقساط پرداخت می‌شوند. آورده شرکت‌های دانش‌بنیان نیز ۱۵ درصد خواهد بود و روستاییان ۲۰ درصد است که در جلسه تقاضا شد کمتر شود.
دکتر رضوی با بیان اینکه سهم لرستان ۳۶۲ میلیارد تومان با کارمزد ۶ درصد است، اظهار داشت: تمامی این تسهیلات را می‌توان در روستاها و جوامع عشایری استفاده کنند.

خیر: محمدرضا گودرزی
 
 

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا