یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

استاندار لرستان گفت: روستاها محل تولید هستند و در اختیار توسعه اقتصادی باشند.

به گزارش یافته، سید موسی خادمی در جلسه قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری که با حضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور برگزار شد، اظهار داشت: متأسفانه وضعیت خوبی در بحث روستاها نداریم و علی‌رغم اینکه آبادانی و توسعه آن‌ها از اهداف و باورهای ما بود نتوانستیم کار خاصی انجام دهیم.
وی با اشاره اینکه همگی به این موضوع اذعان داریم و از وضع موجود ناراضی هستیم، افزود: شرایط روستاها از قبل بهتر شده اما به لحاظ جامعه روستایی وضعیت مناسبی ندارند.

ر خادمی با بیان اینکه در مسیر توسعه نظام‌های جدید را نتوانستیم متناسب با نیاز روستاها شکل دهیم، عنوان کرد: روستاها محل تولید هستند و باید در اختیار توسعه اقتصادی باشند که به این اصل توجهی نشده بنابراین جوان روستایی تمایلی برای ماندن در آنجا ندارد و کسی روستا را برای زندگی انتخاب نمی‌کند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر شهرها نیز به روستا تبدیل شده‌اند و جنس مشکلات این دو مشابه شده است، افزود: باید به دنبال حل این معضل باشیم و زنجیره تولید و اشتغال در روستاها شکل بگیرد.
استاندار لرستان با بیان اینکه نظام دولتی نمی‌تواند این جریان را ایجاد کند، بیان داشت: از طرفی با ایجاد نظام‌های مشاوره‌ای به این نتیجه رسیدیم که نمی‌توانند فکری تولید کنند.
وی به اشاره به اینکه در تولید فکر و ایده با مشکل مواجه هستیم افزود: گرفتن ۱.۵ میلیارد دلار تسهیلات اشتغال کار ساده‌ای نیست اما بد پرداخت کردن خیلی بدتر از پرداخت نکردن است.
 خادمی خاطر نشان کرد: نباید در طرح ایجاد اشتغال روستاییان تجربه وام‌های خوداشتغالی گذشته تکرار شود، باید با تولید ایده و فکر در راستای توسعه اقتصادی قدم برداشت.
وی به توزیع استانی ۲۵ درصد این تسهیلات اشاره کرد و افزود: اگر استانی در همین مقدار بماند و خوب جذب نکند نمی‌تواند مقدار بالاتری را از این تسهیلات به خود اختصاص دهد بنابراین در استان باید با تلاش مضاعف جهت جذب بیشتر تسهیلات اقدام شود.
استاندار لرستان به لزوم استفاده از ظرفیت بخشداران تاکید کرد و گفت: در این راستا نباید تنها بروکراسی اداری را توسعه داد.
وی به مشکل تضامین بانکی تسهیلات روستایی اشاره کرد و افزود: بهتر است خانه‌های روستایی در رهن بانک بروند همچنین سهم آورده از دیگر مشکلات است که باید بیشتر مورد توجه باشد.

خبر: محمد رضا گودرزی

دیدگاه‌ها   

#1 ن.ل 1396-10-22 01:47
آقای خادمی باور بفرمایید مردم از گفتار درمانی خسته اند ... عملی شاید
نقل قول کردن
#2 فرهنگی 1396-10-22 12:29
اگر نخبگان لرستان را مدیرکل کنید
ویاحداقل در سطوح مشورتی از ظرفیت نخبگان استفاده شود بلاشک در زمینه تولیدفکروایده مشکلی نخواهید داشت
نقل قول کردن
#3 جهانی 1396-10-22 13:17
اقای خادمی
لطفا جوانان را به مصدر بنشانید تا ببینید جوانان چگونه می تواند با خلاقیت و جسارت تولید فکر کنند
نقل قول کردن
#4 سپهر عاشق خرم آباد 1396-10-22 15:45
آقای خادمی،جوانان لرستان از بیکاری به ستوه آمده اند و بسیاری از آنها مثل بنده ناچار به ترک لرستان برای پیدا کردن کار شده اند.شما می توانید کاری کنید که مهاجرت معکوس به لرستان آغاز شود.گردشگری را دریابید که برای لرستان طلای24عیار است
نقل قول کردن
#5 سپهر عاشق خرم آباد 1396-10-22 15:46
آقای استاندار پیگیر ثبت جهانی قلعه فلک الافلاک باشید.جای تاسف است که لرستان سرزمین جاذبه های گردشگری ایران هنوز حتی یک اثر جهانی ندارد!
نقل قول کردن
#6 احمدی 1396-10-22 15:55
فکر از این بهتر که بفرمایی هیچ طرح و پروژه جدید در لرستان شروع نخواهد شد
نقل قول کردن
#7 شیراوند 1396-10-22 21:25
جناب استاندار آیا میدانید در این چند ساله اخیر حدود 50 خانوار از روستای پانسار تشکن به تهران مهاجرت کرده‌اند و من خودم الان با مدرک لیسانس به جای کار تولدی در روستا کار خدماتی انجام میدم.روستاییان را دریابد و جلوی فاجعه را بگیرید هر چند دیر شده.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا