یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان به استفاده از ظرفیت بانوان و جوانان در پست‌های مدیریتی استان تاکید کرد.
به گزارش یافته، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه شورای اداری استان با تقدیر از اعضای شورای تأمین استان در رابطه با مواجهه با اتفاقات اخیر اظهار داشت: اعضای شورای تأمین استان، شهرستان‌ها و فرمانداران در این راستا مدیریت خوبی داشتند و با وجود حوادث تلخی که رخ داد، این غائله در استان به خوبی مدیریت شد.
وی ادامه داد: درنهایت حضور پرشکوه مردم لرستان در راهپیمایی‌ها نقطه پایانی بر این اتفاقات بود و امیدواریم در آینده شاهد این‌ گونه حوادث تلخ در استان نباشیم.
خجسته‎پور با اشاره به اینکه امسال طرح تقسیم کار ملی اجرایی می‌شود، گفت: در مدتی که از اجرای این طرح می‎گذرد، برنامه‌های خوبی در سطح استان اجرا شده که نتیجه آن کنترل کردن آسیب‌های اجتماعی است. با توجه به شرایط استان انتظار می‌رود آسیب‌های اجتماعی در استان پایین‌تر از حد موجود باشد و اجرای این طرح در لرستان از میانگین کشور بهتر است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در ادامه با اشاره به آسیب‌های اجتماعی بیان داشت: حاشیه‌نشینی، بیکاری، طلاق و اعتیاد چهار آسیب اجتماعی بوده که در استان با آن مواجه هستیم و برای هر کدام از این‌ها یک دستگاه اجرایی به عنوان متولی اصلی و چند دستگاه نیز برای همکاری انتخاب شده‌اند.
وی با بیان اینکه در بحث مبارزه با آسیب اجتماعی طلاق سازمان بهزیستی به‌عنوان دستگاه و متولی اصلی تعریف‌شده و تعداد زیادی از دستگاه‌های اجرایی به‌عنوان دستگاه همکار تعریف‌ شده است، افزود: در قالب اجرای این طرح، برنامه‌های خوبی در سطح استان آغاز شده که نتیجه آن کنترل این آسیب‌های اجتماعی بوده و هم اکنون در این حوزه اوضاع لرستان از نرم کشوری بسیار بهتر است.
خجسته‎پور در رابطه با حاشیه‌نشینی، عنوان کرد: خرم‌آباد نخستین شهری است که تمام اعتبارات حاشیه‎نشینی آن باید اختصاص یابد و در این زمینه 10 نقطه در این شهر شناسایی شده که می‎توان از ظرفیت سمن‌ها برای مقابله با این پدیده استفاده کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان از ابلاغ ۸.۶ میلیارد تومان اعتبار برای عمران مناطق حاشیه نشین در قالب 29 طرح به استان خبر داد و افزود: اجرای این برنامه‌ها در قالب تفاهم‌نامه‌ها و در کنار وظایف ذاتی که دستگاه‌ها دارند؛ انجام می‎شود.
وی با بیان اینکه شهرستان دلفان نیز به عنوان یکی از نقاط محروم کشور معرفی شده است، تصریح کرد: در راستای طرح مطالعاتی و استقرار دفتر تسهیل‌گری وزارت کشور در این شهرستان، باید به جهت رفع مشکلات مردم و آسیب‌های اجتماعی اقداماتی انجام شود.
خجسته‎پور در ادامه با بیان اینکه برای کنترل حوادث اخیر، شاهد حضور جدی گروه‌های سیاسی بودیم، اظهار داشت: می‌توانیم از وجود احزاب به عنوان یک ظرفیت در راستای پیش‌برد برنامه‌های نظام جمهوری اسلامی ایران بهره‌مند شویم. در همین راستا به محض ورود دکتر خادمی، خانه احزاب استان را افتتاح کردیم که هفتمین خانه احزاب کشور است.


دیدگاه‌ها   

#1 کیان 1396-10-17 22:26
چرا جوانان ما به جای کار و تلاش برای ساختن زندگی خود باید علاف خیابانها باشن
چرا شهرهای یزد کرمان خبری نبود چرا بیشتر این اتفاقات در شهرهای لر نشین اتفاق افتاد
جوانان این استان کار میخواهند
بگید چند درصد جوانان لرستان بیکار هستن
چرا این همه اجحاف در حق مردم این استان میکنید آب لرستان رو غارت کردند نفت رو غارت کردنn
مگر مردم لر در دفاع از میهن کم گذاشتن مگر کم پیرو رهبری و ولایت بودند
نقل قول کردن
#2 ستار 1396-10-18 10:20
خرم آباد 2020
نقل قول کردن
#3 سپهر عاشق خرم آباد 1396-10-18 15:20
اگر مسئولان لرستان به احیای ظرفیت های ارزشمند شهر خرم آباد اهمیت بدهند جایگاه استان لرستان در کشور ارتقاء خواهد یافت.لازمه ی اصلی پیشرفت هر استانی داشتن یک مرکز استان توسعه یافته می باشد.ولی خرم آباد هنوز از ابتدایی ترین امکانات و زیرساخت های شهری محروم است!!!
نقل قول کردن
#4 شهرام 1396-10-18 16:52
انشا الله مسیولین بتوانند این اعتبارات رو به درستی هزینه کنند .این اقای خجسته پور چند روزی خیلی معروف شده بود .تمام شبکه های مهم دنیا فیلم مصاحبه ایشون رو در مورد حوادث درود بخش کردند .
نقل قول کردن
#5 یاری 1396-10-20 22:03
به نقل از کیان:
چرا جوانان ما به جای کار و تلاش برای ساختن زندگی خود باید علاف خیابانها باشن
چرا شهرهای یزد کرمان خبری نبود چرا بیشتر این اتفاقات در شهرهای لر نشین اتفاق افتاد
جوانان این استان کار میخواهند
بگید چند درصد جوانان لرستان بیکار هستن
چرا این همه اجحاف در حق مردم این استان میکنید آب لرستان رو غارت کردند نفت رو غارت کردنn
مگر مردم لر در دفاع از میهن کم گذاشتن مگر کم پیرو رهبری و ولایت بودند

جوانان معترض شعار میدان ما همه بیکار هستیم خب این دیگه اظهر من الشمس است و باید به شهرهای لر نشین توجه ویژه شود
نقل قول کردن
#6 مولایی 1396-10-20 22:04
مناطق حاشیه ای کوی علی آباد ، کرگانه ، کوروش ، پشت بازار ، درب دلاکان ، گل سفید ، پاسنگر ، فلک الدین ، میدان تیر ، دره گرم ، پشته و … محتاج توجه جدی دولت و شهرداری هستند
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا