یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

استاندار لرستان گفت: ضعف آموزشی در استان نمادی از مشکلات آموزش و پرورش است.
به گزارش یافته، سید موسی خادمی در جلسه شورای آموزش وپرورش استان با اشاره به اینکه تربیت نیروی انسانی در توسعه نقش مهمی دارد، اظهار داشت: در حال حاضر مشکل کشور و استان نداشتن نیروی تحصیل کرده نیست بلکه نیروی فنی و مهارتی است.
وی در ادامه افزود: متأسفانه ظرفیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی استان متناسب با پتانسیل‌های آموزشی و دانشگاهی تنظیم نشده است.
خادمی ضعف آموزشی در استان را به عنوان نمادی از مشکلات در آموزش و پرورش دانست و بیان داشت: نظام آموزشی استان لرستان در مقایسه با دیگر استان‌های هم سطح علاوه بر مشکلات ملی موجود، دارای مشکلات ساختاری استانی است و بخش دیگر به عوامل داخلی آموزش و پرورش مربوط می‌شود.
وی اقتصاد ضعیف، ضعف درآمد مردم و توسعه‌نیافتگی را ازجمله مشکلات ساختاری استانی در بحث آموزش و پرورش عنوان کرد و یادآور شد: کمبود ظرفیت‌های دانشگاهی استان نسبت به دیگر استان‌ها، درصد بالای شرکت‌کننده‌های خانم‌ نسبت به میانگین کشور در کنکور، گرایش به رشته‌های تجربی و... از دیگر مشکلات ساختاری استان محسوب می‌شود.
استاندار لرستان گرایش به رشته‌های تجربی، خدماتی و بانکی را به دلیل فعالیت‌های صنعتی، کشاورزی ضعیف در استان برشمرد و خاطرنشان کرد: در بحث آموزش و پرورش مناطقی که درصد بالای ترکیب جمعیت عشایری و روستایی نسبت به جمعیت شهری دارند ضعیف‌تر و محدودتر عمل می‌کنند.
وی بخش دیگر مشکلات آموزش و پرورش را داخلی برشمرد و افزود: عوامل داخلی آموزش و پرورش استان مانند سطح کیفی آموزش، میزان آگاهی معلم، سیستم آموزشی و نظام اجرایی، باعث شده که نسبت به دیگر استان‌های هم‌سطح ضعیف‌تر عمل کند.
خادمی با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات باید برنامه‌ریزی شود، گفت: می‌توان طی یک برنامه بلندمدت در راستای ارتقاء نمرات و رتبه کنکور دانش‌آموزان تلاش کرد و این امر در جهت همکاری و نگاه سیستمی تمامی دستگاه‌های اجرایی مربوطه امکان‌پذیر است.


دیدگاه‌ها   

#1 سید محمد قاسمی 1396-08-21 09:45
ایکاش مصوبات و تصمیمات این شورا اعلام میشد تا جامعه بداند از حالا چه کارهایی انجام خواهند شد ..... گذشته ها گذشته ...
نقل قول کردن
#2 فرهنگی 1396-08-21 18:09
جناب آقای استاندار
وقتی مدیران انتصابی هیج گونه برنامه عملیاتی ندارند و به هیچ کس پاسخگو نیستند،و....... انتظاری بیش از این نیست.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا