یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد گفت: مجموعه شورا و شهرداری در تمام بخش‌ها همگام با دادگستری بوده و تمام همت خود را برای حل‌وفصل معضلات این شهر انجام خواهند داد.
به گزارش یافته، در ‌ نشست اعضای شورای اسلامی شهر خرم‌آباد با دادستان مرکز استان لرستان که عصر سه‌شنبه 18 مهرماه برگزار شد، اردشیر دریکوندی گفت: پدیده‌ی شهرنشینی مترادف با رخ دادن برخی مشکلات و نارسائی‌ها از جمله ایجاد بزه و جرم برای شهروندان دانست.
وی افزود: در وهله‌ی اول ورود به بحث پیشگیری از جرائم را باید جدی‌تر گرفت و در مرتبه‌ی بعد مسئولان امور قضائی و دادگستری‌ها باید به مدیران اجرائی آماری درباره بیشترین نوع جرم در جامعه باهدف ریشه‌یابی و واکاوی آن‌ها ارائه دهند چرا که نمی‌توان با افزایش جرم و تخلف بر تعداد ادارات دادگستری و زندان‌ها اضافه کرد.
دریکوندی رئیس شورای اسلامی شهر خرم‌آباد در این دیدار ضمن قدردانی از زحمات، تعامل و همکاری دادستان شهرستان خرم‌آباد با شورای اسلامی شهر و شهرداری تأکید داشت: مجموعه شورا و شهرداری در تمام بخش‌ها همگام با دادگستری بوده و تمام همت خود را برای حل‌وفصل معضلات این شهر انجام خواهند داد.
 
 
 
تاکید بر نقش پرداخت عوارض در اجرای پروژه‌ها
عضو شورای اسلامی شهر اظهار داشت: برابر قانون شرکت‌های آب و فاضلاب، برق و گاز مکلف شده‌اند بعد از 2 ماه از ابلاغ مطالبات عوارض نوسازی به مؤدیان چنانچه نسبت به پرداخت عوارض اقدام نکنند اخطار قطع بدهند؛ و این امر می‌تواند با توجه به وضعیت کنونی شهرداری به ما کمک کند.
‌ علی‌محمد صالحی نسب بابیان فرهنگ‌سازی درزمینهٔ پرداخت عوارض خاطرنشان کرد: ما 130 هزار ملک مسکونی داریم که با پرداخت عوارض می‌توانند در کارهای عمرانی شهرداری را یاری کنند.
وی افزود: از دیگر مطالبات شهرداری اجرای قانون پرداخت عوارض خودرو هنگام نقل و انتقال در دفاتر اسناد رسمی و مراکز مربوطه که می‌تواند در بحث درآمدزایی به شهرداری کمک کند
 
لزوم رفع مشکل معارضان
‌ عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد هم طی سخنانی اظهار داشت: مشکل عمده‌ای که بار مالی زیادی برای شهرداری دارد سندهایی است که مربوط به حریم رودخانه‌ها است.
سجاد بابایی با اشاره به حل مشکل دفع آب‌های سطحی گلدشت نه به صورت مسکن بلکه برطرف کردن قسمت عمده‌ای از این مشکل بیان کرد: طی هفته‌های آتی برنامه داریم از تقاطع بین خیابان ایران‌زمین و بهارستان تا خیابان حکمت حفاری انجام دهیم و یقیناً ترددی صورت نمی‌گیرد.
وی افزود: در حال حاضر مسیر جایگزین تعیین و زیرسازی صورت گرفته ولی معارض اجازه ادامه کار را نمی‌دهد.
سجاد بابایی ضمن ابراز گلایه از معارضین گفت: مگر می‌شود دستگاه‌های شهرداری کوه را صاف کرده باشند ولی افرادی سندش را داشته باشد.
بابایی از دادستان درخواست داشت تا برای رفاه حال همشهریان عزیز در منطقه جنوب شهر پیگیر حل مشکل معارض خیابان آهوان یا همان منطقه پاگر باشد
 
ایجاد کمربند سبز ضروری است
‌ رستم کوشکی عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد در نهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر ضمن اشاره به اجرای موفق طرح پویش تبلیغات پاک اظهار داشت: آقای رازانی دادستان خرم‌آباد همواره در کنار ما حضور داشتند و همواره پا به‌پای شورا و شهرداری هستند.
کوشکی با اشاره به مشکل عمده آب‌های سطحی در مناطقی که در دامنه کوه قرار دارد ایجاد کمربند سبز را امری ضروری دانست.
وی گفت: در گذشته به دلیل سوء مدیریت ساخت‌وسازها به دل کوه‌ها کشیده شده که مشکلاتی برای شهر به وجود آورده است.
 
معضلی به نام " سد معبر"
‌ مهرداد علی پناه عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد ضمن قدردانی از زحمات آقای رازانی دادستان خرم‌آباد به عنوان مدعی‌العموم اظهار داشت: شهرداری نسبت به وصول مطالبات خود ناتوان است و این امر با ورود دادستان میسر و باعث انگیزه برای مجموعه شهرداری می‌شود.
علی پناه خواستار ساماندهی دست‌فروشان و بازار شب با طرح کارشناسی و مطالعاتی و چرایی اجرا نشدن ماده 2055 توسط نیروی انتظامی که بابت سد معبر از هر منطقه مبلغ 20 میلیون تومان دریافت می‌کند شد.
وی آماده کردن طرح تفصیلی پسماند و تفکیک زباله‌های خشک از مبدأ و همچنین نخاله‌های ساختمانی را از دیگر مطالبات دانست.
عضو شورای اسلامی شهر خرم‌آباد ضمن اشاره به 60 نقطه طراحی شده فیبر نوری برای دوربین‌های ترافیکی، بحران و حوادث گفت: نیروی انتظامی اجازه استفاده از این دوربین‌ها را به شهرداری نمی‌دهد.
وی افزود:120 کیلومتر فیبر نوری که می‌تواند درآمد پایداری برای شهرداری باشد مشکلات عمده‌ای دارد که تنها 10 کیلومتر احداث شده است.
مهرداد علی پناه در ادامه با ابراز نگرانی از حجم پرونده‌ای شهرداری در چندین شعبه قضایی گفت: از تعداد 110 پرونده تنها 14 پرونده شهرداری به‌عنوان شاکی است.
 
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر خرم‌آباد، در این نشست که به دعوت اعضای شورای اسلامی شهر از آقای رازانی دادستان شهرستان خرم‌آباد صورت گرفته بود محمد شریفی معاون اداری مالی، مدیران مناطق سه‌گانه و مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری خرم‌آباد نیز حضور داشتند.

دیدگاه‌ها   

#1 bahram 1396-07-19 08:38
لطفا کوچه های آرتین در خیابان کریم خان را اسفالت کنید.بابا به خدا توقع زیادی نیست.اسفالت ابتدایی ترین خواسته یک شهرونده که هنوز بهش نرسیدیم.دو ماه پیش هم هفده میلیون تومان عوارض پرداخت کردم.
نقل قول کردن
#2 شهرام 1396-07-19 11:40
واقعا اقای علی بناه مطالب ارزنده ای گفتند .منتها باید خودشون قبل از همه بیگیر باشن .
نقل قول کردن
#3 محمد 1396-07-19 12:13
اعضای شورای شهر تصویب کنند که عرضه قلیان که عامل سرطان است درشهر ممنوع باشن واماکن عرضه قلیان سطح شهر را بطورکلی پلمپ کنندمناسب است
نقل قول کردن
#4 علی 1396-07-19 12:55
زمین های ساخته نشده که شدن معظلی در کوچه هادهم محل فضولاته هم معتادین لطفا دستور بدید صاحبان این زمین اینها رو بسازند سالهاست به شهردازی نامه مردم دادن اما قریب به 25ساله همچنان صاحب این زمین منتظر سرمایه گذاری و سود بیشتر درایند ه هستند لطفا شهرداری و دادستانی تکلیف ایتگونه افراد سود جو و مردم ازار رو مشخص کند و برای زنینی که حداقل بیش از 5 سال ساخته نسده جریمه برارند
نقل قول کردن
#5 همشهری 1396-07-19 13:16
مغازه داران خرم آباد هر کدام نیم متر از پیاده روها رو احاطه کردن و باعث کندی رفت و آمد و تضیع حقوق شهروندی شدن

از آقای دادستان درخواست پیگیری این امر رو داریم

با تشکر
نقل قول کردن
#6 فرهاد 1396-07-19 19:44
پیاده رو ها عریض کنند جلوی سد معبر توسط دست فروش ها و مغازه دارها رو بگیرن بازارچه محلی درست کنن مث سایر شهرها اجازه ایجاد یاختمان پزشکان در مرکز سهر ندهند باعث شلوغی می شود
نقل قول کردن
#7 حافظ 1396-07-19 20:28
به نقل از علی:
زمین های ساخته نشده که شدن معظلی در کوچه هادهم محل فضولاته هم معتادین لطفا دستور بدید صاحبان این زمین اینها رو بسازند سالهاست به شهردازی نامه مردم دادن اما قریب به 25ساله همچنان صاحب این زمین منتظر سرمایه گذاری و سود بیشتر درایند ه هستند لطفا شهرداری و دادستانی تکلیف ایتگونه افراد سود جو و مردم ازار رو مشخص کند و برای زنینی که حداقل بیش از 5 سال ساخته نسده جریمه برارند

احسنت واقعأ گل گفتی. زمین های خاکی پدر مردم را درآوردند
نقل قول کردن
#8 میلاد 1396-07-19 20:30
به نقل از همشهری:
مغازه داران خرم آباد هر کدام نیم متر از پیاده روها رو احاطه کردن و باعث کندی رفت و آمد و تضیع حقوق شهروندی شدن

از آقای دادستان درخواست پیگیری این امر رو داریم

با تشکر

بله کاملأ درست است مغازه داران پیاده روها را اشغال و مانع تردد و عبور و مرور میشوند
نقل قول کردن
#9 احسان 1396-07-19 20:31
چرا خرم آباد هیچ کتابخانه جدید و فرهنگسرایی ندارد؟
چرا خرم آباد ترمینال برون استانی مجهزی ندارد؟
چرا کمربندی خایدالو خرم آباد هنوز بعد از گذشت ۱۷ سال خاکی است؟
نقل قول کردن
#10 شهر وند 1396-07-20 11:40
جناب آقای رازانی خیابان فرزانگان2 بلوار کاهو و خیابان بابک پیاده رو مناسب و ایمن جهت عابران ندارد و ایمنی ساکنین در خطر هست و همه در خیابان اصلی تردد میکنند که وجهه خوبی هم از نظر فرهنگی و اجتماعی ندارد لطفا به شهرداری دستور فرمائید سریعا اقدام نمایند.
نقل قول کردن
#11 شهروند 1 1396-07-20 13:15
سلام جناب صالحی خدا وکیلی آیا شما و اعضای شورا عوارض را به موقع پرداخت نموده اید، مردم اگر بدانند عوارض در راستای آبادانی خرج میشود نیاز به تهدیدندارند بردار بیشتر آسفالت کوچه ها مال 40 سال قبل است، جناب بابایی گذری هم به هزینه نیروهای مازاد شهرداری بیندازید و اسناد هزینه ای که عمر مفید طرح اجراء شده به یک سال نمی رسد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا