یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

۳۲ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم راه‌های لرستان متوقف شد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، مسئول راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان دورود با بیان این که از ابتدای سال جاری تا پایان شهریورماه ۳۲ مورد از ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم راه‌های شهرستان دورود متوقف‌شده است، افزود: درمجموع طی شش‌ماهه امسال ۴۵ مورد ساخت‌وساز غیرمجاز در حریم راه‌های دورود شناسایی گردیده که ۳۲ مورد از آن‌ها با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط متوقف‌شده است.
نوری منصوری با اشاره به این که لایروبی ۱۳ دستگاه پل و آبرو، خاک‌برداری در کنار راه به حجم ۲۵ هزار مترمکعب، اصلاح قنو به طول ۶۰۰ متر و پاک‌سازی ۴۵ کیلومتر قنو انجام‌شده است، گفت: این موارد به‌عنوان بخشی از عملکرد راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دورود در شش‌ماهه امسال انجام‌شده است.
وی در ادامه گفت: ریزش برداری به میزان ۲۰ هزار مترمکعب، تلاش شبانه‌روزی 350 اکیپ برای برقراری تردد و رفع انسداد ناشی از تصادف، پاک‌سازی حریم ۱۰۰ کیلومتر از راه‌های شهرستان، گرید رزنی ۷۵ کیلومتر راه با رویه شنی، تسطیح و شیب بندی شانه راه به طول ۶۰ کیلومتر و اصلاح افتادگی شانه در طول ۱۳ کیلومتر از راه‌های شهرستان از دیگر موارد عملکرد راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دورود بوده است.
مسئول راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دورود افزود: انجام ۶۰۰ کیلومتر - باند برف‌روبی و انجام عملیات یخ‌زدایی با ۵۰۰ تن شن؛ نمک و ماسه در ابتدای سال جاری را از دیگر کارهای انجام‌شده در شش‌ماهه امسال برشمرد.
منصوری از پاک‌سازی سطح و شانه راه در طول ۸۰ کیلومتر از راه‌های دورود خبر داد و گفت: انجام لکه‌گیری هندسی در سطح ۳۵۰ هزار مترمربع، تهیه و پخش ساب بیس در حجم ۱۰ هزار مترمکعب، تهیه و پخش بیس به میزان ۶ هزار مترمکعب و ترانشِ برداری در سطح ۴۰ هزار مترمکعب از اقدامات شش‌ماهه نخست امسال است.
وی تعمیر و بازسازی یک هزار و ۱۰۰ متر گارد ریل، اجرای خط‌کشی سرد و گرم به انضمام علائم افقی و خط نوشته‌ها به طول ۲۰ هزار متر، ارتقاء حفاظ ایمنی پل‌ها و نواحی پرتگاهی و بهسازی حفاظ‌های موجود در طول ۶ هزار و ۵۰۰ متر، تهیه و نصب ۸۵۰ عدد علائمی ایمنی، اخطاری، انتظامی و مسیر نما و تهیه، نصب و بهسازی ۱۷۰ مترمربع تابلوی اطلاعاتی با اولویت نقاط پر تصادف راه‌های شریانی را نیز از اقدامات انجام‌شده راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دورود عنوان کرد.
مسئول راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای دورود، ایمن‌سازی ۲۵ عدد سرگاردریل، طراحی و اجرای روشنایی طولی در نواحی و گردنه‌های مه گیر به طول ۷ هزار و ۵۰۰ متر، ایمن‌سازی شیب حاشیه راه‌ها در طول ۵ هزار و ۸۰۰ متر، ایمن‌سازی اضطراری راه‌ها علائم و حفاظ و تجهیزات ایمنی به طول ۵ هزار و ۵۰۰ متر و ارتقاء عملکرد و حفظ سیستم روشنایی در ۴۲ کیلومتر از راه‌های شهرستان از دیگر مواردی بود که به‌عنوان عملکرد شش‌ماهه از آن یادکرد.
وی گفت: همچنین در این مدت ضمن ایمن‌سازی ۲۶ عدد از قوس‌های تند سراشیبی و بافاصله دید کم، ۱۶ هزار عدد علائم ایمنی شست‌وشو و ۵۰ عدد چراغ چشمک‌زن نیز تعمیر و به‌روزرسانی شده است.

دیدگاه‌ها   

#1 محمدی 1396-07-17 00:06
سلام لطفا پرونده ۱۰۰ هکتاری زمین خواری روستای بلیلوند...

چندسالی عده ای سود جو اراضی ملی را تصرف کرده و هیچ ارگانی از آنها ممانعت به عمل نیاورده است با تشکر
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا