یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش لرستان در سومین جلسه ستاد اجرایی برنامه ملی شهاب گفت: در چهارمین سال اجرای این برنامه تمام شهرهای استان تحت پوشش برنامه ملی شهاب قرار می‌گیرند.
به گزارش یافته ،  "محمدحسین اردشیر" این برنامه را مختص پایه‌های چهارم تا ششم ابتدایی عنوان کرد و افزود: دانش آموزان پایه چهارم شهرهای الیگودرز چگنی، نورآباد؛ رومشکان، ازنا و پل‌دختر هم از سال تحصیلی آینده تحت پوشش این برنامه قرار می‌گیرند.
 وی در این جلسه که دکتر امیری رئیس بنیاد نخبگان لرستان نیز حضور داشت، افزود: برنامه ملی شهاب با رویکرد شناسایی و هدایت استعدادهای برتر فردی دانش آموزان پایه چهارم تا ششم ابتدایی با همکاری بنیاد ملی نخبگان اجرا می‌شود پیش‌بینی‌شده تا این برنامه در دوره‌های بعدی نیز استمرار پیدا کند.
رئیس بنیاد ملی نخبگان لرستان هم در این جلسه گفت: بنیاد نخبگان یک نهاد حمایتی از نخبگان و استعدادهای برتر است و این نهاد طبق دستورالعمل‌های ملی از استعدادهای برتر هدایت‌شده حمایت مادی و معنوی می‌کند.
حمزه امیری افزود: بنیاد ملی نخبگان نقش نظارتی و تامین اعتبار موردنیاز اجرای طرح را بر عهده دارد.
وی در ادامه به اجرای چند طرح مشترک با آموزش‌وپرورش اشاره کرد و گفت: طرح دوست علمی به‌منظور تعامل و ارتباط دانش آموزان با نخبگان اجرا می‌شود و هدف از اجرای آن بررسی مسائل آموزشی و تربیتی دانش آموزان، پرورش روحیه خودباوری و اعتماد به نفس دانش آموزان است.
 وی خاطرنشان کرد: برگزاری دوره‌های کارآفرینی، خلاقیت و ایده پردازی و تجلیل از دانش آموزان ممتاز از جمله طرح‌های دیگری است که با همکاری دستگاه تعلیم و تربیت اجرا می‌شود.
 امیری در پایان به اجرای جایزه علمی دکتر طولابی و دکتر محمدرضا حافظی اشاره کرد و افزود: با همکاری و مساعدت دکتر طولابی و دکتر حافظی جایزه علمی این عزیزان با هدف حمایت از دانش آموزان و دانشجویان مستعد اجرا می‌شود.
رئیس اداره استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان آموزش‌وپرورش لرستان هم از تحت پوشش قرار گرفتن 28 هزار دانش‌آموز پایه چهارم تا ششم دبستان در سال تحصیلی گذشته اشاره کرد و گفت: در سال تحصیلی جدید بالغ‌بر 39 هزار دانش‌آموز دوره دوم ابتدایی تحت پوشش برنامه ملی شهاب قرار خواهند گرفت.
سیده منصوره شاهرخی افزود: تا پایان شهریور قریب به 3 هزار و 231 نفر از معلمان؛ مدیران و معاونین و کارشناسان شهرهای تحت پوشش استان دوره‌های آموزشی لازم را برای اجرای بهتر این برنامه سپری خواهند کرد.

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا