یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

مراسم اختتامیه سومین جشنواره ملی تجلیل از خبرنگاران و رسانه‌های برتر در حوزه ایثار و شهادت در تالار سوره حوزه هنری تهران برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، در این مراسم که هم‌زمان با روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگار شهید «محمود صارمی» برگزار شد، امین ساکی از پایگاه خبری خرم‌آباد لرستان در بخش "استانی – گزارش" و نیز محمد رهبری‌نژاد از صدا و سیمای لرستان در بخش "استانی - گزارش خبری" موفق شدند که رتبه اول را کسب کنند.
شایان ذکر است برابر گزارش رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران و دبیر سومین جشنواره تجلیل از خبرنگاران و رسانه‌های برتر حوزه ایثار و شهادت، فراخوان سومین جشنواره تجلیل از خبرنگاران و رسانه‌های برتر در حوزه ایثار و شهادت پس از تصویب در شورای معاونان بنیاد از ۲۷ خردادماه شروع شد و تا ۲۴ تیرماه ارسال آثار به جشنواره ادامه یافت.
علیرضا کریمیان افزود: در این مدت ۱۴۰۲ اثر از ۵۸۷ نفر به این جشنواره ارسال شد که تعداد افراد شرکت کننده نسبت به دوره قبل جشنواره ۲۱ درصد افزایش یافته است. همچنین تعداد آثار دریافتی ۳۵ درصد افزایش داشته است. از جمع آثار دریافت شده، ۱۰۲۹ اثر مربوط به رسانه‌های استانی و ۳۷۳ اثر مربوط به رسانه‌های ملی هستند که نشان‌دهنده ریشه‌دار بودن فرهنگ ایثار و شهادت در همه رسانه‌ها، همه استان‌ها و همچنین بیانگر ارتباط مطلوب دبیرخانه جشنواره با تمامی رسانه‌ها‌ست. این آثار پس از دریافت در اختیار اعضای هیات داوران که از اساتید برجسته علوم ارتباطات هستند قرار گرفت تا به داوری آثار بپردازند.وی اظهار داشت: ۱۳۴ اثر در بخش خبر، ۳۲۲ مورد گزارش، ۶۷ مقاله، ۱۵۹ گفتگو، ۳۲۵ قطعه عکس، ۲۷۲ مورد فیلم، ۱۲۳ صدا به جشنواره ارسال شد‌.
کریمیان با اشاره به برگزیده شدن ۴۲ اثر در این جشنواره توسط هیات داوران، گفت: هرچند اقدامات همه رسانه‌ها در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت ارزشمند و قابل‌تقدیر است و وظیفه داریم از عملکرد همه رسانه‌ها اعم از مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری، صدا و سیما و شبکه‌های مجازی برای اقداماتشان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تشکر کنیم، اما بنا بر بررسی‌های مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد با توجه به حجم فعالیت‌های خبری مربوط به بنیاد شهید و امور ایثارگران ۳ رسانه به عنوان رسانه‌های برتر و یک رسانه هم به عنوان رسانه فعال درباره شهدای مدافع حرم تقدیر می‌شوند. در پایان این مراسم صداوسیما،
‌خبرگزاری ایسنا و روزنامه جمهوری اسلامی به دلیل حجم فعالیت‌های خبری مربوط به بنیاد شهید و امور ایثارگران و پایگاه خبری «شهید خبر» به دلیل پوشش اخبار و مطالب مربوط به شهدای مدافع حرم موردتقدیر قرار گرفتند‌.
در بخش مصاحبه در رسانه‌های سراسری رتبه اول به اسماعیل علوی از روزنامه ایران، رتبه دوم به سارا امیری از خبرگزاری آنا و رتبه سوم به الناز عباسیان از همشهری آیه و در قسمت استانی رتبه اول به زینب تاج‌الدین از روزنامه اصفهان زیبا از اصفهان، رتبه دوم به خدیجه سلمانی سولا از ایسنای اردبیل و رتبه سوم به فرینوش اکبرزاده از روزنامه سرخاب آذربایجان شرقی اختصاص یافت.
در بخش گزارش هم در رسانه‌های سراسری عطیه همتی از خبرگزاری مهر رتبه اول، زهرا کهندل از روزنامه همشهری رتبه دوم و سیدهادی کسایی‌زادگان مهابادی از خبرگزاری موج رتبه سوم و در قسمت استانی امین ساکی از پایگاه خبری خرم‌آباد لرستان رتبه اول، آسیه دهباشی از ایمنا اصفهان رتبه دوم و حسین صادقی از پایگاه خبری صدای نهاوند همدان رتبه سوم را به دست آوردند.
در بخش گزارش خبری و برنامه‌های صدا در سطح سراسری عباس سنجری از رادیو ایران رتبه اول، کیاناز کاوه از رادیو ایران رتبه دوم و سیروس رجبی از رادیو جوان رتبه سوم و در قسمت استانی نیز محمد رهبری نژاد از صدا و سیمای لرستان رتبه اول، فرانک سعیدی آریا از رادیو یزد رتبه دوم و الناز عزیزی از رادیو اردبیل رتبه سوم را کسب کردند.
در بخش مقاله و یادداشت در قسمت سراسری ناصر ملایی از ایسنا رتبه اول، علی حبیبی از ایرنا رتبه دوم و رقیه توسلی از روزنامه قدس رتبه سوم و در قسمت استانی نیز لیلا رحمان ستایش شیرازی از روزنامه سبحان فارس رتبه اول، سید حرمت الله موسوی مقدم از ایرنای ایلام رتبه دوم و معصومه امینی از صدا و سیمای زنجان رتبه سوم را کسب کردند.
در بخش خبر و در قسمت سراسری امیر صالحی از ایکنا و فاطمه معزغلامی از شهید خبر مشترکاً رتبه سوم را کسب کردند و در قسمت استانی نیز ناصر اسد زاده هروی از ایرنای خراسان رضوی رتبه نخست، مرضیه فلاح زاده ابرقویی از پایگاه خبری سرو ابرکوه یزد رتبه دوم و آزاده خرم از ایرنای ایلام رتبه سوم را کسب کردند.
در بخش عکس در قسمت سراسری عرفان کوچاری از تسنیم رتبه اول، سیده فرشته عبدی از ایسنا و ایکنا رتبه دوم و سعید کاظمی از شبستان رتبه سوم را کسب کردند. در قسمت استانی نیز محمود میربزرگ از خبرگزاری میزان سیستان و بلوچستان رتبه اول، ابوالفضل سلیمی از خبرگزاری ایسنای قزوین رتبه دوم و فائزه کابلی کفشگیری از پایگاه خبری گلستان ما از استان گلستان رتبه سوم را کسب کردند.
در بخش گزارش خبری و برنامه های صداوسیما در قسمت سراسری عاطفه میرسیدی رتبه اول، سید محمدرضا حسینی بای رتبه دوم و انسیه ایزدی نسب رتبه سوم را کسب کردند. در همین قسمت و در حوزه استانی سمیه صفری الموتی از قزوین، نوید سالم زاده از خوزستان رتبه دوم و مهران فارسی از باشگاه خبرنگاران فارس رتبه سوم را به دست آوردند. همچنین از خانواده خبرنگار شهید «محسن خزایی» خبرنگار شبکه خبر در سوریه که سال گذشته به شهادت رسید تجلیل شد.
شایان ذکر است در این مراسم حجج‌اسلام مسیح مهاجری مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی و سید رمضانعلی موسوی مقدم قائم مقام سازمان صدا و سیما هم حضور داشتند. منبع کمکی: روزنامه اطلاعات


محمد رهبری نژاد از صدا و سیمای لرستان

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا