یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر استعداد و قابلیت‌های استان لرستان در حوزه‌های مختلف گفت: آنچه مسلم است لرستان فقر استعداد ندارد، بلکه آنچه مردم را آزار می‌دهد بی‌توجهی به این استعدادها است.
به گزارش پایگاه خبری یافته، «مجید کیان پور» در گفت‌وگو با خانه ملت با اشاره به توانمندی‌های استان لرستان در زمینه صنعت و معدن، کشاورزی و گردشگری افزود: این استان یکی از حاصلخیزترین زمین‌های کشاورزی کشور را دارد، دامداری و دام‌پروری در آن رایج است، استعداد ویژه‌ای در بخش شیلات دارد و از مهم‌ترین مناطق دارای معادن سنگ به شمار می‌رود که به‌تبع آن نیز صاحب کارخانجات سنگ فراوان است.
 
لرستان در زمینه صنایع دستی بومی قابلیت‌های فراوانی دارد
وی خاطرنشان کرد: لرستان در زمینه صنایع دستی و بومی به‌ویژه درزمینه قالی‌بافی، گلیم‌بافی، جاجیم‌بافی قابلیت‌های فراوانی دارد از جاذبه‌های گردشگری، تاریخی و طبیعی متعددی از جمله قلعه فلک الافلاک، دریاچه گهر، گرداب سنگی، دشت‌های شقایق، آبشارهای فصلی و دائمی و تونل برفی برخوردار است اما متأسفانه با این همه استعداد و ظرفیت مورد بی‌توجهی و بی‌مهری قرار گرفته است که بدون تردید مدیران ارشد استان نیز در این بی‌توجهی بی‌تقصیر نیستند.
نائب رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی همچنین با انتقاد از بی‌توجهی دولت به قابلیت‌های صنعتی در لرستان تصریح کرد: در سال‌های اخیر صنایع این استان با مشکلات فراوانی دست‌وپنجه نرم می‌کنند و علیرغم وعده‌های فراوان، حال صنعت در استان لرستان روزبه‌روز بدتر می‌شود.
 
برخی از کارخانجات مهم استان در خطر تعطیلی قرار گرفته‌اند
عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی یکی از عوامل مؤثر درافزایش نرخ بیکاری جوانان این استان را وضعیت نابسامان صنایع موجود دانست و عنوان کرد: در سال‌های اخیر برخی از کارخانجات مهم استان در خطر تعطیلی قرارگرفته‌اند و مجبور به تعدیل نیرو شده‌اند و برخی دیگر هر لحظه ممکن است تعطیل شوند.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر در استان لرستان پروژه‌های مهمی در حوزه عمرانی و صنعتی وجود دارد که عملیات اجرای آنان بیش از یک دهه به طول انجامیده است اما همچنان در بلاتکلیفی محض به سر می‌برند که این وضعیت اصلاً شایسته مردم این استان نیست.
عضو مجمع نمایندگان استان لرستان در مجلس شورای اسلامی از دولت دوازدهم خواست دین خود را به لرستان ادا کنند تا شاید بی‌مهری چهار سال گذشته از ذهن آنان پاک شود.


 

دیدگاه‌ها   

#1 بیطرف 1396-05-16 12:00
خداوکیلی وانصافا وبیطرفانه دولت یازدهم نسبت
به دولتهای قبل دین خود را به لرستان بیشتر ادا کرد.
وانشاالله شما نمایندگان محترم لرستان درمجلس
بااستفاده ازتریبون بودجه استان محروم لرستان
را افزایش بدهید و همچنین دیگر مقامات استان
اهم از دولت واستاندار ومجلس خبرگان ونهاد سعی درافزایش اعتبارات تخصصی به لرستان نمایند و انشاالله تمام نمایندگان استان با همدلی وهمکاری با استاندارتلاشگرد ر کنارهم تاسال۱۴۰۰سرمایه گذاران
رابه استان دعوت وتمام سعی وتلاش خودشان را
برای رفع مشکلات مردم وبیکاری وتوسعه استان وایجاد شغل برای جوانان کل استان لرستان بنمایند
انشاالله.
نقل قول کردن
#2 اکبر-ظ 1396-05-16 17:30
لطفا شما نمایندگان محترم استان تلاش کنید تا دولت دوازدهم هم دین خود را به مردم لرستان ادا کند.
نقل قول کردن
#3 مهدی منصوری از حسن آبادشهرری 1396-05-17 05:42
خدمتی که دولت نهم و‌ دهم به لرستان کرد محاله دولتهای قبلی و بعدی کرده و بتونن بکنند.
دولت احمدی نژاد تو زمینه جاده سازی و وام مسکن بلاعوض تو تاریخ لرستان بی سابقه بود و‌الحق و‌الانصاف تو‌یاد همه لرستانیها باقی خواهد ماند.
امیدوارم‌این دولت هم دینشو به لرستان ادا کنه.
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا