یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر نیرو باید حق لرستان را در تخصیص آب ادا کند، گفت: بسیاری از روستاهای ازنا مشکل آب آشامیدنی سالم دارند، در برخی از روستاهای دورود نیز مشکل آب هنوز حل نشده است.
http://yaftenews.ir/images/stories/portre/portre92/kianpoor2.jpgبه گزارش یافته، "مجید کیانپور" در گفت‌وگو با تسنیم، به مشکلات آب شرب برخی از روستاهای شهرستان دورود و ازنا اشاره کرد و اظهار داشت: بسیاری از روستاهای ازنا (بخش جاپلق) مشکل آب آشامیدنی سالم مشکل دارند، در برخی از روستاهای دورود نیز مشکل آب هنوز حل نشده است.
وی افزود: با توجه به اینکه دولت حدود 900 مجتمع نیمه تمام آب آشامیدنی در دست اجرا دارد جا دارد بحث آب لرستان را نیز به طور ویژه ببیند تا مشکل آب مردم حل شود نه اینکه مردم در روستاها برای آب آشامیدنی با گرفتاری و نگرانی سر کنند.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اکنون در بخشی از روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان دورود و ازنا هنوز آب آشامیدنی سالم وجود ندارند که باید وضعیت آب آن‌ها تعیین تکلیف شود.
وی بیان کرد: مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان با این بهانه که مردم برای خرید انشعاب مراجعه نمی‌کنند برای رفع مشکل این روستاها اقدام نمی‌کنند در حالی که خرید انشعاب دلیلی برای عدم انجام کار نیست، باید پای کار باشند و مشکل را برطرف کنند.
کیانپور تصریح کرد: دولت امسال 300 میلیون دلار از صندوق ذخیره ارزی برای بخش آب اعتبار گذاشته است که پول خوبی است که کار انجام شود، سال گذشته نیز 500 میلیون دلار بوده است که کمک قابل توجهی به شبکه آب آشامیدنی روستاها می‌کند.
وی تأکید کرد: دولت باید به مشکل آب روستاهای استان توجه داشته باشند و به صورت ویژه مشکل را حل و فصل کنند.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از سد کمال صالح حق آبه آب شرب منطقه جاپلق ازنا را داشتیم اما هنوز تحقق پیدا نکرده و مجتمع انتقال آب آن هنوز نیمه تمام است که باید تعیین تکلیف شود.
وی افزود: گاهی احساس می‌شود جای نماینده با جای دستگاه‌های اجرایی عوض می‌شود، کسی که مسئول اجرایی است باید کار را پیگیری کند اما نمی‌کند، نماینده باید پیگیری کند در حالی که وظیفه نماینده کار اجرایی و اعتبار گرفتن نیست.
کیانپور عنوان کرد: باید خود دستگاه اجرایی پای کار بیاید و کار را انجام دهند وظیفه نماینده صرفاً قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون است ولی آن‌قدر مسائل خوب پیگیری نمی‌شود که باید نماینده از صفر تا صد کار را پیگیری کند.
وی بیان کرد: الان مردم منطقه گرجی ازنا که نزدیک سه هزار نفر سکنه دارد مشکل آب دارند که باید پیگیری لازم انجام شود.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وزیر نیرو حق لرستان را در بحث تخصیص ادا کند چرا لرستانی که جز سرشاخه‌های دز و کرخه است باید از تخصیص آب مورد نیاز برای توسعه صنعت کشاورزی و دام‌پروری بماند؟ چرا نباید مردم آن آب شربی برای خوردن داشته باشند؟!
وی اظهار داشت: استان لرستان بیش از 600 کیلومتر مکعب آب نیاز دارد اما عملاً تخصیصی که می‌خواهند بدهند حدود 130 میلیون مترمکعب است یعنی حدود 20 درصد نیاز ما را تأمین می‌کند و این در حالی است که لرستان از نظر بحران بیکاری رتبه نخست را دارد.
کیانپور افزود: تخصیص آب برای کشاورزی و دامپروری لرستان با اولویت آب شرب به طور حتم تأمین شود، در استانی که حدود 12 میلیارد متر مکعب حجم تولیدی آب دارد که چهار میلیارد عبوری و هشت میلیارد تولیدی است باید تخصیص مناسبی داشته باشد.

دیدگاه‌ها   

#1 اکبر-ظ 1396-04-25 21:19
حق استان استفاده مردم از منابع ابی خودشان است .حق استان یعنی ساخت سد برای شهرهای استان نه گدایی حق ابه از خوزستان .
نقل قول کردن
#2 شهروندخرم ابادی 1396-04-26 00:12
درود بر نماینده مردم درود و ازنا که پیگیر حق ابه مردم و کشاورزان است جرا مسولین اب و فاضلاب و امور اب استان پیگیر حق قانونی مردم نیستند ایا پیگیری از یک حق از وزارتخانه برای انان تبعاتی مبنی از دست دادن پست مدیریتی می باشد و یا سکوت را بهتر می بینند.
نقل قول کردن
#3 علی 1396-04-26 13:20
شما که اب ندارید با چه حقی اب شیرین الیگودرز را برای قم پمپاز کرده اید که لیتری 1500 تومان بفروش میرسانند.
نقل قول کردن
#4 دالوند 1396-04-29 01:47
آیا این درست است که ثانیه ای صد و هشتاد میلیون لیتر آب از الیگودرز لرستان به اراک و اصفهان و قم پمپاژ شود و پانصد روستای لرستان یا تانکر آبرسانی شود و اکثر زمینها از نوع دیم باشد؟
نقل قول کردن
#5 صدرا 1396-04-29 22:29
لرستان را محروم و عقب نگهداشتن تا کویر خود را گلستان کنند
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا