یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس از کمبود یک هزار و ۸۰۰ پزشک در مناطق محروم خبر داد و گفت: وزارت بهداشت مشکل کمبود پزشک را رفع کند.
به گزارش یافته، "مجید کیان‌پور" در گفت‌وگو با خانه ملت، از کمبود یک هزار و 800 پزشک در مناطق محروم خبر داد و گفت: طبق اظهارات معاون درمان وزارت بهداشت در مناطق محروم کمبود یک هزار و 800 پزشک دیده می‌شود که این موضوع دسترسی عادلانه مردم را به خدمت درمانی با مشکل مواجه کرده است؛ البته این آمار مربوط به سال 93 است.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی مشکل کمبود پزشک در مناطق محروم را جدی خواند و با تأکید بر اینکه وزارت بهداشت باید خدمات درمانی در مناطق محروم را افزایش دهد، افزود: در سال‌های اخیر با اجرای طرح تحول نظام سلامت شاهد اقدامات خوبی در حوزه بهداشت و درمان کشور بوده‌ایم اما هنوز بسیاری از مناطق کشور از این حیث محروم بوده به‌گونه‌ای که تجمع پزشکان در شهرهای بزرگ از جمله تهران سبب کاهش تعداد پزشکان در شهرهای کوچک و مناطق محروم کشور شده است.
 
کمبود پزشک نداریم مشکل توزیع نامناسب پزشک وجود دارد
 وی ادامه داد: در کشور کمبود جدی پزشک وجود ندارد بلکه توزیع نامناسب پزشکان موجب تراکم پزشکان در پایتخت شده در حالی که در مناطق محروم با کمبود پزشک مواجه هستیم.
وزارت بهداشت باید از جایگاه قانونی خود برای تخصیص سهمیه پزشک به مناطق مختلف کشور، مشکل کمبود پزشک در مناطق محروم را حل کند
کیان پور با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت باید از جایگاه قانونی خود برای تخصیص سهمیه پزشک به مناطق مختلف کشور، مشکل کمبود پزشک در مناطق محروم را حل کند، گفت: باید در مراکز شهرهای پرجمعیت حداقل یک متخصص در زمینه هر یک از تخصص‌های عمومی و جنرال فعالیت کند اما متأسفانه در حال حاضر این‌گونه نیست.
 
دولت باید برای پزشکانی که در مناطق محروم خدمت می‌کنند امتیازات ویژه‌ای در نظر بگیرد
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه دولت باید برای پزشکانی که در مناطق محروم خدمت می‌کنند امتیازات ویژه‌ای در نظر بگیرد، افزود: ارائه تسهیلات به پزشکان، بومی گزینی و تجهیز بیمارستان‌ها به امکانات و تجهیزات پزشکی روز و کارآمد از جمله راهکارها و مشوق‌هایی است که می‌تواند در ماندگاری پزشکان در مناطق محروم نقش مؤثری داشته باشد از این رو انتظار می‌رود وزارت بهداشت در جهت تجهیز بیمارستان‌ها اقدام کند.
نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته ورود بخش خصوصی به حوزه بهداشت و درمان می‌تواند برای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی کارساز باشد اما این ورود باید کاملاً قانونمند و هدفمند باشد.

دیدگاه‌ها   

#1 اکبر-ظ 1396-04-23 19:52
نماینده محترم میتونید سخن خودتون را به اینصورت اصلاح کنید کمبود پزشک نداریم اما کمبود پزشک مجرب داریم .
نقل قول کردن
#2 سعید 1396-04-23 23:44
سلام نماینده محترم کمبود پزشک نداریم به دلیل کم کاربودن برخی مسئولانمون در این استان علی الخصوص حوزه انتخابیه جنابعالی هر پزشکی که میاد بعد از دو ماه فرار میکنه برو بپرس بگو پزشک متخصص زنان و زایمان تو شهر به جز یک نفر داری یا نه ؟همون یکی هم همیشه در دسترس نیست یکی اومد از بس اذیتش کردند رفت الیگودرز و اونجا بهش امکانات دادن وقتی بروجرد میریم ۹۰درصد بیماران دورودی هستند چون پزشک نمیاد اینجا به جا اینکه بهش مطب بدهند یا باش همکاری کنند دوستان سر راهش سنگ‌می اندازند وشهرهای دیگر میبرنش
نقل قول کردن
#3 سعید 1396-04-24 09:32
بزرگوار نظرات رو بزار نه طرفداری کن از شخص خاص
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا