یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: 2 هزار و 700 مرکز بهداشتی درمانی در کشور در دولت تدبیر و امید ساخته شده است.
علی‌اکبر سیاری روز چهارشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی مرکز جامع سلامت لرستان افزود: در حال حاضر پنج هزار و 700 مرکز بهداشتی درمانی با وسعت 2 میلیون مترمربع و با اعتبار 40 هزار میلیارد ریال در دست احداث است که با مشارکت مردم، خیرین و بخشی از اعتبارات دولتی ساخته می‌شوند.
وی اضافه کرد: در این مدت 20 هزار مرکز بهداشتی درمانی در کشور با اعتبار یک هزار میلیارد ریال تعمیر و تجهیز شده است.
به گفته وی در حوزه بهداشت و درمان در طول دولت تدبیر و امید به‌اندازه 30 سال گذشته سرمایه‌گذاری و فعالیت شده است و این اقدامات از روستاها آغاز شد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین گفت: اعتبارات برنامه پزشک خانواده روستایی از سه هزار میلیارد ریال در دولت قبلی به 24 هزار میلیارد ریال رسیده و تعداد پزشکان در روستاها نیز از 2 هزار و 400 تن به شش هزار و 800 پزشک رسیده است.
سیاری بیان کرد: اعتبارات حوزه عمرانی وزارت بهداشت در دولت تدبیر و امید 35 برابر شده به‌طوری که از سال 82 تا 92 کل اعتبارات حوزه عمرانی بهداشت 2 هزار میلیارد ریال بوده در حالی که در این دوره 10 هزار میلیارد ریال در راستای تعمیر و تجهیز مراکز بهداشتی درمانی و 20 هزار میلیارد ریال جهت احداث هزینه شده است.
سیاری ادامه داد: در حوزه درمان در مدت 90 سال 80 هزار تخت ساخته‌شده و در این دولت 27 هزار تخت در مدت سه سال ساخته شده است.
به گزارش ایرنا امروز علاوه بر آغاز عملیات اجرایی مرکز جامع سلامت لرستان، عملیات ساخت 234 طرح بهداشتی درمانی با اعتبار یک هزار و 600 میلیارد ریال در این استان آغاز شد.

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا