یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: چنانچه نتوانیم اشتغال جوانان جویای کار را تامین کنیم این موضوع که ظاهری اقتصادی دارد تبدیل به یک معضل اجتماعی خواهد شد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، "حبیب‌الله خجسته‌پور" در کارگاه آموزشی توجیهی نخبگان کمیسیون برنامه‎ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه یکی از تاثیرات مسائل اقتصادی بحث اشتغال است، اظهار کرد: در سال‎های اخیر مقام معظم رهبری در نام‌گذاری سال‌ها تاکید ویژه روی مباحث اقتصادی داشتند و در هر سالی موضوعی را که نام‌گذاری کردند از اصلاح الگوی مصرف گرفته تا اقتصاد مقاومتی با پسوند اقدام و عمل یا تولید و اشتغال، حمایت از کار و سرمایه ایرانی و... معمولاً توجه و نگاه ویژه ایشان به مباحث اقتصادی بوده است.
 وی ادامه داد: علت این‌همه تاکید این است که در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی کسانی که این مدل نظام را در جهان نمی‎پسندیدند به دنبال ایجاد خلل در روند شکل‎گیری و پیشرفت این مملکت بودند.
 خجسته‌پور گفت: زمانی با کودتا، اختلاف‌افکنی بین گروه‎های قومی و قبیله‌ای، جنگ تحمیلی 8 ساله را بر کشور تحمیل کردند اما به نتیجه نرسیدند و به دنبال این بودند که نظام را از درون ساقط کنند که این مهم حوزه‎های فرهنگی و اقتصادی را در بر می‎گرفت.
 این معاون استاندار با تاکید بر اینکه اقتصاد و معاش موضوعی است که چنانچه از جامعه‎ای گرفته شود می‌تواند سایر شئون زندگی را تحت تاثیر قرار دهد، خاطرنشان کرد: دشمن اقتصاد کشور را نشانه‌گیری کرده و چنانچه به این مهم ضربه بزنند سایر شئون را تحت تأثیر قرار می‎دهد تا ما را از مسیر حرکت به سمت ارزش‎های والای انسانی باز بدارند.
 وی با اشاره به اینکه یکی از تاثیرات مسائل اقتصادی بحث اشتغال است و چنانچه نتوانیم اشتغال جوانان جویای کار را تامین کنیم این موضوع که ظاهری اقتصادی دارد تبدیل به یک معضل اجتماعی خواهد شد، افزود: چنانچه موضوع اجتماعی را نتوانیم مدیریت کنیم تبدیل به معضل و معضلات سیاسی می‌شود و اگر این دو دست‌به‌دست هم دهند و نتوانیم معضلات سیاسی را مدیریت کنیم این موارد تبدیل به امنیتی خواهد شد که هم نظام را مورد هدف قرار می‌دهد و هم جامعه انسانی را، این‌ها مهارت علت و معلولی دارد و باید به دنبال رفع این علت و معلولی‌ها باشیم.
 معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان راه‌حل مشکل اشتغال را ایجاد تولید در حوزه سخت‎افزاری نرم‌افزاری قلمداد کرد و با تأکید بر اینکه برای تولید باید تقاضا داشته باشیم تا بتوانیم محصولات را عرضه کنیم، یادآور شد: اگر بازار تقاضا با تولیدات و محصولات کشورهای دیگر رفع کردیم قطعاً دیگر نیازی به تولید آن کالا نیست و ما نمی‌توانیم تولیدی و به دنبال آن اشتغالی داشته باشیم؛ درحالی‌که راه‌حل مشکلات اشتغال توجه به بحث تولید داخلی و مبارزه با قاچاق کالاست و این مبارزه باید جدی باشد و در این راستا مردم آگاهی کامل داشته باشند.
 وی گفت: متأسفانه بخشی‎ نگری می‌کنیم نتایج و تأثیرات و آینده را در نظر می‌گیریم و فکر می‌کنیم که خرید کالای قاچاق به نفع ماست.
 خجسته‎پور با بیان اینکه باید تقاضا برای خرید کالای ایرانی فرهنگ‌سازی شود، ادامه داد: نگاه جامعه به قاچاقچیان مواد مخدر و کالا دو نگاه متفاوت است ضرر قاچاقچی کالا برای جامعه کمتر از قاچاقچی مواد مخدر نیست.
 معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان اضافه کرد: مقام معظم رهبری علاوه بر اینکه در راستای استفاده از تولید ملی از لحاظ حکومتی به ما دستور می‌دهد از لحاظ شرعی نیز به ما کارگزاران تکلیف می‌کند. چرا که قاچاق کالا اثرات سویی بر حوزه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، امنیتی، بازار، تولید و اشتغال و... دارد.
 وی اظهار کرد: باید این مباحث را به بطن خانواده‌ها بکشانیم و آگاهی لازم را به آنان دهیم که در این راستا نهادهای فرهنگی نظیر آموزش و پرورش و آموزش عالی در این راستا وظیفه خطیر و سنگینی دارد.
 خجسته پور عنوان کرد: اینکه مقام معظم رهبری هر ساله شعاری را اعلام کند و ما به نصب بنر، تراکت و پلاکاردی اکتفا کنیم به وظیفه خود عمل نکردیم بلکه باید این موضوع عملیاتی شود چراکه اشتغال راهش تولید و استفاده از کالای داخلی است البته تولیدکنندگان باید استاندارد لازم را رعایت کنند و کالاهایی را به بازار عرضه کنند که نه‌تنها قابل‌رقابت با کالای خارجی باشد بلکه بهتر و باکیفیت‌تر باشد.
 وی یادآور شد: یک سری از کالاها در داخل کشور تولید نمی‌شود و لاجرم نیازمند واردکردن این دست از کالاها هستیم، کالاهایی که نیاز است وارد کنیم باید از مبادی رسمی وارد شوند و از جاه‌هایی وارد شوند که حق‌وحقوق جامعه انسانی ما را بپردازند.

دیدگاه‌ها   

#1 شهرام 1396-01-30 15:44
اشکال نداره اقای خجسته بورماکنسرت داریم نگران بیکاری واشتغال نباشید.
نقل قول کردن
#2 مردآزما 1396-01-30 16:09
جناب معاون شما و دولت که ادعا دارید نرخ بیکاری را تک رقمی کردید
نقل قول کردن
#3 علی 1396-01-30 16:17
بیکاری با حرف حل نمیشود مسئول عزیز نگاهی به کار های عمرانی نیمه تمام وپروژه های تعطیل استان بیندازید غم وافسردگی ما جوانان لرستان وخرم آباد را فراگرفته است کار در خرم آباد به غیر بومی هاداده میشود ومامردم خرم آباد در شهر خود غریبیم.مسئول با غیرتم آرزوست.
نقل قول کردن
#4 شهرام 1396-01-30 18:09
دوست عزیزمون علی اقاازبروره های نیمه تمام گفتندچندنمونه روعرض می کنم راه اهن ازناالیگودرزاصف هان که درسال 90شروع شده بعدازگذشت چندسال درتاریخ 23اذربارسال اعلام شدکه بروزه تعطیل است واخرین امارازبیشرفت فیزیکی این طرح 15درصداعلام شده طرح ازادسازی قلعه طرح ازادسازی حریم امام زاده زیدابن علی طرح ساماندهی رودخانه خرم اباد طرح هتل صخره ای طرح ازادراه خرم اباداراک طرح راه اهن درودخرم ابادخرم اباداندیمشک مسکن مهرمعضلات مربوط به حاشیه نشینی طرح نیروگاه هزارمگاواتی عدم تعیین تکلیف بارسیلون چرم وبوست یخچال سازی ماشین سازی وطرح هایی که بنده اطلاع ندارم واقعاچهارسال فرصت کمیه البته تنهامقصراقای بازوندنیست فقط خواهشاادعانکنن برای توسعه استان خیلی زحمت کشیدن البته ازدولتی که وزیرمسکنش اواخرسال گذشته اعلام کردکل بودجه عمرانی 20هزارمیلیارده البته اگردرست باشه ووزیرصنعتش اواخرسال گذشته اعلام کردحتی یک ریال ازیارانه هابه تولیداختصاص داده نشده ازاین بیشترهم نبایدتوقع داشته باشیم.
نقل قول کردن
#5 اکبر-ظ 1396-01-30 18:18
تبدیل به معضل شده نه اینکه در اینده خواهد شد .
نقل قول کردن
#6 شهرام 1396-01-30 18:23
واقعااقای استانداربرای مسیله پحاشیه نشینی چه کاری انجام دادن ایابه صورت ناشناس درخیابان هاقدم زده اندخبری ازکودکان کارگرفتن چندباروعده دادن متکدیان ومعتادان متجاهرروجمع می کنیم حتی تاریخ معین کردن انجام شدیانه ایابرای ایمن سازی علی ابادوگل سفیدومابقی محلات ازاین دست درمقابل زلزله کاری انجام دادن چندبارایشون تاریخ معین کردندبرای ازادسازی قلعه واحداث موزه مفرغ وازادسازی حریم امامزاده چی شد ایایک بارکی درقدوقواره بارک شابوری که خیلی هم اونجورکه اقایون ادعادارن چیزعجیب وغریبی نیست بایدبعدازگذشت یک سال وچندماه نیمه کاره باشه برج های دوقلوچی اونم ازطرح بایلوت شدن استان برای اقتصادمقاومتی اگربخوام بگم مثنوی هفتادمن میشه این هاروگفتم که اثبات کنم مردم رواین دولت به اصطلاح تدبیروامیدبابی تدبیری هاش ناامیدکرده
نقل قول کردن
#7 کوکلا 1396-01-30 18:48
البته این اتفاق افتاده و نشانه های معضل بیکاری مثل بزهکاری فساد و اعتیاد و خودکشی دیده می شود
نقل قول کردن
#8 امیر 1396-01-30 19:46
به نقل از علی:
بیکاری با حرف حل نمیشود مسئول عزیز نگاهی به کار های عمرانی نیمه تمام وپروژه های تعطیل استان بیندازید غم وافسردگی ما جوانان لرستان وخرم آباد را فراگرفته است کار در خرم آباد به غیر بومی هاداده میشود ومامردم خرم آباد در شهر خود غریبیم.مسئول با غیرتم آرزوست.

اکثر کارمندان ادارات از شهرهای اطراف هستن که با پارتی بازی استخدام شدن چون مدیر کل یا رئیس اداره همشهری اوناست
نقل قول کردن
#9 شهروند 1396-01-31 08:16
بعد از سالها یک معاون بومی حرف کارشناسی و حسابی زده که به نوبه خودم ازش تشکر می‌کنم. دوستان چنان نوشته اند که انگار عقب ماندگی لرستان از تقصیرات ایشون است. هشت سال در دولت عدالت نفت بشکه ای صدو چهل دلار به فروش رفت!!!چی به لرستان رسید!!!که حالا با نفت پنجاه دلار برسد!!
نقل قول کردن
#10 کارگر 1396-01-31 08:23
به نقل از امیر:
به نقل از علی:
بیکاری با حرف حل نمیشود مسئول عزیز نگاهی به کار های عمرانی نیمه تمام وپروژه های تعطیل استان بیندازید غم وافسردگی ما جوانان لرستان وخرم آباد را فراگرفته است کار در خرم آباد به غیر بومی هاداده میشود ومامردم خرم آباد در شهر خود غریبیم.مسئول با غیرتم آرزوست.

اکثر کارمندان ادارات از شهرهای اطراف هستن که با پارتی بازی استخدام شدن چون مدیر کل یا رئیس اداره همشهری اوناست

احسنت کاملا موافقم. ما خرم آبادی ها هم که طبق معمول باید بریم استانهای دیگه دنبال کار یا بریم بنگلادش شکار ببر بنگال
نقل قول کردن
#11 خادم ملت 1396-01-31 08:34
آقای محترم شما که اینقد حرف رهبری برات مهمه حرف ایشون در سال ۷۰ مبنی بر آزادسازی قلعه رو اجرایی کنید چرا که گره کور اشتغال این شهر تو اجرایی کردن حرف ایشونه.
قلعه رو آزاد و ثبت جهانی کنید و رودخانه رو لایه روبی بعد شاهد ورود توریست و سرمایه گذار باشید.
سرمایه گذار تا شهر وجهه جهانی نداشته باشه وارد نمیشه الله وکیلی جلسه ای بذارید و بعد با حضور کارشناسان معتبر در مورد آزاد سازی قلعه مباحثه کنید
یک ساعت بعد مباحثه همتون آه می کشید که چرا قبل ترها این کار رو نکردید.
آقای محترم در رابطه با آزادسازی قلعه با شهرستانهای اطراف بنا به دلایلی صحبت نکنید بلکه با کارشناسان معتبر کشور که صاحب رزومه هستن گفتمان داشته باشید.
نقل قول کردن
#12 پویا 1396-01-31 10:46
آفرین به علی آقا واقعا همینطوره هر اداره ای که میری تعدادی جوان زیر سی سال مشغول کارند که معلوم نیست کی استخدام شدند واکثر آنها هم بومی نیستند اگه کار نیست اینا چی میگن اگه هست که باید اولویت باجوانهای شهر خودمان باشد.انصاف کجاست خدا می داند
نقل قول کردن
#13 شهرام 1396-01-31 11:21
ورزشگاه خرم اباد دهکده المبیک روهم اضافه می کنم طرح ساماندهی بل بزرگ روهم اضافه کنیدطرحی که اتفاقاهمین سایت یافته خودمون هم اون رومنتشرکردرییس میراث فرهنگی وقت طوری خبرروگفت انگاریک هفته بعدبه بهره برداری می رسید حتی گفت شروع شده کارخانه سیمان خرم ابادبیمارستان بروجرددردمن ازاینه که اقای استاندارگفته بودمن اینقدربرای توسعه استان زحمت کشیدم که دیگه احتیاج نیست چهارسال دیگه بمونم مردم شهرهای دیگراستان هم برای اینکه استاندارغیربومی روی مردمن این استان باکارهای نکردش منت نداشته باشه طرح های شهرخودشون رواعلام کنن.
نقل قول کردن
#14 شهرام 1396-01-31 11:24
طرح تکمیل بام خرم اباد........... ....منتظرم
نقل قول کردن
#15 علی 1396-01-31 13:56
بیکاری باید با ایجاد اشتغال مدیریت شود، مسئول ایجاد اشتغال و بسترهای ایجاد اشتغال دولت است و استاندار نماینده دولت
نقل قول کردن
#16 مادر 1396-01-31 14:24
پسر من میخواد بره آفریقای جنوبی برای کار.واقعا آفرین وصد آفرین به مسئولین زحمتکش که اینقدر به فکر قشر جوان هستند
نقل قول کردن
#17 شهروند 1396-02-01 12:47
کلا مثل اینکه وظیفه ی مسئولین در هر جایگاهی شده دادن آمار مصائب و ذکر مصیبت
بدبخت به مایی که بگیم:وای عجب حرفایی میزنه!
وظیفه ی مسئول همونطور که از اسمش پیداست؛یعنی پاسخگویی
ای کاش معادل پارسی اون رو همیشه به کار ببریم
تا به جای دادن آمار،مسئول(پاسخگو)باشن
اما بذر پاسخگو نبودن رو چه کسی در این مملکت کاشته؟
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا