یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با تکذیب خبر تعطیلی زاگرس خودرو بروجرد اعلام کرد این واحد صنعتی به عظیم خودرو واگذار شده و در حال حاضر فعال است.
به گزارش یافته، "محمدرضا صفی خانی" در گفتگو با ایرنا افزود: این کارخانه تعطیل نشده است و تعدادی کارگر همیشه در آن فعال هستند.
وی با بیان اینکه دیروز پروانه فعالیت برای عظیم خودرو صادر شد و اکنون عظیم خودرو این واحد صنعتی را در اختیار دارد، گفت: این واحد صنعتی تا قبل از این واگذاری نیز در بخش رنگ با شرکت سایپا قرار داشت و کارگرانی در این واحد مشغول کار بودند.
وی با تاکید بر اینکه زاگرس خودرویی دیگر در کار نیست، افزود: عظیم خودرو این واحد صنعتی را به صورت اجاره به شرط تملیک 10 ساله در اختیار گرفته و به صورت رسمی و محضری متعهد شده است که این واحد صنعتی را ظرف مدت 6 ماه بهره‌برداری کامل و قراردادهای خود را احیا کند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: عظیم خودرو قراردادهایی با زامیاد و یک شرکت چینی منعقد کرده و به دنبال این است که برند پروتون را نیز به این واحد صنعتی برگرداند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز با تکذیب تعطیلی و بیکار شدن کارگران عظیم خودرو اظهار کرد: در حال حاضر 40 کارگر در این کارخانه مشغول کار هستند و 28 کارگر از 15 اردیبهشت‌ماه امسال به کار گرفته می‌شوند.
علی آشتاب افزود: عظیم خودرو چندین قرارداد بزرگ نیز با شرکت‌های مختلف منعقد کرده است.
کارخانه زاگرس خودرو در بخش اشترینان شهرستان بروجرد و در سه‌راهی بروجرد - ملایر - نهاوند قرار گرفته ‌است و از سال 1375 شروع به فعالیت کرد.
این شرکت با کارخانجات خوروسازی پروتون مالزی قرارداد داشت و خودروهایی با نام پروتون تولید می ‌کرد. این کارخانه در دولت قبل در آذرماه سال 91 به دلیل مشکلات مالی تعطیل شد و بیش از 400 کارگر آن بیکار شدند.
اخیرا با تلاش و پیگیری دولتمردان دولت تدبیر و امید مشکل این واحد صنعتی با واگذاری به عظیم خودرو برطرف شده و این شرکت ملزم شده است ظرف مدت 6 ماه از تمام ظرفیت تولید این کارخانه استفاده کند.
برخی رسانه‌ها روز چهارشنبه خبر تعطیلی زاگرس خودرو را منتشر کردند که از سوی مسئولان مربوطه تکذیب شد.

دیدگاه‌ها   

#1 علی 1396-01-30 21:58
هیچگاه زاگرس خودر در دولت قبل تعطیل نشده است
نقل قول کردن
#2 آرمین 1396-01-31 00:59
حیف هست این کارخونه تعطیل بشه :sad: خودروهای باکیفیت وقشنگی قدیم تولید می کرد، پروتون جن 2 و ایمپیان!
نقل قول کردن
#3 آرمین 1396-01-31 01:02
به نقل از علی:
هیچگاه زاگرس خودر در دولت قبل تعطیل نشده است

دقیقا سال آخر دکتر احمدی نژاد که پراید ۲۰ میلیون شد زاگرس خودرو هم داشت ورشکست و نابود میشد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا