یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

برای تامین آب شرب پایدار جمعیت آتی شهرستان‌های کوهدشت و چگنی و آب کشاورزی ایستگاه‌های پمپاژ شهرستان پل‌دختر با مشکل مواجه هستیم و تنها راه‌حل، احداث سد معشوره است.
http://yaftenews.ir/images/94/94-5a/mashoore.jpgبه گزارش یافته، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با اشاره به اینکه احداث سد معشوره یک ضرورت انکارناپذیر برای شهرستان‌های پل‌دختر، کوهدشت و چگنی است، اظهار کرد: با کمک مدیریت ارشد استان، بعد از حل مشکل تخصیص آب سد و توافق وزارت نیرو و طی مراحل اداری و قانونی و رفع موانع و مشکلات، سد معشوره اجرایی خواهد شد.
«رضا میرزایی» گفت: سد معشوره در صورت عملیاتی شدن، هیچ ضرر و زیانی برای شهرستان پل‌دختر نخواهد داشت. این سد علاوه بر مهار بخشی از سیلاب‌های مخرب فصلی، آب تنظیمی موردنیاز ایستگاه‌های پمپاژ واشیان، جایدر، چم مهر و موتور تلمبه‌های مجاز پایین‌دست را در فصول کم‌آبی رودخانه تامین خواهد کرد.
میرزایی افزود: طراحی این سد براساس سیلاب‌های فصلی زمستانه و بهاره است نه دبی پایه رودخانه و حقابه‌های پایین دست شهرستان‌های پل‌دختر و چگنی و حقابه زیست محیطی رودخانه کشکان در آن دیده خواهد شد.
وی با بیان اینکه آب و سد‌سازی یک موضوع کاملاً تخصصی است، عنوان کرد: طی سال‌های گذشته اطلاعات نادرستی از طرف افراد غیر مطلع و غیر کارشناس در خصوص اجرایی شدن سد معشوره به مردم شهرستان پل‌دختر داده‌شده و این موضوع کشاورزان پایین‌دست که تنها منبع درآمد و ارتزاق‌شان رودخانه کشکان بوده را نگران کرده است.
میرزایی تاکید کرد: سد معشوره برای شهرستان پل‌دختر منشا خیر و برکت است و حقابه کشت تابستانه آن‌ها را نیز تامین خواهد کرد.
منبع: همشهری

دیدگاه‌ها   

#1 علی 1396-01-30 16:10
به امید اینکه سد معشوره باکار کارشناسی ودر نظرگرفتن تمام جنبه های فنی به شکل کاملا کارشناسی شده ساخته شود تا همه مردم استان بخصوص کوهدشت وچگنی وپلدختر عزیز از مزیتهای آن بهره مند شوند وای کاش به جای ساخت سد غیر کارشناسی سیمره سد معشوره در بالادست آن ساخته میشد به عنوان یک کارشناس مکانیک نیروگاه احداث سدهای مخزنی کم حجم باتوان تولید برق را برای استان عزیزمان امری ضروری میدانم باتشکر از سایت یافته.وسربرزی لرسو.
نقل قول کردن
#2 اکبر-ظ 1396-01-30 18:24
خرم اباد هم نیاز مبرم به سد دارد .خیلی از چاهها خشک شدن مسئولین می بایست از حالا به فکر چاره اندیشی باشند اگر همین جوری پیش بره استفاده از تانکر برای تهیه اب شرب مردم دور از انتظار نیست .
نقل قول کردن
#3 جمشید لرستان 1396-01-30 22:47
چه اشکال داره اب الیگودرز شد قمرود و....
سیمره هم رفت برای سد سیمره ایلام ...
حالا چه اشکالی داره کشکان هم به اسم سرشاخه دز بره برای خوزستان :o
بعدش هم کوهدشت که زمین کشاورزی نداره که بخاد ابی کشت کنن :-*
نقل قول کردن
#4 حسینی 1396-01-31 09:42
باید فکری برای اب های روان استان بشه با آب خیز داری میتوان هم جلوی سیلابهای فصلی و گرفت و برای سطح ابهای زیر زمینی هم مفید است
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا