یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش لرستان گفت: تکریم معلم، تکریم علم، دانایی، دانش و خردمندی است.
به گزارش پایگاه خبری یافته، "خدانظر دریکوند" در مراسم نکوداشت زنده‌یاد "سید مهدی شاهرخی" مدیر فقید دبیرستان امام (ره) شهرستان خرم‌آباد که امروز به همت انجمن معلمان فیزیک لرستان در سالن پردیس فرهنگیان علامه طباطبایی برگزار شد، معلمی را شغل انبیاء برشمرد و افزود: معلمین به پیروی از انبیاء به دنبال دستیابی به سعادت و خوشبختی بشریت گام برمی‌دارند.
وی خاطرنشان کرد: بشریت در مسیر به کمال رسیدن خود به تاریکی‌ها، به جهل‌ها، به‌سختی ها و به نادانی‌ها بر خواهد خورد و آن‌هایی که این مسیر را با برافروختن شمع دانایی و دانش روشن می‌کنند، پیامبران و معلمان‌اند. وی بر این نکته تأکید کرد که معلم مسیر توسعه، پیشرفت و به کامل رسیدن را مشخص خواهد کرد و افزود: کمال انسانیت علاوه بر یادگیری و فهم مسائل دینی، یادگیری علم و دانش و فتح کردن قله‌های دانایی است.
دریکوند فقر، بیکاری و بی‌سوادی را منشأ آسیب‌های اجتماعی برشمرد و گفت: هراندازه که جامعه به سمت یادگیری علم، دانش و دانایی حرکت کند؛ به همان میزان از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی دور خواهد شد.
وی رشد در بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی، اقتصادی و اجتماعی را یک ضرورت برشمرد و تأکید کرد: ارتقای دانش تخصصی این علوم زیربنای توسعه همه‌جانبه کشور است و معلمان هستند که می‌توانند سرمایه‌های انسانی این بخش‌ها را تربیت و پرورش دهند.
دریکوند تصریح کرد: باید پاس داشت جایگاه معلمانی که مسیر توسعه و پیشرفت جامعه را با مجاهدت های علمی خود هموار می‌کنند.
وی زنده‌یاد سید مهدی شاهرخی را نمونه‌ای از خیل عظیم معلمان خادم، پرتلاش و نوع‌دوستی برشمرد که الگوی دانش آموزان خود در اخلاق، مردم‌داری، نیک‌رفتاری، جوانمردی و تقوا بوده و هستند.
دریکوند تصریح کرد: این همکار عزیز ما با نیک نامی زندگی کرد و با نیک نامی هم دارفانی را وداع گفت.
وی ادامه داد: کم نیستند معلمان شریفی که از همه هستی، توان، علم و دانش خود برای پیشرفت و سربلندی نسل آینده‌ساز و خدمت به مردم دریغ نمی‌کنند.
شایان ذکر است "مهدی شاهرخی" فرزند حجت‌الاسلام والمسلمین سید مجید شاهرخی از روحانیون برجسته خرم‌آباد و برادر همسر معاون سابق سیاسی، امنیتی استانداری لرستان (معاون فعلی سیاسی، امنیتی استانداری قزوین) 21 آذرماه 95 به علت بیماری، به دیار حق شتافت.
زنده‌یاد شاهرخی مدیریت دبیرستان بزرگ امام خمینی (ره) شهرستان خرم‌آباد كه قديمي‌ترين دبيرستان اين شهر است (تاسيس: 1314) را بر عهده داشت.

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا