یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

نایب رییس لرستانی کمیسیون اجتماعی مجلس با مثبت ارزیابی کردن اقدام مجلس در جهت حذف یارانه پردرآمدها و اختصاص آن به افزایش مستمری مددجویان، گفت: افزایش مستمری مددجویان در خانواده‌های مختلف متفاوت و کف آن به میزان ۲۰۰ هزار تومان است.
به گزارش پایگاه خبری یافته، "علی رستمیان" در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به اینکه تصویب قانون افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد در برنامه ششم از محل حذف یارانه پردرآمدها بسیار ایده‌آل است، گفت: مسئولان دولتی از همان ابتدای شروع بررسی لایحه برنامه ششم در مجلس اعلام کردند که امکان و توان اجرای این برنامه را ندارند، زیرا این برنامه از سوی مجلس تدوین شد و دولت برخی موارد را در لایحه مطرح نکرده بود.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه به گفته دولت امکان اجرای کامل برنامه ششم وجود ندارد، افزود: یکی از مواردی که دولت به آن در برنامه بی‌توجهی کرده بود افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان‌های حمایتی بود که مجلس شورای اسلامی به دلیل مشکلات این قشر از جامعه و میزان ناچیز مستمری‌ها پیشنهاد داد که یارانه اقشار پردرآمد حذف و به میزان مستمری مددجویان اضافه شود.
وی با بیان اینکه دریافت مستمری زیر 100 هزار تومان بسیار ناچیز و غیرقابل قبول است، تصریح کرد: به طور حتم تصمیم نمایندگان در جهت افزایش مستمری‌ها عادلانه بود اگرچه میزان 200 هزار تومان تصویب‌شده نیز مبلغ کمی است؛ اما این میزان در خانواده‌های مختلف با توجه به تعداد افراد و یا حتی میزان معلولیت افراد تحت پوشش بهزیستی متفاوت است؛ بنابراین افزایش به میزان 200 هزار تومان حداقل است و با توجه به مشکلات این میزان افزایش پیدا می‌کند.
رستمیان با بیان اینکه افزایش مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد از محل دیگری به‌جز هدفمندی یارانه‌ها بار مالی برای دولت دارد، گفت: اما اگر افزایش‌ها از محل حذف یارانه اقشار پردرآمد و هدفمند شدن یارانه‌ها انجام شود به هیچ عنوان بار مالی برای دولت ایجاد نمی‌کند، واقعیت این است که در حال حاضر درصد بسیاری از افراد متمکن یارانه دریافت می‌کنند که باید برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر یارانه این افراد حذف شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم با تأکید بر حذف یارانه افراد پردرآمد، افزود: می‌توان با اجرای دقیق هدفمندی یارانه‌ها و حذف یارانه پردرآمدها امید به افزایش مستمری مددجویان تحت پوشش سازمان‌های حمایتی را داشت، بنابراین دولت می‌تواند حذف یارانه افراد پردرآمد را با دقت و سرعت عمل بیشتری انجام دهد تا مستمری مددجویان در مدت‌زمان کوتاه‌تری افزایش پیدا کند.
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اطلاعات دقیقی از دریافت کنندگان ضروری یارانه در اختیار دولت قرار دارد، تصریح کرد: اما ممکن است بنا به دلایلی دولت در حال حاضر خواهان حذف یارانه برخی افراد نباشد؛ اما به‌طور حتم دولت باید از ابتدای سال آینده این قانون را اجرا کند و مجلس نیز در این زمینه اقدامات نظارتی خود را انجام می‌دهد.

دیدگاه‌ها   

#1 حمید ت 1395-10-21 17:32
دیگه یارانه امروز با یارانه پنج سال پیش خیلی فرق داره و فرق اینکه نرخش،با تورم پیش نرفته بخاطر همین خیلی ارزشش کم شده
نقل قول کردن
#2 رضا 1395-10-22 13:45
مملکتی که این همه سرمایه های خدادادی دارد ، چرا باید افرادی نیازمند 200 هزار تومان مستمری باشند ؟ عدم امکان تبدیل استعدادهای بالقوه به بالفعل فقط و فقط سوء مدیریت است.خدایا این مبلغ چه دردی را دوا می کند؟
نقل قول کردن
#3 شهروند 1395-10-22 20:12
اقای رستمیان با طرحهای هادی روستایی چکار کرده اید
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا