یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

نایب رییس لرستانی کمیسیون اجتماعی مجلس از پیگیری اجرای طرح ممنوعیت به‌کارگیری‌ بازنشستگان در این کمیسیون خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، "علی رستمیان" در گفت‌وگو با خانه ملت، در خصوص آخرین اقدام کمیسیون متبوع خود در جهت رفع ایرادات استفساریه قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان، گفت: قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان که در اردیبهشت سال جاری تصویب شد طبق نظر شورای نگهبان دارای ایراداتی بود که این اشکالات باید به نوعی رفع می‌شد، بنابراین کمیسیون اجتماعی در جهت رفع این ایرادات موردنظر شورای نگهبان استفساریه ای را آماده کرد.
نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به متن این استفساریه، افزود: در قانون آمده است که برخی مقامات و افرادی مانند جانبازان هفتاد درصد به بالا و کارکنان وزارت اطلاعات از قانون ممنوعیت به‌کارگیری بازنشستگان مستثنی هستند اما طبق نظر شورای نگهبان مشخص نبود که آیا این افراد می‌توانند پس از بازنشستگی در هر سمتی یا در هر نهادی مشغول به کار شوند.
وی تأکید کرد: بازنشستگانی که به‌واسطه انتصاب یا انتخاب دریکی از سمت‌های موردنظر در قانون مدیریت خدمات کشوری به‌کارگیری می‌شوند از شمول این قانون مستثنی هستند و هر سِمتی در زمان بازنشستگی یا قبل از آن ملاک نیست، بنابراین مقامات دیگر خارج از قانون پس از بازنشستگی باید سِمت خود را ترک کنند.
رستمیان با انتقاد از اینکه هم‌اکنون در شرکت‌های شستا یک نفر بازنشسته در 10 شرکت مدیرعامل است، تصریح کرد: نیروی جوان تحصیل کرده و نخبه باید به دستگاه‌ها وارد شوند، هر چند که در حال حاضر از بخشدار تا فرمانده، از معاونان وزیر تا مشاور وزیر و استاندار پس از بازنشستگی مشغول به کار هستند.
این نماینده مردم در مجلس دهم، تأکید کرد: همه این افراد باید از کار برکنار شوند زیرا به طور حتم تخلفاتی در این زمینه وجود دارد.
رستمیان یادآور شد: در صحن علنی مجلس نیز استفساریه کمیسیون اجتماعی مورد ایراد قرار گرفت و گفته شد مقامات استثنا شده، شامل چه کسانی می‌شوند، یعنی آیا در همه پست‌ها می‌توان از این مقامات استفاده کرد، یا اینکه از این افراد در هر پستی می‌توان استفاده نمود که پاسخ این سؤال از سوی نمایندگان منفی ابلاغ شد و تأکید شد این افراد تنها در دستگاه متبوع خود فعالیت کنند.
نایب‌رئیس کمیسیون اجتماعی، افزود: فعالیت نیروهای نظامی و انتظامی پس از بازنشستگی در همه پست‌ها نیز از دیگر ابهامات مطرح بود که جواب این سؤال هم منفی بود لذا این افراد فقط در پست‌های خود می‌توانستند فعالیت کنند؛ با این وجود این موضوع در صحن علنی مجلس به دلیل مغایرت با قانون اساسی محل ایراد نمایندگان قرار گرفت و به کمیسیون ارجاع شد تا نمایندگان برای رفع ایراد کل این بند را حذف کردند.

دیدگاه‌ها   

#1 امیری 1395-10-19 13:02
درصورتیکه درمملکت قطع رجال است یا جوانان
تحصیل کرده قابل اعتنادحکومت نیستند
مسعولان ناچاربه استخدام بازنشستگان میشوند
چون هیچ توجیح دیگری ندارلذاهمگی دعا میکنیم
عمربازنسستگان درازباد
نقل قول کردن
#2 کوشا 1395-10-19 21:31
واقعا که قطع رجال است نه کم جوون تحصیلکرده بیکار داریم که بخاطر امرار معاش تن به هر کاری میدن .باید بازنشستگان دوباره بکار گرفته شوند چه میشود کرد باید چرخ مملکت بچرخد...!
نقل قول کردن
#3 کاندیدا 1395-10-20 12:00
نماینده محترم چنانچه پیگیر اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد هم باشند؛ امکان جایگزینی نیروهای جوان در بدنه ادارات فراهم خواهد شد.
نقل قول کردن
#4 شهروند 1395-10-22 20:16
اگر قول ایشان هم مثل طرحهای هادی روستایی نباشد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا