یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر اینکه شاخص‌های اقتصادی از جمله کاهش نرخ سود بانکی خبر از بهبود وضعیت بازار مسکن می‌دهد، گفت: بازار مسکن در ماه‌های پایانی سال جاری خروج از رکود را تجربه می‌کند.
به گزارش یافته، مجید کیان پور در گفت‌وگو با خانه ملت، از بهبود وضعیت بازار مسکن در آینده نزدیک به‌ویژه تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: شاخص‌های اقتصادی از جمله کاهش نرخ سود بانکی خبر از بهبود وضعیت بازار مسکن می‌دهد.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بیش از 10 سال از رکود بازار مسکن می‌گذرد، افزود: در 4 ماه اخیر 15 درصد رشد معاملات مسکن رخ داده که این موضوع نشانه خوبی مبنی بر بهبود وضعیت بازار و حرکات مثبت آن است.
 
خروج از رکود به معنای گرانی مسکن نیست
نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه خارج شدن از رکود مسکن را به معنای افزایش قیمت در این بازار نمی‌بینیم، گفت: نرخ رشد معاملات مسکن بیشتر ملاک بوده و این موضوع خروج از رکود را در پی دارد.
کیان پور با بیان اینکه در ماه‌های پیش رو تا پایان سال جاری شرایط مناسبی در بازار مسکن به‌تدریج حاکم می‌شود، تصریح کرد: با توجه به کاهش نرخ سود بانکی و تعدیل آن پول‌های مردم از شبکه بانکی خارج‌شده و به سمت مسکن حرکت کرده است که این موضوع خود در رونق ساخت‌وسازها تاثیر چشمگیری داشته است.
 
نقدینگی باید به سمت مسکن هدایت شود
وی ادامه داد: با افزایش ساخت و سازها در نتیجه هدایت نقدینگی به سمت بازار مسکن 30 درصد بخش اقتصاد کشور به حرکت در آمده و 300 شغل مستقیم و 1000 شغل غیرمستقیم نیز احیا خواهد شد.
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه با ادامه شرایط فعلی با شرط رشد معاملات مسکن تا پایان سال جاری خروج از رکود تا حدودی در بازار مسکن رخ می‌دهد، تصریح کرد: با خروج مسکن از رکود باید منتظر بهبود شرایط و واقعی شدن قیمت‌ها در این حوزه باشیم.
کیان پور ادامه داد: کمیسیون عمران مجلس با حمایت از دولت خواهان خارج شدن مسکن از رکود بوده و در این مسیر در صورت لزوم به تصویب قانون نیز اقدام می‌کند.
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت نیز برنامه‌های خوبی برای بهبود وضعیت بازار مسکن داشته و پیگیر خروج آن از رکود است.


دیدگاه‌ها   

#1 ابی 1396-09-18 07:29
همه کارهای ساختمانی تهران دست افغانیهاست ایرانیها باید فقط وایسن بیکاری بکشند و آمار بیکاری بره بالا....
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا