یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

استاندار لرستان اظهار داشت: یکی از سخت ترین کارها ایجاد اشتغال است واشتغالزایی هم با حرف و سخنرانی درست نمی شود.
به گزارش پایگاه خبری یافته، هوشنگ بازوند در نشست اطلاع‌رسانی برنامه‌های هفته دولت که صبح امروز در استانداری لرستان برگزار شد، گفت: بسیاری از منتقدان و تخریب‌کنندگان دولت، در سنوات گذشته مسوولیت‌هایی داشته‌اند اما متاسفانه هیچگاه از عملکرد خود نمی‌گویند.
وی با انتقاد از برخی تهمت‌ها گفت: برخی ازافراد می‌گویند آمار نرخ بیکاری را قبول نداریم و این مرکز آمار همان مرکز آمار دولت قبلی است ولی پاسخ من این است چون این افراد در زمان مسوولیتشان عملکردی نداشته‌اند می‌خواهند القاء کنند که ما آمارهای اشتباه به مردم ارائه می‌دهیم لذا از آنان می‌خواهم که با مردم صادق باشند چون مردم صادقانه پای صندوق‌های اخذ رای آمدند.
بازوند ادامه داد: ایجاد اشتغال کاری دشواربوده و نیازمند به تحلیل است،
وی خطاب به منتقدان خود عنوان کرد: منتقدان قبل از اظهار نظر بروند تحقیق کنند.
استاندار لرستان با بیان اینکه بعضی از افراد توقع دارند همه 12 سال بیکاری استان را در این چهار سال بتوانیم حل کنیم یادآورشد: یکی از سخت ترین کارها ایجاد اشتغال است واشتغالزایی هم با حرف و سخنرانی درست نمی شود بلکه نیازمند سرمایه گذاری است و برای رفع انباشت بیکاری نیازمند جهش هستیم.
بازوند با بیان اینکه 133 هزار بیکار را در سال 92 تحویل گرفتیم و به ازای هر بیکار 257 میلیون باید سرمایه گذاری کنیم اضافه کرد: 3500 نفر در پروژه آزاد راه خرم آباد- اراک و راه آهن مشغول به کار بوده و 1300 دستگاه ماشین آلات نیزدر این پروژه ها مشغول به کار هستند ولی برخی این اقدامات را نمی بینند و می گویند اشتغالی صورت نگرفته است.
استاندار لرستان با بیان اینکه برخی از منتقدان می گویند شما نباید درشرایط احراز شهرداردخالت کنید اظهارداشت: معتقدیم اعضای شوراها باید شهرداری از جنس مردم ومطالبات مرد انتخاب کنند و نمی شود شورا وانتخاب شهردار را سیاسی و طایفه ای کرد و شهر را با سیاسی بازی و طایفه گری اداره کرد.
بازوند با بیان اینکه قانون به ما اجازه بررسی و تایید شرایط احراز شهردار را داده است، خاطر نشان کرد: این دخالت نیست واگر هم دخالت باشداز روی دلسوزی است.
وی در ادامه با بیان اینکه دچار فقر مطالبه‌گری هستیم گفت: خرم آباد باید به سمت کلان شهر شدن برودلذا شهرداری را برای تبدیل به کلان شهر بخواهیم.
بازوند درادامه بااشاره به انتقاد برخی از منتقدین نسبت به قدرت تعامل خود نیز یادآورشد: برخی از این افراد می گویند من تعامل ندارم ولی من اهل تعامل هستم واتفاقا بیشترین لابی و تعامل را دارم و همین حضور بخش خصوصی بر اساس لابی گری من بوده است.
وی تاکید کرد: برخی از افراد اینگونه فکر می کنند که توسعه درسایه ترحم ایجاد می‌شود و باید شرایطی به وجود بیاید که برویم و در وزارتخانه‌ها گدایی کنیم، ولی این تفکر توهین به شعور مردم است و جلوی پیشرفت را می‌گیرد.
استاندار لرستان همچنین تاکید کرد: بنده در خصوص انتصابات از سیاست‌های وزارت کشور تبعیت کرده و از قانون عدول نمی‌کنم و نخواهم کرد.


نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا