یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق لرستان گفت: با صرف اعتباری بالغ‌بر 25 میلیون تومان اولین نیروگاه خورشیدی مسکونی توسط مشترک به بهره‌برداری رسید.
به گزارش یافته، «فریدون خودنیا» افزود: وزارت نیرو از طرح‌های مشابه استقبال می‌کند و هر مشترک که موفق به اجرای چنین پروژه‌های بشود قطعاً در یک شرایط بسیار مناسب به مدت 20 سال پروژه وی توسط این وزارت خانه تضمین می‌گردد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان لرستان اظهار داشت: قیمت خرید انرژی تولیدی از این‌گونه نیروگاه‌ها برای مشترکینی که دارای انشعاب تا ظرفیت 20 کیلووات هستند به ازای هر کیلووات 8000 ریال و برای ظرفیت بالاتر از 100 کیلووات 7000 ریال در قالب همان قرارداد خرید تضمینی 20 ساله پرداخت می‌گردد.
خودنیا گفت: مشترکین عزیز فقط تا سقف انشعاب خریداری شده قبلی خود می‌توانند انرژی خورشیدی تولید کنند یعنی اگر مشترکی دارای 10 کیلووات برق خریداری شده از شرکت توزیع می‌باشد مجاز است 10 کیلو وات نیز انرژی خورشیدی تولید کند.
وی با اشاره به اینکه مشترک فوق برای تولید 5 کیلو وات مبلغ 25 میلیون تومان هزینه نموده ابراز داشت: بر اساس محاسبات انجام‌شده طی سه و نیم سال هزینه صورت گرفته، برگشت خورده و پس از آن کلیه دریافتی‌های این مشترک از وزارت نیرو درآمد محسوب شده و هیچ‌گونه هزینه‌ای بابت انرژی پرداخت نمی‌نماید.
خودنیا گفت: این نیروگاه خورشیدی که توان تولید آن 5 کیلووات است سالانه حدود 8250 کیلووات معادل مصرف برق 30 خانوار انرژی تولید می‌کند.
 ایشان ضمن بیان اینکه فضای موردنیاز برای احداث نیروگاه‌ها مشابه آن 50 مترمربع می‌باشد اظهار داشت: خوشبختانه در استان لرستان به دلیل شرایط آب و هوایی بیشتر ایام سال آفتابی و شرایط فیزیکی ابنیه و ساختمان‌ها طوری است که بیشتر منازل پتانسیل احداث نیروگاه به‌اندازه ظرفیت خرید انشعاب خود را دارند.
مدیرعامل برق لرستان افزود: احداث اینگونه نیروگاه‌ها دارای مزایای فراوانی است که از جمله آن‌ها می‌توان به کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی، جذب سرمایه‌های کوچک در حوزه برق، تمرکززدایی، ایجاد اشتغال، کاهش تلفات انرژی الکتریکی و مهم‌تر از همه پدافند غیرعامل در شرایط کنونی اشاره کرد.
خودنیا در پایان گفت: نظر به اهمیت موضوع و ماهیت تخصصی این نیروگاه‌ها احتیاج به دانش و تخصص خاصی نیست و همه اقشار جامعه می‌توانند در این بخش سرمایه‌گذاری کنند.

دیدگاه‌ها   

#1 انرژی پاک 1396-05-01 13:00
آفرین...طرح بسیار خوبی است
نقل قول کردن
#2 اکبر-ظ 1396-05-01 20:38
من بخاطر شغلی که داشتم سالها با سیستم های تولید برق خورشیدی سر و کار داشتم واقعا سیستم پاک و بدون الودگی است که از نعمت خداوندی {نور افتاب} استفاده و ان را تبدیل به برق میکند و شبها هم که نور خورشید نیست از باطریهای یدکی استفاده میشود .اگر تجهیزات انرژی خورشیدی را ارزانتر در اختیار مردم قرار بدن اونوقت استقبال از این انرزی پاک خیلی بیشتر میشه .به راحتی میشه سر پشت بام ها نصب و استفاده کرد .
نقل قول کردن
#3 #پایار لور 1396-05-01 22:33
استقبال می کنیم
نقل قول کردن
#4 رضا 1396-05-03 02:24
لطفاً در این زمینه گزارش دقیق تری تهیه کنید و شرایط دقیق تر و جزییات رو بهتر بفهمیم ، تا از این طریق هم اشتغال زایی بشه و هم به درآمد خانواده ها کمک بشه
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا