یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: نسبت تسهیلات سیستم بانکی به سپرده‌ها در لرستان ۳۵ درصد بیشتر از قاعده بانکی است.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری یافته، علی طیب نیا ظهر امروز در حاشیه دومین همایش سرمایه‌گذاری استان لرستان که در سال همایش دانشگاه لرستان برگزار شد با بیان اینکه لرستان از ظرفیت‌های خوبی در حوزه‌های کشاورزی و دام‌پروری برخوردار است، افزود: لرستان در حوزه معادن به‌خصوص معادن سنگ یکی از استان‌ها برتر در کشور و دنیا است.
وی با بیان اینکه باید از این امکانات برای سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی استفاده کنیم، افزود: برگزاری چنین همایش‌هایی باعث می‌شود که ظرفیت‌های استان به سرمایه‌گذاران شناسانده و باعث جذب این افراد شود.
وزیر اقتصادی و امور دارایی همچنین اظهار داشت: به بانک‌ها توصیه کرده‌ایم از امکانات خود برای سرمایه‌گذاری در لرستان استفاده کنند.
طیب نیا در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه نسبت تسهیلات سیستم بانکی به سپرده‌ها در لرستان ۱۲۸ درصد است، خاطرنشان ساخت: طبق قاعده بانکی باید این رقم حدود ۹۰ درصد و یا کمتر از آن باشد و بدین معناست که حدود ۳۵ درصد از منابعی که در لرستان وجود دارد از سایر استان‌ها به این استان انتقال داده‌شده است.
وی همچنین اظهار داشت: استان لرستان در طول تاریخ نقش‌های ممتازی را ایفا کرده است و شخصیت‌های بزرگی را پرورش داده است.
وزیر اقتصاد و دارایی عنوان کرد: استان لرستان در دفاع از سرزمین‌های این مملکت نقش ممتازی را داشته است و همان‌گونه که در آن زمان نقش‌های خوبی را ایفا کرده است باید بتواند در فرآیند پیشرفت اقتصادی، یک استان پیشتاز باشد.
طیب نیا تصریح کرد: یکی از سیاست‌های سرمایه‌گذاری این است که بنگاه‌های دولتی را به مردم واگذار کنیم چراکه مدیریت مردم وضعیت بهتری دارد.
وی همچنین گفت: طرح‌هایی که در کشت و صنعت در حال اجراست روند مناسبی دارد و استاندار لرستان نقش‌های مهمی برای توسعه این بنگاه اقتصادی ایفا نموده است.
وزیر اقتصاد و دارایی با بیان این‌که سیاست‌های واگذاری بنگاه‌های دولتی را به مردم باید ادامه دهیم، خاطرنشان کرد: با استفاده از سرمایه‌های مردم و کمک بانک‌ها، باید از ظرفیت‌های بالقوه استان نهایت استفاده را برد.
طیب نیا تصریح کرد: متأسفانه بانک‌های خصوصی در بخش تسهیلات اقتصاد مقاومتی عقب‌مانده‌اند و اهداف تعیین‌شده را دنبال نکرده‌اند.
وی افزود: طبق هماهنگی با بانک مرکزی قرار بر این شد نظارت خود را نسبت به بانک‌ها مؤثرتر کنند چراکه بانک‌های خصوصی نیز باید رسالت خود را انجام دهند.
وزیر اقتصاد و دارایی ادامه داد: بانک‌هایی که وابستگی به نهادهای عمومی دارند باید کمک بیشتری در راستای اقتصاد مقاومتی داشته باشند. 

افتتاح پل جهادگران خرم‌آباد
پل جهادگران شهر خرم‌آباد عصر امروز با حضور علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی به بهره‌برداری رسید.
با افتتاح این پل منطقه جهادگران خرم‌آباد به منطقه فلک الدین وصل شد.
عملیات اجرای پل جهادگران از سال 78 شروع شد اما به دلیل کمبود منابع مالی روند ساخت این پل متوقف و مجدداً عملیات اجرایی آن در سال 93 آغاز شد؛ این پل 96 متر طول و 26 متر عرض دارد.


خبر و عکس: مصطفی باقری


دیدگاه‌ها   

#1 میلاد 1396-01-31 17:05
اینهمه راه اومدی یه پل شهری افتتاح کنی ،
نقل قول کردن
#2 شهروند 1396-01-31 17:48
این پل هنوز اسم نداره
اسمش پل جهادگران نیست
نقل قول کردن
#3 لرستانی 1396-01-31 18:11
خیلی جالبه یه طرح چندین بار افتتاح میشه.همین نداشتن برنامه ریزی استفاده از سرزمین و بخشنامه ای مدیریت کردن و اینکه حتما باید برا ایام خاصی افتتاح داشته باشیم آفت مدیریت این کشوره
نقل قول کردن
#4 اکبر-ظ 1396-01-31 19:46
به نقل از میلاد:
اینهمه راه اومدی یه پل شهری افتتاح کنی ،


چی ؟ چند وقت دیگه یه وزیر دیگه میاد همین پل رو دوباره افتتاح میکند .
نقل قول کردن
#5 شهرام 1396-01-31 20:15
بنربشت سروزیرنوشته دومین کنفرانس بین المللی فرصت های سرمایه گذاری دراستان لرستان لطفابفرماینداول ین کنفرانس چه نتایجی برای ماداشته دومیش بیشکش
نقل قول کردن
#6 امین 1396-01-31 21:34
عجب از این نوع کارها ، دراین روزها در استانهای مختلف کارخانه و سد افتتاح میشه ، ما در استان پل جهادگران را در دوسال متوالی مجدد افتتاح میکنیم ، وای
نقل قول کردن
#7 رضا ص 1396-02-01 00:24
سلام
ممنون بابت خبرگزاری همیشه برتر و به روزتون
یافته عزیز اگه امکانش هست عکس اول و دومی همین گزارش رو میخوام با کیفیت اصلی خود دوربین ممنون میشم اگه ارسالش کنید به ایمی من.تشکر

-----
یافته: با سلام . با تلفن 09167169440 تماس بگیرید
نقل قول کردن
#8 سعید 1396-02-01 00:53
متاسفم برای مسولین .ازاد سازی قلعه چی شد.مهمترین مطالبه مردم خرم اباد
نقل قول کردن
#9 کر لر 1396-02-01 06:30
این همایش ها تکرار شود پول تو لرستان جریان پیدا می کند.پایار لور .زنه بووه لرسونه فره گپ.زنده باد لرستان بزرگ.
نقل قول کردن
#10 تقی 1396-02-01 07:29
تصورم این بود که این پل قبلا افتتاح شده چون چند وقتی هست که از این پل برای رقتن به فلک الدین استفاده می کنم
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا