یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

جلسه کارگروه تسهیل و رونق تولید استان جهت بررسی و حل مشکلات واحدهای تولید شهرستان الیگودرز در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری یافته، در این جلسه که عصر امروز به ریاست " مهرداد غضنفری" معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و با حضور فرماندار الیگودرز و مدیران کل عضو کارگروه برگزار شد؛ مشکلات و موانع تولید در سه واحد معدنی از جمله شرکت تعاونی طرح و اندیشه و خلیل‌آباد و معدن روی و همچنین شیمیایی معدنی لرستان،‌شرکت پیرتاک و همارشتن مورد بررسی قرار گرفت.
در جریان این جلسه مدیران واحدهای مذکور مشکلات خود را مطرح کردند؛ مشکلاتی که بعضاً با حمایت ولی اله میرزایی اصل فرماندار الیگودرز همراه بود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با اشاره به لزوم رفع مشکلات این واحدها گفت: اکثر این مشکلات ضمن ایجاد هماهنگی بین اداراتی نظیر منابع طبیعی و صنعت، معدن و تجارت و همچنین بانک‌ها قابل‌رفع می‌باشد و ظرف دو هفته آینده این موانع با نگاه مثبت موردبررسی قرار گیرند.
 

لرستان رتبه اول پرداخت تسهیلات تولید را در کشور دارد
مهرداد غضنفری در ادامه جلسه با اشاره به اینکه لرستان در شرایط خوبی قرار دارد گفت: امروز نرخ بیکاری استان لرستان نسبت به تابستان سال گذشته 1/ 4 و نسبت به بهار امسال نیز 2 درصد کاهش یافته و خوشبختانه توفیقات کم‌نظیری در استان کسب شده است.
وی با اشاره به اهداف برگزاری جلسات ستاد تسهیل ‌در شهرستان‌ها گفت: این‌گونه جلسات را ما در تمام ‌شهرستان‌ها با هدف آشنا نمودن مدیران با فضای جلسه و در نهایت رفع مشکلات تولیدکنندگان برگزار می‌نماییم و باید خروجی هم داشته باشد.
غضنفری با اشاره به اینکه مدیران دستگاه‌ها به‌طور طبیعی از حقوق مجموعه خود دفاع می‌نمایند، افزود: مدیران باید نگاهی فرا دستگاهی داشته باشند و در چارچوب قانون همراهی و حمایت از سرمایه‌گذار را سرلوحه کار خود قرار دهند.
وی افزود: ما نمی‌خواهیم منابع طبیعی و محیط زیست خدشه‌دار شود اما یقیناً با هماهنگی مجموعه‌های مختلف و با رعایت قانون می‌توان موانع را رفع نمود.
معاون استاندار با اشاره به اینکه ما در این جلسات نظرات مدیران‌ را دریافت و کسی را هم تحت‌فشار قرار نمی‌دهیم
ف افزود: اما اگر موضوعی مصوب شد برایمان غیرقابل‌قبول است که اجرایی نشود.
وی با اشاره به ظرفیت‌های الیگودرز در حوزه‌های مختلف گفت: متأسفانه برخی اوقات موانعی برای سرمایه‌گذاران ایجاد می‌شود و آن‌ها رغبتی نشان نمی‌دهند در صورتی که شرایط و ظرفیت‌های ما برای جذب سرمایه‌گذار خارجی نیز فراهم است.
وی با اشاره به خروجی مثبت جلسات ستاد تسهیل گفت: این جلسه هم خروجی خوبی داشت و در جلسات بعدی نتایج مصوبات را بررسی می‌کنیم.
وی با اشاره با اینکه تمام مدیران پای‌کار هستند گفت: خوشبختانه در شهرستان الیگودرز نماینده مردم و فرماندار و دیگر مسوولین پیگیر مشکلات هستند و البته گاهی مشکلاتی در مدیریت‌ها وجود دارد که امیدواریم رفع شوند.

 
الیگودرز محدودیتی برای سرمایه‌گذاری ندارد
فرماندار الیگودرز اظهار داشت: شهرستان الیگودرز به جهت ظرفیت کم‌نظیر آب و خاک محدودیتی برای سرمایه‌گذاری ندارد.
ولی‌اله میرزایی در این جلسه با اشاره به ظرفیت‌های این شهرستان در بخش‌های کشاورزی و معدن گفت: امروز ما شرایط مناسبی برای جذب سرمایه‌گذار داریم و این مهم مستلزم همکاری و حمایت مدیران استان از طرح سرمایه‌گذاری می‌باشد.
وی افزود: امروز علاوه بر کانی‌ها در مباحث کشاورزی و به‌ویژه گلخانه ظرفیت خوبی وجود دارد و ما این تجربه را در گلخانه گایکان کسب نمودیم.
فرماندار با قدردانی از استاندار و معاونین وی در جهت ایجاد اشتعال و تولید گفت: برگزاری این‌گونه جلسات نتایج مثبتی را در پی دارد و مصوبات جلسات قبل هم در حال پیگیری و انجام می‌باشند.
فرماندار الیگودرز گفت: علاوه بر واحدهای تولیدی که مدیران آن‌ها مشکلات خود را بیان نمودند بخش‌هایی دیگر نظیر زاگرس پلاست، تولیدی شیفته و پارت پلاست و میدان میوه و تره‌بار هم موانع و مشکلاتی دارند که امیدوارم مدنظر قرار گیرند.
شایان ذکر است در این جلسه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان از جمله ادارات کل "صنعت، معدن و تجارت"، " تعاون کار و رفاه اجتماعی "، "تأمین اجتماعی"، "منابع طبیعی"، "جهاد کشاورزی"، "شرکت شهرک‌های صنعتی" و مدیران بانک‌های استان و شهرستان نیز حضور داشتند.
این سومین جلسه ستاد تسهیل رفع موانع تولید می‌باشد که در الیگودرز به میزبانی فرماندار و رئیس ستاد تسهیل الیگودرز برگزار می‌شود.
 

دیدگاه‌ها   

#1 شهروند 1395-09-13 19:38
یارانه این همه افراد امسال قطع شده و این یارانه باید در اختیار تولید قرار می گرفت ولی مشکلی از تولید حل نشد آقای روحانی چراغ خاموش حرکت می کند و همه یارانه ها را داره قطع می کنه کسی هم صداش در نمیاد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا