یافته، اولین پایگاه خبری دارای مجوز در لرستان

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان  گفت: باید به سمت کسب‌وکارهای دانش‌بنیان برویم.
به گزارش پایگاه خبری یافته، "حسین سلاح‌ورزی" در کمیسیون IT و کسب و کارهای دانش‌بنیان این اتاق با اشاره به تهدیداتی که در مورد کمیسیون‌ها وجود دارد اظهار داشت: به هیچ عنوان به دنبال موازی‌کاری با دستگاه‌های اجرایی نیستیم و در جلسات کمیسیون هم از شأن کارشناسی اعضا بهره می‌بریم نه شأن مسئولیت و شغلی که عهده‌دار آن هستند.
وی افزود: با توجه به اهمیتی که در حال حاضر کسب و کارهای مبتنی بر IT دارند، انتظار داریم کمیسیون IT و کسب و کارهای دانش‌بنیان اتاق لرستان هم از کمیسیون‌های فعال و زبانزد اتاق باشد.
سلاح‌ورزی تصریح کرد: در رئوس برنامه ششم توسعه و لایحه بودجه سال 95 و 96 دولت، بخش عمده‌ای از رشد اقتصادی و ارزش افزوده بر اساس توسعه‌ی کسب و کارهای مبتنی بر IT پیش‌بینی و لحاظ شده است.
رییس پارلمان بخش خصوصی لرستان با تاکید بر همفکری برای بازبینی در فرآیندهای موجود کمیسیون‌های اتاق، بیان کرد: کمیسیون، جایگاه اجرایی ندارد که خودش پروژه اجرایی کند، بلکه جایگاه مشورتی و اتاق فکر کارشناسی دارد که در واقع اقدامات اجرایی اتاق می‌تواند برآیند جلسات کمیسیون‌های تخصصی آن باشد.
حسین سلاح‌ورزی با تاکید بر اهمیت مسأله‌ی آموزش عنوان داشت: از آنجا که بسیاری از فعالیت‌های حوزه کمیسیون IT مبتنی بر آموزش است، انتظار داریم حداقل برای ماه‌های باقی‌مانده سال چند عنوان آموزش کاربردی پیشنهاد بدهید تا دست کم ماهیانه یک دوره آموزشی برگزار کنیم.
رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان با اشاره به اینکه امروزه سرعت رشد و اقبال از کسب و کارهای مبتنی بر IT بسیار قابل توجه است، افزود: در حوزه استارت‌آپ‌ها می‌توانیم با محوریتی مشخص دوره آموزشی برگزار کنیم و در این حوزه جای کاری بسیار وجود دارد.
وی همچنین به خلاء اطلاعات فعالان حوزه‌ی IT استان اشاره و تصریح کرد: اگر در حوزه IT بانک اطلاعاتی کامل و جامعی در مورد کارشناسان و فعالان این حوزه در استان وجود داشته باشد، قدم بزرگی برای رونق این حوزه تلقی می‌شود.
سلاح‌ورزی با طرح پرسش‌هایی از قبیل: چطور می‌توانیم در حوزه‌ی IT برای لرستان مزیت اقتصادی تعریف کنیم؟ و: چطور می‌توانیم به عنوان بخش خصوصی در این حوزه خلق ارزش کنیم؟ بیان داشت: امروز باید بپذیریم که ارتباط مستقیمی بین پهنای باند و رشد تولید ناخالص وجود دارد و این مسأله غیر قابل انکار می‌باشد.

دیدگاه‌ها   

#1 سینا حیدری 1395-08-20 00:17
یکسری اقدامات خودجوش توسط جوانان شهرمون انجام شده اخیرا...
مایل هستن از رویداد هفتگی "همفکر خرم آباد" میزبانی کنن که بیشتر با افراد متخصص و کارشناسان این حوزه آشنا بشن.
اطلاعات بیشتر :
www.lorna.ir
جامعه کارآفرینی و استارت آپی لرستان
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه

تذكر: نظرات حاوي توهين يا افترا به ديگران، مطابق قوانين مطبوعات منتشر نمي‌شوند

بازگشت به بالا